Eurojackpot - podstawy gry, które trzeba znać!

Eurojackpot to gra liczbowa, która działa na wyobraźnię, ponieważ można w niej zdobyć kilkadziesiąt, a nawet kilkaset milionów złotych. Na czym polega, w jaki sposób postawić kupon Eurojackpot w Polsce i które liczby padają najczęściej w losowaniach?

Eurojackpot - historia powstania gry

Eurojackpot to popularna gra liczbowa, która pojawiła się na rynku w marcu 2012 roku. Wcześniej dużą popularnością cieszyła się międzynarodowa loteria Euromillions. Była ona przykładem tego, że operatorzy mogą dzielić się pulami graczy, aby uzyskać większe kwoty głównych wygranych, co było nie możliwe do osiągnięcia przez pojedyncze krajowe totalizatory. Dlatego też kilka państw postanowiło stworzyć loterię, w której kumulacje umożliwiają zgarnięcie bardzo wysokich sum. Umowa powstania Eurojacpot podpisana została w Helsinkach. Pierwsze losowanie odbyło się w marcu 2012 roku i gra od razu zaczęła cieszyć się ogromną popularnością.

Od lutego 2013 r. bierze w niej udział 14 państw: Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Szwecja oraz Włochy. W 2014 r. liczba ta poszerzyła się dodatkowo o Czechy i Węgry. Obecnie uczestniczy w niej 18 państw, ponieważ w kolejnych latach dołączyła do nich Słowacja oraz Polska. Wyniki losowania są takie same we wszystkich tych krajach. Co ciekawe, każdy mieszkaniec Unii może wziąć udział w loterii na terenie każdego z tych państw, ale w razie wygranej nagrodę może wypłacić tylko w kraju, który wydał zwycięski kupon. Pierwsza wygrana głównej nagrody wynoszącej 19 500 000 euro padła w maju 2012 roku w Niemczech.

Eurojackpot w Polsce - hit czy nie?

Podczas dziewiątego kongresu Loterii Europejskich w czerwcu 2017 roku, który był organizowany w Krakowie ogłoszono, że we wrześniu 2017 roku gra wejdzie do Polski. Najniższa gwarantowana nagroda główna wynosząca 10 mln euro jest kwotą wyższą, niż kiedykolwiek udało się wygrać w jakiejkolwiek innej grze liczbowej w Polsce. Eurojackpot od raz zyskał ogromne rzesze fanów, którzy regularnie typują liczby z nadzieją na wygraną. 

Jakie są zasady gry w Eurojackpot?

Szansa na główną wygraną w tej grze wynosi 1 do 95344200. Porównując z innymi grami liczbowymi prawdopodobieństwo to jest dużo niższe, ale rekompensowane jest możliwością wygrania dużo większych sum. Aby wziąć udział w grze trzeba najpierw poznać jej zasady. W jednym bębnie znajduje się 50 ponumerowanych po kolei kul, w drugim zaś 10, które nazywane są eurokulami. Gracz typuje 5 liczb z pierwszej puli oraz 2 z drugiej. Z racji tego, że Euroliczby są losowane z innej puli istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia ich dwukrotnie w jednym losowaniu. Dzięki temu istnieje aż 12 stopni wygranej. Aby trafić kumulację trzeba poprawnie wytypować wszystkie 7 liczb. Minimalna kumulacja na wygraną pierwszego stopnia wynosi 10 mln euro a maksymalna wynosi 90 mln euro.

Zakład na Eurojackpot kosztuje 12,50 zł i można go zakupić w każdej kolekturze Lotto lub przez platformę Lotto online (interesują cię wyniki lotto? Na naszej stronie zawsze znajdziesz zaktualizowane dane!) do dnia losowania do godziny 19:00. Kupon zakupiony droga tradycyjną musi zostać podpisany z tyłu, aby potwierdzić w ten sposób jego własność. Powinien być on także przechowywany w taki sposób, aby nie uległ zniszczeniu lub zgubieniu. Liczby typować można samodzielnie lub przy wykorzystaniu systemu chybił-trafił. Na terenie każdego z krajów, które biorą udział w loterii obowiązują tylko lokalne kupony, np. w Polsce tylko polskie, a w Hiszpanii tylko hiszpańskie. Różnice wynikające z kursu złotówki i euro dokładane są do puli nagród. Główna wygrana wypłacana jest w euro, chyba że uczestnik zwróci się z prośbą o jej wypłatę w złotówkach, natomiast wygrane niższego stopnia zwycięzca otrzymuje zawsze w walucie krajowej.

Zasady ustala fiński organizator loterii Veikkaus Oy, który również dba o prawidłowy jej przebieg. Warto pamiętać o tym, że kupon może zakupić jedynie osoba, która przekroczyła minimalny wiek wymagany przez prawo. W Polsce oraz m.in. w Chorwacji, Czechach, Finlandii, Norwegii i Słowacji jest to 18 lat. Prawo w Estonii zezwala, aby udział w grze liczbowej brały osoby, które ukończyły 16 rok życia.


Eurojackpot - kiedy losowanie?

Losowanie odbywa się raz w tygodniu w Helsinkach pomiędzy godziną 20 a 21. Oglądać je można tylko online w postaci retransmisji, do której link dostępny jest na oficjalnej stronie Lotto lub na serwisie Youtube na kanale Eurojackpot. Wyniki wpisywane są na stronę w tej samej godzinie. Wszystkie wygrane, podobnie jak jest to w przypadku innych gier (np .Duży Lotek) można odebrać w oddziałach Totalizatora Sportowego lub w punktach LOTTO. W tych drugich możliwa jest jednak wypłata jedynie kwot poniżej 2280 zł. 

W przypadku Eurojackpot nie ma możliwości gry systemem. Można jednak zagrać ponownie starym kuponem. Wystarczy podać go pracownikowi kolektury i powiedzieć, że chce się nim zagrać. Trzeba tylko pamiętać o tym, że kupon ten nie może być starszy niż 90 dni od chwili jego wydania. 

Zakup zakładów przez internet

Decydując się na zakup zakładów on-line gracz wyraża zgodę na warunki i zasady stawiane przez danego operatora. Proces ten wymaga zarejestrowania swojego konta, które powinno być odpowiednio zabezpieczone przed dostępem niepowołanych osób. Gracz powinien jak najszybciej aktualizować wszystkie zmiany, które zachodzą na jego koncie, takie jak zmiana adresu czy formy płatności. 

Prawdopodobieństwo wygranej w Eurojackpot

Istnieje 12 stopni wygranej w grze Eurojackpot. Można wygrać w niej nie trafiając żadnej z liczb z puli 10 kul. Obecnie jeśli kumulacja wynosi ponad 90 mln euro nadwyżka trafia do nagrody drugiego stopnia. Do końca stycznia 2013 roku obowiązywała zasada, że po 13 losowaniach, w których nie padła główna wygrana była ona dzielona na wszystkie niższe wygrane. 


Największe wygrane w Eurojackpot

Najwyższa do tej pory wygrana na terenie Polski została trafiona 10 maja 2019 roku i wynosiła ona 193 396 500 złotych. Zakład został zakupiony w kolekturze na terenie województwa łódzkiego. Zwycięskie liczby: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8 wytypowane zostały samodzielnie przez zwycięzcę. Do tej pory nie udało się powtórzyć tak spektakularnego sukcesu. Kolejne wysokie wygrane wynosiły kolejno 7 155 055,50 zł oraz 5 815 561,60 zł i padły w Wiązownie i Radomsku. W marcu 2016 roku 2 544 958,40 zł wygrał mieszkaniec Łańcuta.

W Europie najwyższe możliwe wygrane, czyli 90 000 000 euro padły jedenastokrotnie. Pierwszy raz w maju 2015 roku. W styczniu 2017 roku i listopadzie 208 roku główna wygrana została podzielona aż na pięciu zwycięzców, którzy wytypowali te same liczby. W 2020 roku kwota ta padła w maju i lipcu.

Wygrana w Eurojackpot jest opodatkowana. Po przekroczeniu kwoty 2280 zł konieczne jest zapłacenie podatku wynoszącego 10% od wygranej kwoty. 

Jak zwiększyć szanse na wygraną?

Wybór odpowiednich liczb, które mogą zapewnić wygraną jest najważniejszym elementem gry. Wielu graczy próbuje opracować własne systemy i strategie, które zwiększają szanse na sukces. Najczęściej wykorzystywana metoda to osobiste preferencje dotyczące liczb. Są to z reguły cyfry ważne ze względów prywatnych, np. daty urodzin czy rocznic. Metoda ta posiada jednak wadę wynikająca z tego, że daty składają się z ograniczonej puli cyfr oznaczających dzień tygodnia czy miesiąca, a gracz w Eurojackpot ma ich do wyboru aż 50. Zdarza się także, że do wyboru konkretnych liczb wykorzystuje się także rejestracje samochodów, czy kody pocztowe. 

