Polscy skoczkowie poza podium

19.11.2018 09:00

Niedzielny konkurs indywidualny w Wiśle, rozgrywany w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich, nie był dla reprezentantów Polski tak udany jak sobotnie zawody drużynowe, ale warto docenić, że trzech naszych zawodników zameldowało się w czołowej dziesiątce klasyfikacji.


Najbliżej wskoczenia na podium podczas konkursu PŚ w Wiśle był Kamil Stoch, który po pierwszej serii zajmował drugą pozycję, ustępując jedynie rewelacyjnemu Rosjaninowi Jewgienijowi Klimowowi, zwycięzcy Letniego Grand Prix 2018 i jak się okazało również pierwszemu triumfatorowi w zimowym cyklu. Ostatecznie jednak polskim mistrz olimpijski zajął czwartą pozycję, tracąc do trzeciego Japończyka Ryoyu Kobayashiego zaledwie 0,3 punktu!

Do serii finałowej, poza wspomnianym już Stochem, awansowało jeszcze czterech przedstawicieli biało-czerwonej drużyny. Najlepszy z nich Piotr Żyła zajął szóstą pozycję, a kolejny Dawid Kubacki ósmą. Jakub Wolny zakończył zawody na dwudziestym miejscu, Maciej Kot na dwudziestym dziewiątym.

Po sobotnim zwycięstwie w konkursie drużynowy apetyty były większe, ale i tak nie mamy powodów do narzekań. Zwłaszcza, że jak podkreślają sami skoczkowie, ta najwyższa forma ma przyjść dopiero w kolejnych tygodniach cyklu.

Następne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się dokładnie za tydzień, w dniach 24-25 listopada w fińskiej Ruce (HS142).

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Liga typerów

  1. Piłka nożna Mexico - Italy
   1
   8%
   X
   14%
   2
   78%
  2. Piłka nożna Japan - Ecuador
   1
   39%
   X
   13%
   2
   47%
  3. Piłka nożna Poland - Colombia
   1
   38%
   X
   22%
   2
   41%
  4. Piłka nożna Honduras - New Zealand
   1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 2. Kto będzie mistrzem Polski 2019?

  Kto będzie mistrzem Polski 2019?

  1. Lechia Gdańsk
  2. Legia Warszawa
  3. Piast Gliwice
  4. Cracovia Kraków
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd