Piłka ręczna Elblag 22:38 V.Kielce

Na dziś przygotowałem jedno spotkanie z PGNiG Superligi. W Elblągu miejscowy klub Meble Wójcik podejmie mistrzów Polski PGE Vive Kielce.

Nawet na stronie drużyny z Elbląga nie przewidują sensacji w tym meczu i ciężko takowej upatrywać. Meble Wójcik fajnie przed sezonem się wzmocnili, co można zobaczyć poniżej:

Przyszli:

Paweł Kiepulski (B, MMTS Kwidzyn)

Bartłomiej Lachowicz (S, MKS Truso Elbląg)

Damian Malandy (K, koniec kariery)

Daniel Żółtak (K, Warmia Traveland Olsztyn)

Jednak to zdecydowanie za mało by zagrozić dla aktualnych Mistrzów Polski, lecz trzeba pochwalić ich za progres, bo w tym sezonie wygrali już dwa spotkania z pięciu, a trzeba pamiętać, że w zeszłym sezonie udało im się wygrać ledwie 4 na 26 kolejek. Widać, że we własnej hali są bardzo groźni ograli tu już Legionowo i Szczecin i przegrali z Gwardią Opolę po walce 20:23. Mają jednak trochę kłopotów kadrowych i dziś nie zagra ich podstawowy bramkarz Paweł Kiepulski, ale zabraknie również Marcina Szopa i występy Kamila Netza i Michała Tórza stoją pod znakiem zapytania.

Jeszcze cięższe zadanie przed zawodnikami z Elbląga przez fakt, że Vive przegrało w słabym stylu ostatni mecz Ligi Mistrzów z Celje i tutaj na pewno będą chcieli sobie poprawić humory po takiej porażce i podnieść morale zespołu przed zbliżającym się meczem z Flensburgiem. Właściwie to jest jeden z powodów dla których zdecydowałem się właśnie na handicap do przerwy, a nie w całym meczu. Myślę, że mistrzowie Polski zaczną ten mecz bardzo mocno od pierwszej minuty wypracowując sobie wysoką przewagę w pierwszych trzydziestu minutach, a potem kontrolować przebieg tego spotkania. Kolejnym argumentem dla mojego typu jest kontuzja Filipa Ivicia. Niestety Chorwat odpocznie sobie od piłki ręcznej przez 6-8 tygodni, a więc teraz odpowiedzialność za bramkę PGE Vive Kielc spadnie na Sławka Szmala i Wałacha Miłosza, który w listopadzie tego roku skończy... 16 lat! Tak jest kiedy Polacy w 2002 roku w Gdańsku zdobywali złote medale młodzieżowych mistrzostw Europy Miłosz miał niespełna roczek, a przecież grali tak jego.. obecni koledzy z klubu Krzysiek Lijewski, Mariusz Jurkiewicz czy Karol Bielecki. Do tej pory grał krótkie epizody po 5-10 minut, ale od teraz myślę, że zwiększy się jego udział w meczach przynajmniej dwukrotnie.

Myślę, że w Elblągu jest dość prawdopodobne trzydzieści minut dla Wałacha i sporo czasu dla Bisa w ataku. Jednak to wszystko w drugiej połowie przy dość pokaźnej przewadze z pierwszej części gry. Dlatego również zrezygnowałem z handicapu na cały mecz. Elbląg bez Kiepulskiego będzie miał spory problem w bramce. Dla mnie 'scenariusz' tego meczu to szybki odjazd Vive i pełna kontrola tego spotkania by jak najwięcej sił zaoszczędzić na spotkanie z Flensburgiem. Dla mojego typu daję 75% szans na powodzenie!

Typ: 2 (-5.5 HT) (OTH)Dodane przez: @Mariusz7Kurs: 1.79 Porównaj kursyFortunaDodano: 2024-04-26 16:39