Rewolucja w Lidze Mistrzów!

26.05.2018 09:22

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) zatwierdziła rewolucyjne zmiany w regulaminie rozgrywek siatkarskiej Champions League. Nowe zasady będą obowiązywać przez trzy najbliższe sezony.


Tą najistotniejszą jest chyba rezygnacja z turnieju finałowego, w którym występowała drużyna gospodarza i trzy zespoły wyłonione w fazie play-off. Od najbliższej edycji Final Four już nie będzie. W fazie grupowej, zarówno u kobiet jak i mężczyzn, rywalizować będzie dwadzieścia ekip, spośród których osiem najlepszych awansuje do fazy play-off.

Ta będzie składać się z ćwierćfinałów i półfinałów rozgrywanych w formule dwumeczów. W wielkim finale zobaczymy dwie najlepsze. Zmierzą się one w meczu na neutralnym terenie. Co ciekawe, finały Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń odbędą się dzień po dniu, w tej samej hali, w ramach jednego, wielkiego święta siatkówki.

Z punktu widzenia polskich klubów i kibiców, istotne jest również wprowadzenie nowego rankingu klubowego, które decyduje o liczbie miejsc w rozgrywkach dla danej federacji. Brane pod uwagę będą występy tylko w Champions League, co oznacza, że nie po dwa a aż po trzy polskie kluby zobaczymy w najbliższej edycji.


Fot.: CEV/cev.lu

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Liga typerów

  1. 1
   67%
   X
   20%
   2
   13%
  2. Piłka nożna Varbergs - IK Frej
   1
   83%
   X
   10%
   2
   7%
  3. 1
   97%
   X
   3%
   2
   0%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 2. Krzysztof Piątek

  Czy Krzysztof Piątek zmieni klub?

  1. Tak - i to już zimą!
  2. Tak, ale dopiero na koniec sezonu
  3. Nie
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd