Czemu iPhone 11 jest lepszy od iPhone’a XS – główne powody!

Po krótkim spojrzeniu na rynek telefonów komórkowych można dostać istnego zawrotu głowy. Smartfonów jest obecnie tak wiele, że trudno jest dokonać dobrego wyboru. W tym celu, co zresztą jest słuszne, wiele osób sięga po recenzje oraz rankingi. Tym oto sposobem można na pierwszy rzut oka ocenić, co będzie najlepszym dla nas wyborem. Im lepsze specyfikacje będzie miał telefon, tym lepiej darmowe gry hazardowe owocówki będą działać na naszym telefonie.

Z tego właśnie powodu napisaliśmy dla was ten artykuł, z którego dowiecie się o specyfikacjach technicznych obydwu tytułowych smartfonów. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do dobrego wyboru.

Najczęściej w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wyświetlacz telefonu. W tym przypadku, jeżeli szukamy telefonu z mniejszym wyświetlaczem, powinniśmy wybrać iPhone XS, którego przekątna ekranu wynosi 5,8 cala. Dla porównania iPhone 11 dysponuje ekranem o przekątnej 6,1 cala. Warto również zwrócić uwagę na liczbę pikseli na cal. W przypadku iphone'a XS ta wartość wynosi aż 463. iPhone 11 z kolei wypada w tej konkurencji dosyć blado, ponieważ wartość ta wynosi w jego przypadku 324.

Drugą istotną sprawą dla wielu osób jest dobry aparat w telefonie. Coraz więcej osób jadąc na wakacje, czy po prostu wyjeżdżając gdzieś na zaledwie kilka dni, rezygnuje z zabierania ze sobą aparatu fotograficznego. Smartfon w zupełności zaspokaja potrzeby większości osób, jeśli chodzi o utrwalanie pięknych widoków na fotografii. W przypadku iPhone'a 11 i iPhone XS mamy do czynienia z tymi samymi specyfikacjami. Z tyłu mamy dostępne dwa aparaty, każdy z nich dysponuje matrycą o rozdzielczości 12 Mpx. 

Aparat z przodu telefonu jest ważny dla osób, które często uwieczniają swój wizerunek za pomocą tzw. „selfie”. Jeżeli zależy wam głównie na przedniej kamerze, to definitywnym zwycięzcą tej konkurencji jest iPhone 11, który posiada 5 Mpx więcej od iPhone XS. Dysponuje on bowiem 12 Mpx w swojej kamerze umieszczonej z przodu telefonu.

Jeżeli już poruszyliśmy temat zdjęć i aparatów, w jakie wyposażone są te telefony, warto zwrócić uwagę na rozdzielczość i ilość klatek na sekundę podczas nagrywania filmów. Na stronie producenta możemy znaleźć informacje o tym, że iPhone 11 może nagrywać w jakości 4K w 24, 30 oraz 60 klatkach na sekundę. Ponadto w rozdzielczości Full HD telefon ten może nagrywać w 30 oraz 60 klatkach na sekundę. Iphone XS ma bardzo podobne specyfikacje, jeśli chodzi o nagrywanie, jedyna różnica polega na kamerze znajdującej się z przodu. Mniej Mpx zawsze oznacza słabszą jakość nagrania.

Skoro wspomnieliśmy o nagrywaniu wideo, warto w tym momencie nawiązać do pojemności baterii. Nie ma co ukrywać, że to właśnie funkcja nagrywania najszybciej rozładowuje naszą baterię. Liderem wydaje się iPhone 11, który to posiada 3110 mAh. W porównaniu do Iphone XS wypada znacznie lepiej, ponieważ XS ma jedynie 2658 mAh. Należy się jednak zastanowić, czy przypadkiem większy wyświetlacz w iPhone 11 nie sprawia również, że bateria wyczerpuje się trochę szybciej. Biorąc to pod uwagę, może okazać się, że różnica nie jest aż tak duża między tymi smartfonami.

Jeżeli już tyle wiemy o bateriach, czas dowiedzieć się o tym, jak szybko i w jaki sposób możemy naładować baterie tych telefonów. Ciekawostką jest na pewno to, że oba te smartfony posiadają opcje ładowania bezprzewodowego. Wystarczy położyć telefon na odpowiedniej stacji ładowania i gotowe. Nie potrzebujemy żadnych kabli. Oba telefony również posiadają opcję szybkiego ładowania. Nawet jeśli będziemy musieli podłączyć się gniazdka elektrycznego, to podładujemy nasz telefon naprawdę szybko. 

Dla tych, którzy dużo podróżują, na pewno ważne będzie to, czy telefon posiada Dual Sim. W obu omawianych przez nas smartfonach możemy korzystać z dwóch kart sim.

Oczywiście telefony te posiadają również możliwość połączenia się z siecią 4G.

Wiemy już naprawdę wiele o technicznych aspektach tego telefonu. Przejdźmy do kwestii bezpieczeństwa. 

Praktycznie każdy, kto korzysta z telefonu komórkowego przez wiele lat, miał niebezpieczną sytuację związaną z wodą lub po prostu zalaniem telefonu. Mógł to być gwałtowny deszcz, podczas którego musieliśmy skorzystać z jakiejś aplikacji albo zdarzył się nam moment nieuwagi i telefon wpadł nam na przykład do zlewu. Iphone 11 oraz iPhone XS cechują się wodoodpornością klasy IP 68. Możemy nasz telefon zostawić do 30 minut na głębokości 2 metrów i nic złego mu się nie stanie. Oczywiście nie jest to zalecane, ale może niektórzy posiadacze będą mieli okazję przez przypadek wykonać taki test. 

Ostatnimi rzeczami wartymi uwagi jest procesor i ilość pamięci operacyjnej. Smartfon iPhone 11 dysponuje procesorem A13 bionic, który według rankingu wypada znacznie lepiej od A12 bionic, w którego wyposażony jest iPhone XS. Ilość pamięci operacyjnej w przypadku obydwu tych telefonów jest taka sama i wynosi 4 GB. 

Jak więc widać smartfony przez nas omawiane tak bardzo się od siebie nie różnią. Owszem iPhone 11 wypada nieco lepiej w zestawieniu wszystkich tych specyfikacji, jednak należy się zastanowić czy jest to różnica mająca naprawdę realny wpływ na korzystanie z telefonu. Jedynie przednia kamera może być dla niektórych osób czymś, bez czego nie można się obejść. Osoba, która potrzebuje jak najlepszej przedniej kamery na pewno wybierze iPhone 11. Mamy nadzieję, że dokonacie dobrego wyboru i wybierzecie smartfon odpowiadający waszym potrzebom.Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. PŚ w skokach narciarskich

  Który z polskich skoczków zajmie najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020?

  1. Kamil Stoch
  2. Dawid Kubacki
  3. Piotr Żyła
  4. Inny zawodnik
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  550 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD550SKOPIUJ KOD