PlusLiga i LSK zakończone

25.03.2020 20:15

W czwartek 25 marca podczas Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki, która jest organizatorem zmagań o mistrzostwo kraju kobiet i mężczyzn, zapadła decyzja o zakończeniu sezonu 2019/2020 z powodu szalejącej w Polsce pandemii koronawirusa. 


Tym samym zmagania w PlusLidze zostały zakończone na dwie kolejki przez rozegraniem pełnej rundy zasadniczej. W związku z tym na podstawie klasyfikacji wyłoniono zespoły, które zagrają w przyszłej edycji europejskich pucharów, ale medale Mistrzostw Polski 2019/2020 nie zostały przyznane. W LM zagrają kędzierzynianie, warszawianie i bełchatowianie, a w Pucharze Challenge jastrzębianie. 

W Lidze Siatkówki Kobiet, gdzie rozegrana została pełna runda zasadnicza, zdecydowano przyznać medale zgodnie z tabelą. Tym samym złoto trafiło do Grupy Azoty Chemika Police, która była lepsza o jeden punkt od Developresu SkyRes Rzeszów. Podium uzupełniły obrończynie tytułu, siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. Dwa pierwsze zespoły wystąpią w Lidze Mistrzyń, a trzeci w Pucharze CEV.

“To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata” – ocenił Paweł Zagumny. 

Czy to sprawiedliwe decyzje? Naszym zdaniem lepszych w obecnej sytuacji nie dało się podjąć. Wydaje się, że PLS podjął iście salomonowe decyzje. Alternatywą było uznanie sezonu za niebyły, co zniweczyłoby cały wysiłek sportowców.


Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. PŚ w skokach narciarskich

  Który z polskich skoczków zajmie najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020?

  1. Kamil Stoch
  2. Dawid Kubacki
  3. Piotr Żyła
  4. Inny zawodnik
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  Bonus 3100 PLN + Obstawianie bez podatku! Kod promocyjny: BETONLINESKOPIUJ KOD