Rewolucja w Lidze Mistrzów!

26.05.2018 09:22

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) zatwierdziła rewolucyjne zmiany w regulaminie rozgrywek siatkarskiej Champions League. Nowe zasady będą obowiązywać przez trzy najbliższe sezony.


Tą najistotniejszą jest chyba rezygnacja z turnieju finałowego, w którym występowała drużyna gospodarza i trzy zespoły wyłonione w fazie play-off. Od najbliższej edycji Final Four już nie będzie. W fazie grupowej, zarówno u kobiet jak i mężczyzn, rywalizować będzie dwadzieścia ekip, spośród których osiem najlepszych awansuje do fazy play-off.

Ta będzie składać się z ćwierćfinałów i półfinałów rozgrywanych w formule dwumeczów. W wielkim finale zobaczymy dwie najlepsze. Zmierzą się one w meczu na neutralnym terenie. Co ciekawe, finały Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń odbędą się dzień po dniu, w tej samej hali, w ramach jednego, wielkiego święta siatkówki.

Z punktu widzenia polskich klubów i kibiców, istotne jest również wprowadzenie nowego rankingu klubowego, które decyduje o liczbie miejsc w rozgrywkach dla danej federacji. Brane pod uwagę będą występy tylko w Champions League, co oznacza, że nie po dwa a aż po trzy polskie kluby zobaczymy w najbliższej edycji.


Fot.: CEV/cev.lu

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Liga typerów

  1. 1
   74%
   X
   23%
   2
   3%
  2. 1
   79%
   X
   15%
   2
   6%
  3. Piłka nożna Spartak Moscow - PAOK
   1
   83%
   X
   3%
   2
   14%
  4. Piłka nożna Vidi FC - Malmo FF
   1
   29%
   X
   19%
   2
   52%
  Więcej
 2. Ile polskich klubów awansuje do fazy grupowej LE?

  Ile polskich klubów awansuje do fazy grupowej LE?

  1. Legia Warszawa
  2. Żaden
  3. Jeden
  4. Dwa
  5. Wszystkie trzy!
 3. Wiadomości sportowe

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd