Rekord świata Duplantisa!

16.02.2020 04:00

Rewelacyjny Armand Duplantis po raz kolejny w ostatnim czasie poprawił absolutny rekord świata w skoku o tyczce. Podczas sobotniego mityngu w szkockim Glasgow Szwed poprawił o centymetr swój wynik z Torunia, uzyskując wysokość 6,18 metra.  


Zaledwie 20-letni Szwed, który przygodę ze skokiem o tyczce rozpoczął jako dzieciak znokautował w Glasgow konkurencję, choć konkurs nie zaczął się po jego myśl. Popularny „Mondo”, który idzie w ślady sławnego Siergieja Bubki, w pierwszej próbie strącił poprzeczkę zawieszoną na 5,75 metra.

To niepowodzenie mocno go podrażniło, co było widać już na pierwszy rzut oka. Kolejne próby na 5,75 oraz 5,84 i 6 metrów były już bezbłędne i zapewniły mu wygraną w sobotnich zawodach przed Amerykaninem Samem Kendricksem i Belgiem Benem Broedersem.

Rozprawiwszy się z rywalami szwedzki talent mógł skupić się na pobiciu własnego rekordu świata z Torunia, co również udało mu się już za pierwszym podejściem i z naprawdę sporym zapasem.

W Glasgow zabrakło najlepszego z Polaków, Piotra Liska. Startujący w Szkocji Paweł Wojciechowski uzyskał wysokość 5,65 (najlepsza w nowym roku) i zajął czwartą pozycję w stawce.

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Wiadomości sportowe

 2. PŚ w skokach narciarskich

  Który z polskich skoczków zajmie najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020?

  1. Kamil Stoch
  2. Dawid Kubacki
  3. Piotr Żyła
  4. Inny zawodnik
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  Bonus 3100 PLN + Obstawianie bez podatku! Kod promocyjny: BETONLINESKOPIUJ KOD