Innym sposobem na grę w Eurojackpot jest wykorzystanie pewnych powtarzających się sekwencji, które są łatwe do zapamiętania. Wybór siedmiu kolejnych liczb, czyli z puli głównej cyfr 1, 2, 3, 4, 5 oraz 6 i 7 z Europuli daje takie same szanse jak kombinacje składające się z innego ułożenia innych cyfr. Jest to jednak rozwiązanie dość często wybierane przez graczy, co w razie wygranej oznacza konieczność podzielenia się nią z pozostałymi osobami, które również skorzystały ze sposobu zaznaczania kolejnych liczb. 

Można także spróbować wybrać kolejne liczby nieparzyste lub parzyste. Zgodnie z tym systemem swój wybór należy oprzeć na najczęstszym współczynniku tych liczb. Niektórzy gracze uważają, że pojawienie się w wynikach losowania kombinacji liczb parzystych i nieparzystych jest bardziej prawdopodobne niż wylosowanie samych parzystych i nieparzystych.


Nieco innym rozwiązaniem są liczby wielokątne, które z łatwością można przedstawić w formie określonych kształtów za pomocą kropek. Pierwsze pięć liczb trójkątnych to 1, 3, 6, 10 oraz 15, a pierwsze pięć liczb pięciokątnych to 1, 6, 12, 18 i 24. Sposoby te są doskonałym pomysłem dla osób, które lubią analizować i szukać powtarzających się schematów.

Wielu graczy zamiast wymyślać kolejne strategie i metody na wygraną woli pozostawić to szczęściu. Sceptycy wychodzą z założenia, że nie istnieje metoda, która pozwoli przewiedzieć wyniki losowania. Uważają, że szanse na każdą z nich zawsze są takie same, a najlepszą metodą jest wybór losowych liczb bez ich analizowania. Porównują gry liczbowe do rzutu monetą, podczas którego nigdy nie można przewidzieć, która strona wypadnie. Każdy rzut jest inny bez względu na to, co wypadło w przeszłości, a prawdopodobieństwo tego, że wypadnie orzeł, czy reszka zawsze jest takie same. Do wytypowania liczb, które mogą przynieść wygraną można wykorzystać dostępnych w sieci generatorów liczb, które zaproponują sekwencje kilku z nich. Kupując kupony w kolekturze można zdecydować się na opcję chybił-trafił, w której to komputer zaznaczy 7 losowych liczb. 

Które liczby są najczęściej losowane?

Badając dotychczasowe losowania - tylko Eurojackpot, a nie Szybkie 600 i innych - można łatwo zauważyć, że najczęściej powtarzającymi się cyframi z puli głównej są: 35, 49 oraz 46, które pojawiły się w wynikach losowania 40 razy. Z kolei wśród euroliczb najczęściej wypadają kule z numerami: 9, 3 i 5. Zwolennicy strategii korzystają z tych danych statystycznych przy wyborze swoich sekwencji, ponieważ uważają, że jeśli dana liczba pojawiła się już wielokrotnie to rośnie prawdopodobieństwo tego, że pojawi się ponownie.

Niektórzy gracze podczas zaznaczania liczb chętnie wybierają z kolei te, które wypadają najrzadziej. Uważają bowiem, że skoro dawno się nie pojawiły, to w najbliższym czasie muszą znaleźć się w wynikach. Podejście to opiera się na zasadzie tzw. prawa średnich, które mówi o tym, że prawdopodobieństwo wylosowania każdej z kul jest takie samo wraz z upływem czasu.  

Bonus bez depozytu z kodem "BETONLINE" na stronie internetowej www.STS.pl

Wiadomości sportowe

 1. UFC 300: Typy, Kursy, Transmisja (14.04.2024)

  UFC 300: Typy, Kursy, Transmisja (14.04.2024)

  Przed nami jubileuszowa, trzysetna już gala największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie - Ultimate Fighting Championship. Organizatorzy przygotowali dla nas naprawdę wiele ciekawych zestawień, a wisienką na torcie będą dziś aż dwie walki...

  Inne 12 kwiecień 2024 10:18
 2. Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów 2023/2024

  Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów 2023/2024

  Piłkarze Borussi Dortmund mogą cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w sezonie 2023/2024. Jak wyglądała ich droga do fazy pucharowej? Sprawdź! Borussia Dortmund zajmuje 1. miejsce w grupie FZ 3 zwycięstwami, 2 remisami i 1 porażką, Borussia...

  Piłka nożna 03 kwiecień 2024 08:58
 3. Walka o mistrzostwo Europy rozpoczyna się w Sanoku

  Walka o mistrzostwo Europy rozpoczyna się w Sanoku

  W nadchodzący weekend, 24-25 lutego, na Torze Lodowym „Błonie” w Sanoku rozegrane zostaną dwa wyścigi European Individual Ice Speedway Championship, które zadecydują o nowym mistrzu Europy w tej niezwykłej dyscyplinie sportowej, będącej zimowym odpowiednikiem...

  Inne 21 luty 2024 12:52
 4. Czy Lewandowski zagra z Realem? Oficjalne informacje

  Czy Lewandowski zagra z Realem? Oficjalne informacje

  Wszyscy z zapartym tchem obserwujemy kondycję Roberta Lewandowskiego przed najważniejszym meczem sezonu - El Clasico. Xavi Hernandez, menedżer Barcelony, wyraża nadzieję, że polski napastnik będzie w pełni gotowy do gry. Co ważne, Xavi nie zamierza zbyt...

  Piłka nożna 27 październik 2023 17:10
 5. Dariusz Żuraw trenerem Wisły Płock

  Dariusz Żuraw trenerem Wisły Płock

  Wisła Płock ogłosiła, że nowym szkoleniowcem pierwszego zespołu został Dariusz Żuraw, który na ławce trenerskiej zastąpi Marka Saganowskiego. Dariusz Żuraw - nowy trener płockiej WisłyDariusz Żuraw to postać zasłużona zarówno na boisku. Urodzony 14 listopada...

  Piłka nożna 26 październik 2023 13:37
 6. Clout MMA 2 typy bukmacherskie: Na kogo postawić?

  Clout MMA 2 typy bukmacherskie: Na kogo postawić?

  Clout MMA 2 typy bukmacherskie. Na kogo postawić? Sprawdź godne uwagi zakłady na galę, która odbędzie się w Płocku w dniu 28.10.2023. Oto godne uwagi pewniaki na Clout MMA 2. Obstawianie możliwe tylko w Fortunie, a ze specjalnym kodem "BETONLINE" do odebrania...

  Inne 26 październik 2023 10:08
 7. PlusLiga: Plan transmisji 2. kolejki 2023/2024

  PlusLiga: Plan transmisji 2. kolejki 2023/2024

  Od wtorku do czwartku (24-26 października) rozegrana zostanie 2. kolejka PlusLigi 2023/2024. Jej największym hitem konfrontacja Jastrzębskiego Węgla z Indykpolem AZS Olsztyn. PlusLiga 2023/2024: Plan transmisji 2. kolejki „Akademicy” za stolicy Warmii...

  Polska PlusLiga 23 październik 2023 11:12
 8. WTA Pekin 2023 - Gdzie oglądać za darmo transmisje?

  WTA Pekin 2023 - Gdzie oglądać za darmo transmisje?

  WTA Pekin 2023 - Gdzie oglądać za darmo transmisje w internecie? Turniej tenisowy WTA w Pekinie to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdej tenisistki. W tym roku uwaga kibiców z całego świata skierowana jest na Iga Świątek, której udział...

  Tenis 01 październik 2023 16:44
 9. WTA Pekin 2023: Z kim zagra Iga Świątek?

  WTA Pekin 2023: Z kim zagra Iga Świątek?

  W piątkowe przedpołudnie odbyło się losowanie drabinki turnieju WTA 1000 w Pekinie. Z kim zagra rozstawiona z numerem „2” Iga Świątek na drodze do tytułu w stolicy Chin? WTA Pekin 2023: Rywalki Igi Świątek Już wiadomo, że Iga Świątek w 1. rundzie turnieju...

  Pekin-singiel 29 wrzesień 2023 13:26
 10. Polska powalczy o organizację igrzysk olimpijskich!

  Polska powalczy o organizację igrzysk olimpijskich!

  W trackie II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem, który odbywa się w dniach 26-28 września, Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że Polska podejmie starania, aby zorganizować letnie igrzyska olimpijskie w 2036 roku, czyli w pierwszym wolnym...

  Inne 27 wrzesień 2023 12:47

Typy bukmacherskie na dziś 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd