Poznaliśmy terminarz LOTTO Ekstraklasy 2019/20

24.05.2019 15:05

Na niespełna dwa miesiące przed rozpoczęciem nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy poznaliśmy ramowy terminarz zmagań o mistrzostwo Polski w piłce nożnej. W porównaniu do rozgrywek zakończonych przed tygodniem pojawiła się w nim jedna duża zmiana. 


Mowa o rezygnacji z większości poniedziałkowym terminów, które były zmorą zwłaszcza dla kibiców i przekładały się na niższą frekwencję na stadionach, co nie ułatwiało budowania prestiżu polskiej ekstraklasy. 

W sezonie 2019/20 tylko piętnaście spotkań zostanie rozegranych w poniedziałki. W pozostałych kolejkach mecze rozgrywane będą według następującej formuły: dwa w piątek, po trzy w sobotę i niedzielę. 

„Efektem nowego kontraktu mediowego jest nie tylko jego rekordowa wartość i zwiększenie ekspozycji klubów w telewizji otwartej, ale także zmiany w zakresie ułożenia terminarza, tak by uwzględniał oczekiwania klubów. W rezultacie od przyszłego sezonu znacznie zmniejszamy liczbę meczów poniedziałkowych. Od 3 listopada do zakończenia rundy zasadniczej zahaczymy o nie tylko w dwóch kolejkach. Przed meczami 1/32, 1/16 oraz 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski mecze Ekstraklasy będą rozgrywane od piątku do niedzieli, co umożliwi łatwiejsze przygotowanie planu transmisji spotkań ligowych i pucharowych” – wyjaśnił Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasa S.A., cytowany w oficjalnym komunikacie organizatora rozgrywek.

Przypominamy, że od przyszłego sezonu zmagania o mistrzostwo kraju transmitowane będą na platformie nc+ oraz w Telewizji Polskiej, która na swojej antenie pokaże po jednym meczu z każdej kolejki. Umowa ta obowiązywać będzie przez dwa lata, a więc do końca rozgrywek 2020/21.

Fot.: Ekstraklasa S.A. (materiały prasowe)

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

 2. Liga typerów

  1. Piłka nożna Ecuador - Japan
   1
   74%
   X
   12%
   2
   15%
  2. Piłka nożna Chile - Uruguay
   1
   18%
   X
   35%
   2
   47%
  3. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. Piłka nożna MuSa - TPV Tampere
   1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. Polska eliminacje Euro 2020

  Ile punktów Polska zdobędzie w najbliższych meczach el Euro 2020?

  1. 6 punktów
  2. 4-3 punkty
  3. 1-2 punkty
  4. Ani jednego
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd