Igrzyska zostaną przełożone!

24.03.2020 08:40

Choć oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona dopiero za cztery tygodnie, wydaje się przesądzone, że Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 zostaną przełożone ze względu na rozlewającą się po świecie pandemię koronawirusa. 


Skąd ta pewność? Otóż jeden z najbardziej wpływowych członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Kanadyjczyk Dick Pound zdradził podczas wywiadu dla "US Today", że igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną przełożone, a najważniejsza impreza w świecie sportu odbędzie się dokładnie rok później, niż pierwotnie planowano.

Wydaje się to nieuniknione nie tylko ze względu na koronawirusa, z którym akurat Japończycy radzą sobie bardzo dobrze i do lipca zapewne całkowicie by się od niego uwolnili, ale przede wszystkim ze względu na coraz liczniejsze protesty sportowców, którzy w dobie pandemii i izolacji nie mają warunków do trenowania i startów.

Ponadto już dwa potężne komitety narodowe zapowiedziały, że ich sportowcy nie pojawią się w Azji, jeśli igrzyska będą przeprowadzone zgodnie z planem, na przełomie lipca i sierpnia. Mowa o Kanadyjczyka oraz Australijczykach, którzy są pływacką potęgą.

Z sond przeprowadzanych wśród sportowców wynika, że mniej więcej 80% zawodników jest za przełożeniem imprezy. Scenariusze są w zasadzie trzy: listopada-grudzień 2020, lipiec-sierpień 2021 lub lato 2022 roku.


Komentarzy (1)

 1. Wiktor94@Wiktor94
  Czy w dobie kryzysu gra ktoś w karcianki na stronach buków? Np. coś takiego? www
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. PŚ w skokach narciarskich

  Który z polskich skoczków zajmie najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020?

  1. Kamil Stoch
  2. Dawid Kubacki
  3. Piotr Żyła
  4. Inny zawodnik
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  550 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD550SKOPIUJ KOD