Żyła najlepszy na mamucie!

16.02.2020 00:00

Piotr Żyła wygrał sobotni konkurs lotów narciarskich na skoczni Kulm w Austrii. Tym samym jeden z liderów reprezentacji Polski odniósł swoje drugie zwycięstwo w karierze podczas zawodów Pucharu Świata. 


Po pierwszej serii skoków w Bad Mitterndorf najlepszy dziś z Biało-Czerwonych zajmował trzecią pozycję. Przed nim uplasowali się Niemiec Karl Geiger i Austriak Stefan Kraft. W pierwszej dziesiątce zameldowali się także Dawid Kubacki (szósty) i Kamil Stoch (dziesiąty), a do finałów sobotnich zmagań zakwalifikowali się także Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł.

W drugiej turze konkursu na skoczni Kulm (HS235) praktycznie wszyscy skakali krócej, a o końcowym triumfie decydowały dosłownie ułamki punktu. Ostatecznie Piotr Żyła o 0,3 punktu wyprzedził austriackiego lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020, a na najniższy stopień podium wskoczył Słoweniec Timi Zajc.

Awansowali też inni liderzy polskiej kadry. Dawid Kubacki zakończył zmagania na piątej pozycji, a Kamil Stoch był siódmy. Szansa na poprawienie tych lokat, a dla Piotra Żyły na trzecie zwycięstwo w karierze, już w niedzielę o godzinie 11:00.


Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. PŚ w skokach narciarskich

  Który z polskich skoczków zajmie najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020?

  1. Kamil Stoch
  2. Dawid Kubacki
  3. Piotr Żyła
  4. Inny zawodnik
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  Bonus 3100 PLN + Obstawianie bez podatku! Kod promocyjny: BETONLINESKOPIUJ KOD