E-sport pewniaki bukmacherskie

E-sport to odgałęzienie sportu, które z dnia na dzień zyskuje na zwolennikach. Sam postęp technologiczny doprowadził go do momentu, w którym pompowane są w niego wielkie pieniądze, co ma odzwierciedlenie w rzeszy fanów i stale pojawiających się nowych tytułach. Można było się spodziewać, że kwestią czasu jest wprowadzenie e-sportu do branży bukmacherskiej - szybko on się w niej zadomowił, obecnie będąc częścią oferty większości polskich bukmacherów. Jak jednak go obstawiać i skąd brać typy na e-sport, skoro jest on tak "świeżą sprawą"? O tym powiemy w naszym poradniku.

Typy na e-sport - jak tworzyć te własne?

Obstawianie e-sportu jest bardziej skomplikowane i złożone, niż mogłoby się to wydawać i tak naprawdę w wielu aspektach przypomina klasyczne sporty. Przede wszystkim jednak wielkim uproszczeniem byłoby mówienie o "obstawianiu e-sportu" - tak naprawdę bowiem w jego obrębie znajduje się wiele innych gier, w każdej z których obowiązują zupełnie inne zasady. To właśnie one powinny być traktowane jako dyscypliny w obrębie e-sportu. Jak zacząć budować własne typy i rozsądnie zająć się obstawianiem? Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że:

 • powinniśmy zdecydować się na jedną grę - e-sportu nie należy traktować jako dyscypliny, a osobnej kategorii - to gry są dyscyplinami i powinniśmy wybrać taką, na której znamy się po prostu najlepiej (a w którą zagraliśmy, jeśli jest taka możliwość); rzeczą podstawową jest perfekcyjna znajomość zasad danej gry - pozwoli nam odnaleźć się w jej obrębie; 
 • najważniejsza jest analiza - podobnie, jak w przypadku typowania klasycznych sportów, tak i tutaj analiza stanowi podstawę - z tym, że dostęp do źródeł informacji może być w przypadku mniej znanych gier dość ograniczony;
 • typy bukmacherskie pomogą nie tylko na początku - również jako zaawansowani możemy korzystać z nich jako wskazówki, albo też czegoś, co pozwoli nam zweryfikować nasze własne typy;
 • kursy bukmacherskie to też coś, na co powinniśmy zwracać uwagę - w końcu to typy od samego bukmachera.


Skąd brać sprawdzone i godne zaufania typy na e-sport? 

To, skąd brać typy na e-sport zależy przede wszystkim od gry, z którą mamy do czynienia i od poziomu, na jakim znajduje się realizacja rozgrywek toczących się w jej obrębie. Jeżeli mamy taką możliwość, oglądajmy eksperckie studia przed- i pomeczowe - taką szansę daje na przykład League of Legends. Studia tego typu są w stanie dostarczyć nam całego mnóstwa informacji nie tylko na temat wybranego spotkania, ale i fazy całych rozgrywek, aktualnej tabeli oraz przewidywanych przez ekspertów szans wszystkich zespołów.

Jako że elektroniczne sporty rozgrywają się za pośrednictwem Internetu, w poszukiwaniu sprawdzonych typów na e-sport nie sposób nie zajrzeć właśnie do niego. Wielu producentów gier samodzielnie tworzy serwisy w pełni poświęcone analizie, typom, przewidywaniom oraz statystykom. Warto z nich korzystać przy budowaniu własnych typów. Wreszcie koniecznie trzeba odwiedzać grupy dyskusyjne na portalach społecznościowych - na ich łamach fani gier dyskutują na temat nadchodzących spotkań i przedstawiają swoje typy. To do nas należy tutaj jednak określenie, któremu z użytkowników będziemy mogli zaufać w jego przypuszczeniach. Jak już jednak wcześniej wspomnieliśmy, typy powinny pełnić rolę wskazówki dla nas, zamiast być czymś, na czym ślepo będziemy polegać.

Bukmacherzy najlepiej radzący sobie z e-sportem


W Polsce e-sport jeszcze raczkuje, a oferta na niego diametralnie różni się między poszczególnymi bukmacherami. Choć można go znaleźć u większości z legalnie działających na terenie naszego kraju podmiotów, tak naprawdę zaledwie przez kilku jest pokrywany w stopniu spełniającym oczekiwania - wszystko jednak zależy tutaj od konkretnej gry, na której obstawianie chcemy się zdecydować. Na tle innych zdecydowanie wyróżniają się:

www.STS.pl - nie bez powodu bukmacher ten jest w ścisłej czołówce polskich operatorów bukmacherskich. Prezentuje bardzo szeroką ofertę na e-sport, zawierając ją w osobnej zakładce na swojej stronie Internetowej. Dlatego też jeśli chcemy obstawiać e-sport, nie musimy przedzierać się przez klasyczne dyscypliny, a wszystko mamy uporządkowane. Bukmacher pokrywa najpopularniejsze gry i wydarzenia organizowane w ich ramach. W jego ofercie znalazło się miejsce nie tylko na najpopularniejsze League of Legends i Counter Strike, ale też na mobilne Clash Royale! 

www.Betfan.pl - kolejny bukmacher, który e-sportowi poświęca osobną zakładkę i choć ilość wydarzeń w jego ramach nie jest tak imponująca, jak w przypadku STS, kursy na nie są bardzo atrakcyjne, a w ofercie znalazło się miejsce na najpopularniejsze gry i większe wydarzenia organizowane na ich zapleczu e-sportowym.

www.eFortuna.pl - bardzo doświadczony bukmacher, w przeciwieństwie do obu pozostałych na naszej liście, nie prezentuje osobnej zakładki na e-sport, ale rekompensuje to szeroką ofertą i bogatymi propozycjami w postaci akcji promocyjnych skierowanych właśnie pod fanów e-sportu (w tym turniej dla osób, które najlepiej go obstawiają, organizowany co miesiąc).

Bonus bez depozytu + oferta na esport na stronie www.STS.pl

-----

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Promocje bukmacherskie

 1. Mecze online i KSW 53. Gdzie oglądać w internecie Napoli - Milan, Juventus - Atalanta, Real - Alaves?

  Mecze online i KSW 53. Gdzie oglądać w internecie Napoli - Milan, Juventus - Atalanta, Real - Alaves?

  Kibice czekają na weekend pełen emocji. W dniach 10–12 lipca dojdzie do wielu pasjonujących pojedynków...

  14:11 0
 2. Poker po polsku za darmo? Jak grać w Betgames STS - poradnik

  Poker po polsku za darmo? Jak grać w Betgames STS - poradnik

  Usługa Betgames w STS udostępnia karcianą grę poker po polsku. Co trzeba zrobić, by w nią grać i najważniejsze...

  14:27 0
 3. Poker po polsku. Gdzie grać w karty online z krupierami?

  Poker po polsku. Gdzie grać w karty online z krupierami?

  Poker po polsku to okazja do tego, by zagrać w karty online i brać udział w rywalizacji, w której krupierzy...

  12:05 0
 4. Bonus powitalny Fortuna. 2220 PLN do zdobycia na start!

  Bonus powitalny Fortuna. 2220 PLN do zdobycia na start!

  Bukmacher Fortuna ma odmieniony bonus powitalny! Każdy nowy gracz może teraz otrzymać u niego nawet 2000...

  09:55 0
 5. Czy bukmacher STS jest najlepszy dla początkujących typerów?

  Czy bukmacher STS jest najlepszy dla początkujących typerów?

  Bukmacher STS to marka, która jest doskonale znana każdej osobie interesującej się obstawianiem. Czy...

  13:44 0
 6. PayPal w STS. Czy to legalne i bezpieczne?

  PayPal w STS. Czy to legalne i bezpieczne?

  Wpłata pieniędzy do bukmachera STS za pomocą konta PayPal. Dla polskich typerów to nowość, dlatego pojawiają...

  15:56 0
 7. Jak zmienić limit bukmacherski w STS?

  Jak zmienić limit bukmacherski w STS?

  Bukmacher STS i zmiana limitu bukmacherskiego - czy to rzeczywiście tak trudne, jak niektórzy opisują?...

  13:03 0
 8. Płatne typy bukmacherskie. Opinie zawodowych graczy

  Płatne typy bukmacherskie. Opinie zawodowych graczy

  Czy płatne typy bukmacherskie są warte uwagi, a może w ogóle nie należy się nimi interesować? Każdy...

  12:34 0
 9. Typy bukmacherskie z wysokimi kursami - sposób na typerski sukces?

  Typy bukmacherskie z wysokimi kursami - sposób na typerski sukces?

  Czy wysokie kursy bukmacherskie to najlepszy sposób na typerski sukces? Warto prześwietlić typy...

  13:40 0
 10. Gdzie najlepiej grać swoje typy bukmacherskie?

  Gdzie najlepiej grać swoje typy bukmacherskie?

  Obstawianie u bukmachera to niełatwe wyzwanie. Wielu graczy zanim jednak już w ogóle zacznie wygrywać,...

  13:08 0

Analizy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Liga typerów

  1. 1
   85%
   X
   10%
   2
   5%
  2. 1
   90%
   X
   10%
   2
   0%
  3. 1
   74%
   X
   16%
   2
   9%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 2. Wiadomości sportowe

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINESKOPIUJ KOD