Piłka ręczna Czechy 16:34 Norwegia

Kolejne spotkanie z grupy B, które opiszę tutaj to pojedynek reprezentacji Czech, z reprezentacją Norwegii.Sam mecz nie zapowiada się zbyt ciekawie pod względem emocji, głównie przez formę jaką prezentują obrończynie tytułu. Czeszki na tym turnieju nie grają źle i trzeba to podkreślić bardzo wyraźnie. Widać, że wszystkie idą za Luzumovą, która znajduje się w naprawdę wysokiej formie. Jednak sama niezła gra nie wystarczy na te najlepsze drużyny w grupie. Już ze Szwecją niby prowadziły przez długi czas i to dwukrotnie nawet różnicą pięciu trafień, ale był to efekt niezwykle słabej postawy w bramce szwedzkiej i splotu szczęśliwych okoliczności, bo na moje oko para sędziowska z Rosji w tym meczu dość mocno sprzyjała Czeszkom i przynajmniej do czterech karnych podyktowanych dla naszych południowych sąsiadek miałbym spore zastrzeżenia, a w podobnych lub nawet dużo mniej kontrowersyjnych sytuacjach ze strony Szwecji gwizdki sędzin milczały. Jednak zostawmy to, bo ten mecz minął i mamy tutaj nowy dzień i zupełnie nowe spotkanie. Szczerze wątpię by Jan Basny w meczu z Norwegią przez 60 minut trzymał na parkiecie Satrapovą również Mala, Luzumova, Rysankova czy Zachova powinny zagrać dużo mniej, bo grają bardzo dużo w tym turnieju, a nie ma co się oszukiwać to mecz z Węgrami, a nie Norwegią dla reprezentacji Czech będzie najważniejszy. 


Na dzień dzisiejszy brak złota dla Norwegii na tym turnieju byłby naprawdę wielką sensacją. Obrończynie tytułu grają totalny handball, w którym są jedynie małe luki z błędami, ale nie zagrażające dla kolejnych okazałych wygranych drużyny ze Skandynawii. We wtorek wręcz przejechały się po Polkach ogrywając je 35:20 i co można powiedzieć o tym meczu to tyle, że Polki szybkościowo były na poziomie Czeszek, a nawet sobie dawały sobie radę ze Szwecją, ale Norwegia to kompletnie inny poziom. Kapitalne spotkanie wszystkich zawodniczek od Lunde i Grimsbo zaczynając (razem odbiły 22 piłki i miały 52% skuteczności w bramce), na Oftedal kończąc (rzuciła 5 bramek i miała 9 asyst). W ogóle Norweżki rozdały w tym meczu 26 asyst, co przy 35 bramkach jest genialnym wynikiem. Przebudziła się Veronica Kristiansen (6 bramek i 7 asyst). Nawet mniej widoczna Nora Mork rzuciła 4 bramki i rozdała 5 asyst, a to wszystko przecież bez Loke i Arntzen, które przez zatrucie pokarmowe nie wystąpiły w tym meczu, ale z Czeszkami powinny już zagrać. Chyba nie trzeba mówić jak wielkim wzmocnieniem jest powrót Heidi Loke, która w tym turnieju w dwóch spotkaniach zdobyła 10 bramek, a potrzebowała do tego dziesięciu rzutów. 


Wydaje mi się, że po tym co pokazały Norweżki w tych pierwszych trzech spotkaniach Czeszki raczej nie podejdą do tego meczu z wiarą w zwycięstwo. Norwegia gra obecnie w innej lidze niż Czeszki, Polki czy Madziarki i skoro te dwie ostatnie drużyny nie potrafiły przegrać niżej niż ośmioma trafieniami to szczerze wątpię by reprezentacji Czech udało się dokonać takiego wyczynu. Szczególnie, że prawdopodobnie będą mocno rotowały składem, a zmienniczki w Czechach są dużo słabsze i spodziewam się raczej wyniku bardziej zbliżonego do meczu Norwegia - Polska niż do spotkania Norwegia - Węgry i znów ujrzymy zwycięstwo Skandynawek różnicą 10 lub więcej bramek. Dla tego typu daję bardzo mocne 8/10 i życzę wszystkim powodzenia!

Typ: 2 (-7.5) (OTH)Dodane przez: @Mariusz7Kurs: 1.80 Porównaj kursyForbetDodano: 2018-03-22 16:58
Wejdzie? Tak100%Nie0%

Bonus od

  Komentarzy (0)

  Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
  Musisz być zalogowany

  Analizy bukmacherskie

  Co nowego na BetOnline? 0

  1. Popularne typy użytkowników

   22.03 20:00
   1
   100%
   X
   0%
   2
   0%
   22.03 18:00
   1
   0%
   X
   0%
   2
   100%
   22.03 20:30
   1
   100%
   -
   2
   0%
   22.03 20:00
   1
   100%
   -
   2
   0%
   22.03 17:30
   1
   100%
   X
   0%
   2
   0%
  2. Liga typerów

   1. 1
    25%
    X
    13%
    2
    63%
   2. 1
    63%
    X
    6%
    2
    31%
   3. Hokej Salavat Ufa - Tractor
    1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   4. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   Więcej
  3. Wiadomości sportowe

  4. Reprezentacja Polski - powołania

   Czy Adam Nawałka powinien powołać do reprezentacji Polski Ukraińca Tarasa Romanczuka, który od dwóch tygodni cieszy się polskim paszportem?

   1. Tak, to bardzo dobry zawodnik
   2. Nie, jest za słaby
   3. Nie, w kadrze nie powinni grać naturalizowani piłkarze
  Pokaż więcej postów
  Zgłoś błąd