Obstawianie u zagranicznego bukmachera. Legalne czy nie?

Czy tylko firmy bukmacherskie z Polski mogą w naszym kraju oferować obstawianie meczów online? Warto mieć sprawdzone informacje na ten temat, by nie popaść w poważny konflikt z prawem. 


Legalny bukmacher w Polsce - co to oznacza?

Każdy, kto w naszym kraju chociaż trochę interesuje się bukmacherką, doskonale wie, że obecnie granie w Polsce możliwe jest tylko na stronach z odpowiednimi zgodami. Nie wiedzieć czemu, przyjęło się, że firmy z zagranicy całkowicie są z otrzymywania licencji wyłączone. 

Mylny może być fakt, że każdy legalny bukmacher musi posiadać stronę w języku polskim postawioną na polskiej domenie. Prawo w naszym kraju wymaga też, by licencjonowany bukmacher miał siedzibę na terenie Polski. 

Jest jednak wiele wyjątków i szczegółów, które warto znać. Przede wszystkim - główna siedziba bukmachera z licencją wcale nie musi być w naszym kraju. Chodzi jedynie o pewną filię, która będzie rozliczała się z podatków i do której każdy gracz będzie mógł wysłać, na przykład, korespondencję.

Zagraniczni bukmacherzy w Polsce

Polskie domeny to z kolei ogromna wygoda, gdyż dzięki temu łatwo rozpoznać bukmachera legalnego od tego, który oferować swoich usług nie może. W ten sposób legalni bukmacherzy wychodzą z cienia, a nielegalni są blokowani. 

Obstawianie u bukmachera z zagranicy jest jak najbardziej dozwolone. Warunek jest taki, iż firma musi mieć zezwolenie Ministerstwa Finansów. I nie warto pisać, że takie coś jest niemożliwe - wystarczy sprawdzić, że odpowiednie zgody ma u nas rumuński Superbet, francuski Betclic czy skandynawska spółka Cherry Online, która utworzyła w Polsce stronę PZbuk.

Nowi bukmacherzy. Licencja Ministerstwa Finansów

Oczywiście, zupełnie inaczej wygląda sprawa ze stronami bez licencji. Na takich nie można grać, nawet jeśli posiadają witryny dla Polaków, bonusy powitalne i tak dalej, i tak dalej. 

Dobra wiadomość jest taka, że strony bukmacherskie z licencją cały czas pojawiają się w oficjalnym spisie Ministerstwa Finansów. Kolejne lata powinny nam przynieść mnóstwo bukmacherów, u których będzie można obstawiać tak, jak nakazują tego przepisy. 


Kod promocyjny KOD510 do wykorzystania legalnie na www.Betclic.pl

----

BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

  11.12 18:55
  1
  17%
  X
  0%
  2
  83%
  11.12 21:00
  1
  17%
  X
  0%
  2
  83%
  11.12 21:00
  1
  100%
  X
  0%
  2
  0%
  11.12 20:30
  1
  0%
  -
  2
  100%
  11.12 21:00
  1
  75%
  X
  0%
  2
  25%
 2. Liga typerów

  1. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. PŚ w skokach narciarskich

  Który z polskich skoczków zajmie najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020?

  1. Kamil Stoch
  2. Dawid Kubacki
  3. Piotr Żyła
  4. Inny zawodnik
 4. Wiadomości sportowe

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  510 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD510ODBIERAM BONUS