Kubica odchodzi z Williamsa!

19.09.2019 17:45

To już pewne, Robert Kubica tylko do końca bieżącego sezonu Mistrzostw Świata Formuły 1 będzie zawodnikiem zespołu ROKiT Williams Racing. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez brytyjską ekipę, jak i samego zawodnika. 


Przypominamy, że 34-latek rodem z Krakowa powrócił do Formuły 1 w roli kierowcy wyścigowego po ośmiu latach przerwy dzięki wsparciu PKN Orlen. Polski gigant paliwowy został jednym ze sponsorów Williamsa, a Robert Kubica ponownie mógł zasiąść w bolidzie i walczyć o punkty Mistrzostw Świata Formuły 1.

Przygodę tę trudno jednak uznać za udaną, bo bolidy z brytyjskiej stajni są zdecydowanie najsłabszymi w całej stawce, co siłą rzeczy odbiło się negatywnie na wynikach nie tylko Roberta Kubicy, ale też Amerykanina George'a Russella, którzy tak naprawdę rywalizowali na torze tylko z sobą.

„Po pierwsze patrzymy na przyszły rok i inne możliwości, lecz aby się ziściły, musiałem podjąć decyzję, że nie będę kontynuował współpracy z Williamsem po tym sezonie. To moja decyzja, która otwiera różne scenariusze na przyszłość, które muszę jeszcze przemyśleć” - powiedział polskie kierowca na oficjalnej konferencji prasowej.

Na dziś pewne wydaje się to, że Robert Kubica w dalszym ciągu będzie zawodnikiem Orlen Teamu, co zostało już potwierdzone przez polski koncern. Drugim pewnikiem jest to, że w obecnym sezonie przed naszym kierowcą jeszcze siedem wyścigów Formuły 1, po których nastąpi rozstanie z ROKiT Williams Racing.

Fot.: F1/Twitter

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

 2. Liga typerów

  1. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. EuroVolley 2019 (M)

  Jak zakończy udział w siatkarskich Mistrzostwach Europy reprezentacja Polski?

  1. Złoto
  2. Inny Medal
  3. Poza podium
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  Bonus 3000 PLN + 100 PLN bez ryzyka + Gra bez podatku! Kod promocyjny: BETFANOdbieram bonus