Nawałka o Litwie, Gliku i Kurzawie

13.06.2018 06:50

We wtorek wieczorem piłkarska reprezentacja Polski pokonała 4:0 Litwę w swoim ostatnim meczu towarzyskim przed wylotem do Rosji na mundial. Po meczu tradycyjnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Adama Nawałki.


Selekcjoner polskiej drużyny narodowej zaczął od oceny samego spotkania, ale nie zabrakło też innych tematów, związanych z poszczególnymi zawodnikami reprezentacji.

Był to generalny sprawdzian przed naszym pierwszym meczem, który jest naszym podstawowym celem. Myślimy o następnych spotkaniach fazy grupowej, dlatego chcieliśmy sprawdzić większą liczbę zawodników. Niektórzy dostali szansę, by zaprezentować się czy to w trójce, czy w czwórce obrońców. Biorąc pod uwagę przebieg dzisiejszego meczu można być zadowolonym.” - powiedział Adam Nawałka.

Podczas spotkania z mediami nie mogło też zabraknąć pytań o Kamila Glika i jego szybki powrót do zdrowia po groźnym urazie barku, który graniczy z cudem.

Z pewnością powrót Kamila to dla nas pozytywna informacja. Jego hart ducha, dążenie, by wrócić do kadry jest wyjątkowa. Niejeden przy takim urazie nie miałby szans. Charakter Kamila jest fantastyczny. Rehabilitacja przebiegała bardzo szybko, on jest zresztą w jej trakcie. Po dzisiejszej konsultacji lekarskiej otrzymałem krótki raport, interesowało mnie tylko, czy będzie gotów do ostatniego meczu fazy grupowej.” - mówił szkoleniowiec.

Dziennikarzy interesowało też to, czemu szansy w meczu z Litwinami nie otrzymał Rafał Kurzawa, pomimo tego, że w pierwszej połowie graliśmy w ustawieniu z wahadłowymi, a piłkarz Górnika Zabrze był sprawdzany właśnie pod tym kątem w marcu.

Słucham uwag oraz analiz, ale to ja wiem więcej, mam pełne dane odnośnie drużyny i tego co robimy. Rafał Kurzawa był wyznaczony do gry, ale na porannym rozruchu okazało się, że ma kłopoty ze stawem skokowym i ten uraz wykluczył go z udziału w spotkaniu.” - spuentował selekcjoner.

Już dziś Biało-Czerwoni wylecą do Soczi, gdzie mieści się ich mundialowa baza. Swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Rosji rozegramy już za niespełna tydzień, we wtorek 19 czerwca o godzinie 17:00. 

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

  21.03 17:30
  1
  100%
  X
  0%
  2
  0%
  21.03 18:10
  1
  100%
  -
  2
  0%
  21.03 17:30
  1
  0%
  -
  2
  100%
  21.03 20:00
  1
  100%
  X
  0%
  2
  0%
  21.03 15:00
  1
  0%
  -
  2
  100%
 2. Liga typerów

  1. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. Wiadomości sportowe

 4. Skoki

  Który Polak zdobędzie najwięcej punktów w Pucharze Świata?

  1. Kamil Stoch
  2. Dawid Kubacki
  3. Piotr Żyła
  4. Jakub Wolny
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd