Obliczanie wygranej u bukmachera - jak to zrobić?

Bukmacherzy online na ten moment postarali się o maksymalną automatyzację wielu procesów, które zachodzą każdego dnia w obrębie ich serwisów internetowych. Widać ją również w samym procesie zawierania zakładu. Typujący stają się przez to wygodni, ale i przestają myśleć o pewnych podstawach, w obrębie których bez wątpienia powinni mieć jakieś pojęcie.

Jedną z tych rzeczy, o których mowa powyżej, jest obliczanie własnej potencjalnej wygranej. Mimo że wcale nie musimy tego robić na własną rękę, powinniśmy wiedzieć, jak robi to bukmacher i być świadomi tego, co tak naprawdę ma na nią wpływ. Wtedy też nasze zakłady będziemy mogli uczynić rozsądniejszymi, a cały proces obstawiania - bardziej przemyślanym.

Jak obliczyć wygraną u bukmachera?

Nawet jeśli nie jesteśmy doświadczonymi typującymi, ani też nie posiadamy umiejętności matematycznych, będziemy w stanie samodzielnie obliczyć własną potencjalną wygraną z danego zakładu bukmacherskiego. Nie jest to bowiem trudne. Najprostsze zadanie czeka nas w przypadku, w którym będziemy mieli do czynienia z zakładem pojedynczym. Wtedy też będziemy mogli pominąć kilka kroków, robiąc wszystko w znacznie szybszym tempie. Wystarczy nam bowiem pomnożenie kursu bukmacherskiego z pojedynczego zdarzenia przez stawkę pomniejszoną o podatek. Rzecz jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku obliczania wygranej z kuponu AKO (akumulacyjnego / wielokrotnego / KOMBI).

Cały proces najłatwiej jest opisać na kuponie z życia wziętym - obstawijaąc piłkę, tenis czy nawet popularny Fame MMA. Załóżmy, że zawarliśmy w jego obrębie trzy zdarzenia z dwudziestej piątej kolejki rozgrywek polskiej Ekstraklasy. Postawiliśmy na to, że:

 • Jagiellonia wygra z Wisłą Płock - kurs na to wynosi 2.40,
 • Radomiak Radom pokona zespół Śląska Wrocław - w tym przypadku kurs to 3.10,
 • Lech Poznań zwycięży w meczu z Wisłą Kraków - kurs tutaj jest równy 1.52.


Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl
1660 PLN w bonusach
Kod: BETONLINE
eFortuna.pl
600 PLN cashback
Kod: BETONLINE
Betfan.pl
600 PLN bez ryzyka
Kod: BETONLINE
Superbet.pl1500 PLN + 34 PLN freebetKod: BETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuKod: BETONLINE


Mamy więc kupon akumulacyjny z trzema zdarzeniami, z których każde posiada zupełnie różny kurs bukmacherski (z taką sytuacją zresztą będziemy mieli do czynienia w większości przypadków). Aby więc obliczyć wygraną z tego kuponu, przy przykładowej stawce równej 100 złotych, powinniśmy:

 1. Ustalić kurs całkowity (jeżeli stawiamy kupon pojedynczy, nie musimy tego robić). Zrobimy to poprzez pomnożenie kursów każdego ze zdarzeń. Mnożymy więc 2.40*3.10*1.52. W ten sposób dowiemy się, że kurs całkowity to 11.31.
 2. Ustalić naszą stawkę po podatku dochodowym. Od naszej stawki powinniśmy odjąć podatek w wysokości 12%. Pomnóżmy więc stawkę przez 0.12. W przypadku 100 złotych uzyskamy 12 złotych. Tę kwotę odejmujemy od stawki, co da nam 88 złotych wstawki.
 3. Pomnożyć kurs całkowity ze stawką po podatku. Mnożymy zatem 11.31*88, a w ten sposób otrzymujemy potencjalną wygraną. W naszym przypadku to równo 995,28 zł. Dokładnie tak samo liczymy wygraną z kuponu pojedynczego - nie musimy jednak ustalać kursu całkowitego.

Pamiętajmy, że najlepsi polscy bukmacherzy promują tworzenie kuponów akumulacyjnych o określonej liczbie zdarzeń. W ich przypadku możemy liczyć na dodatkowy procent do naszej wygranej przy spełnieniu z góry określonych warunków. Zawsze jednak zapoznajmy się z regulaminem promocji. Tak, jak powiedzieliśmy na początku, jak najszersza wiedza w kwestii tego, ile jesteśmy w stanie wygrać na zakładzie to podstawa świadomego i rozsądnego obstawiania.

Automatyczne obliczanie wygranej u bukmacherów

Wszyscy działający w naszym kraju bukmacherzy online proponują swoiste ułatwienie dla osób, którym nie chce się na własną rękę obliczać płynących z postawienia kuponu potencjalnych wygranych. Wyświetlają je w okienku podglądu kuponu bukmacherskiego, robiąc to w sposób responsywny i dynamiczny. Oznacza to, że potencjalna wygrana jest aktualizowana wraz z każdym dodanym zdarzeniem oraz zmianą w obrębie wybranej przez nas stawki. Bukmacherzy od razu przedstawiają rzeczywistą kwotę, o którą będziemy się starać - tę po odjęciu od niej należytej wartości podatku.

sts wygrywanie dużych pieniędzy

Warto wiedzieć, że automatyczne obliczanie wygranej przez system działający u bukmachera dostępne jest również dla osób, które nie posiadają swojego konta u niego. W związku z tym możemy budować własne kupony również bez zamiaru przekształcenia ich we właściwe zakłady.

Czy zawsze trzeba płacić podatek od gier i zakładów?

Wraz z zawieraniem kolejnych zakładów i obliczaniem swoich potencjalnych wygranych, które będą z nich płynąć szybko dostrzeżemy, jak wiele pieniędzy pochłania podatek od gier i zakładów - widać jak nasze typy na dziś nie są już tak opłacalne jak nam się wydawało wcześniej. Czy jest możliwość niepłacenia go? Czysto teoretycznie - nie. W końcu jest to zobowiązanie, któremu podlegają wszyscy typujący (bukmacherzy online biorą na siebie obowiązek płacenia podatków). W praktyce jednak wielu polskich bukmacherów pozwala uniknąć obowiązku płacenia podatku od gier i zakładów, a tym samym zapewnia znacznie większe wygrane. Zawsze jednak robi to na pewnych warunkach.

Fortuna na przykład proponuje swoim klientom tak zwane Happy Hours - promocję, w ramach której o określonych godzinach mogą oni grać całkowicie bez podatków, na forum bukmacherskim jest to promocja bardzo często chwalona przez typerów. Choć godziny te ulegają zmianom, w większości są one tymi, w których rzadko kiedy się typuje (buk chce to zmienić). Gra bez podatku możliwa jest w każdy weekend, a dodatkowo wybranych przez bukmachera dniach. W obrębie zakładów na żywo typować bez podatku można całodobowo, każdego dnia tygodnia. Gra bez podatku możliwa tu jest wyłącznie na kuponach AKO z przynajmniej trzema zdarzeniami, spełniających wymagania określone przez Fortunę.


Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl
1660 PLN w bonusach
Kod: BETONLINE
eFortuna.pl
600 PLN cashback
Kod: BETONLINE
Betfan.pl
600 PLN bez ryzyka
Kod: BETONLINE
Superbet.pl1500 PLN + 34 PLN freebetKod: BETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuKod: BETONLINE


Na promocję pozwalającą na ominięcie konieczności płacenia podatku zdecydował się również bukmacher eWinner. U niego typowanie bez podatku możliwe jest wyłącznie w obrębie e-sportu. Warunkiem jest zawieranie kuponów AKO o kursie minimalnym 1.20 (każde zdarzenie). Promocja ta obowiązuje każdego dnia tygodnia i całodobowo. Można z niej korzystać do woli.

Obstawianie bez podatku umożliwia wielu innych polskich bukmacherów. W każdym z tych przypadków podatek tak naprawdę jest płacony. Buk jednak bierze go w całości na siebie. Z uwagi na technikalia, w większości przypadków podatek jest od nas pobierany, by wrócić na nasze konto z chwilą rozliczenia zakładu (niezależnie od jego wyniku).

Wygrywanie u bukmachera z bonusem bez ryzyka na www.STS.pl

Promocje bukmacherskie

 1. 100 zł do odebrania w STS na start La Liga oraz Serie A!

  100 zł do odebrania w STS na start La Liga oraz Serie A!

  W najbliższy weekend wystartują rozgrywki ligowe na najwyższym szczeblu we Włoszech i Hiszpanii. Z okazji...

  12:38 0
 2. Gdzie są najbardziej trafne typy bukmacherskie?

  Gdzie są najbardziej trafne typy bukmacherskie?

  Gdzie dostępne są najbardziej trafne typy bukmacherskie? Jeżeli chcesz grać pewniaki, które dają zarobić,...

  09:11 0
 3. Jak oglądać ligę hiszpańską za darmo w STS TV?

  Jak oglądać ligę hiszpańską za darmo w STS TV?

  Mecze ligi hiszpańskiej za darmo w STS TV. Jak oglądać Roberta Lewandowskiego, Barcelonę, Real i nie...

  10:26 0
 4. Oglądanie Eleven Sports za kupon zagrany w Betfan!

  Oglądanie Eleven Sports za kupon zagrany w Betfan!

  Wystarczy postawić jeden kupon u bukmachera Betfan, by odebrać dostęp do kanałów Eleven Sports na 30...

  09:42 0
 5. Gol Lewandowskiego po kursie 100.0 w eWinner!

  Gol Lewandowskiego po kursie 100.0 w eWinner!

  Postawić na bramkę Lewandowskiego po kursie 100.0 nie jest możliwe? Jest, a to wszystko dzięki najnowszej...

  12:42 0
 6. 4 zł postawione na gola Lewandowskiego to ponad 200 zł wygranej!

  4 zł postawione na gola Lewandowskiego to ponad 200 zł wygranej!

  200 zł za bramkę Lewandowskiego? Tyle, a nawet jeszcze nieco więcej, zarobić można u legalnego bukmachera...

  09:10 0
 7. Jak zweryfikować konto na STS?

  Jak zweryfikować konto na STS?

  Do obstawiania meczów u bukmachera STS weryfikacja konta nie jest potrzebna. Trzeba jednak przez nią...

  09:15 0
 8. Jak skopiować kupon Fortuna? Instrukcja dla typerów

  Jak skopiować kupon Fortuna? Instrukcja dla typerów

  Chcesz pochwalić się innym swoją wygraną u bukmachera? Udostępnianie kuponu to na to najlepszy...

  08:40 0
 9. Dlaczego bukmacher Fuksiarz to hit wśród graczy?

  Dlaczego bukmacher Fuksiarz to hit wśród graczy?

  Fuksiarz jest bukmacherem, który z początkiem roku 2021 wystartował ze swoją ofertą na legalne zakłady...

  09:23 0
 10. Piłkarska Europa wita graczy Betfan bonusem!

  Piłkarska Europa wita graczy Betfan bonusem!

  Do gry wracają piłkarze w Premier League, Ligue 1 oraz Bundeslidze. Betfan w promocji na ten weekend...

  12:01 0

Analizy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie 14.08.2022

Typy dnia

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

 2. Wiadomości sportowe

 3. Siatkówka LN 2022

  Które miejsce w Siatkarskiej Lidze Narodów 2022 zajmie reprezentacja Polski mężczyzn?

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5-8
  6. 9-16
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  Zwrot 600 PLN + Bonus 1000 PLN! Kod promocyjny: BETONLINESKOPIUJ KOD