Trener Rzepka o Gliku i Soczi

22.06.2018 12:35

W piątkowe przedpołudnie odbyła się kolejna konferencja prasowa przedstawicieli polskiej drużyny narodowej, która już w niedzielę rozegra swój drugi mecz podczas Mistrzostw Świata w Rosji (godzina 20:00).


W spotkaniu z mediami uczestniczyli trener przygotowania fizycznego Remigiusz Rzepka oraz piłkarze Bartosz Bereszyński i Łukasz Teodorczyk. Konferencję zdominowały pytania o mecz z Senegalem, ale dziennikarze drążyli też temat wyboru bazy treningowej, zwracając uwagę mikroklimat tej lokalizacji, który rodzi problemy z wysokimi temperaturami i wilgotnością.

Decyzja o wyborze ośrodka w Soczi została podjęta dużo wcześniej. Pogoda jest jednym z elementów na który nie mamy wpływu, natomiast warunki są doskonałe. Boisko to najwyższa światowa półka, zaplecze też jest optymalnie przygotowane. Trzeba pamiętać, że miejsce pobytowe nie spełnia wyłącznie roli noclegowni. Tak jak w La Baule, powinno być to miejsce do regeneracji, znów jesteśmy nad morzem. Osobiście nie widzę żadnego problemu w tym, że jesteśmy w Soczi. Są ważniejsze rzeczy” – powiedział członek sztabu Adama Nawałki.

Z tematów czysto sportowych najistotniejszym był, wracający podczas każdego spotkania z mediami, raport na temat powrotu do zdrowia i formy Kamila Glika, na którego występ przeciwko Kolumbijczykom liczy cała piłkarska Polska.

Jest dopuszczony do pełnych zajęć, jest pod stałą opieką lekarza. Nie mamy żadnych sygnałów, co do dolegliwości z jego barkiem. Kamil sporo czasu i energii poświęcił, by odbudować się po urazie jaki odniósł. A teraz dajemy mu szansę podjęcia rywalizacji w meczu, jeśli będzie taka potrzeba i decyzja trenera. Obecnie uczestniczy w pełnych treningach, do tego jest pod opieką fizjoterapeutów. Cieszy nas jego postęp” – wyjaśnił Remigiusz Rzepka.

Niedzielne spotkanie z Kolumbią jest niezwykle istotne dla naszej reprezentacji. To kolejny z meczów o wszystko w najnowszej historii naszych występów na mistrzostwach świata. Oby tym razem doszło po nim do pojedynku o awans, a nie już tylko o honor, jak było poprzednio. [Sprawdź bonusy na MŚ!]

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

  22.03 16:00
  1
  100%
  -
  2
  0%
  22.03 21:00
  1
  100%
  X
  0%
  2
  0%
  22.03 12:00
  1
  100%
  X
  0%
  2
  0%
  22.03 16:00
  1
  0%
  -
  2
  100%
  22.03 17:15
  1
  100%
  -
  2
  0%
 2. Liga typerów

  1. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. Piłka nożna Burundi - Gabon
   1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. Skoki

  Który Polak zdobędzie najwięcej punktów w Pucharze Świata?

  1. Kamil Stoch
  2. Dawid Kubacki
  3. Piotr Żyła
  4. Jakub Wolny
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd