Nawałka i Krychowiak przed meczem

24.06.2018 09:15

W sobotę wieczorem, na nieco ponad 24 godziny przed drugim występem na rosyjskim mundialu, który będzie zarazem meczem o wszystko, odbyła się tradycyjna konferencja prasowa, w której udział wzięli m.in. selekcjoner Adam Nawałka i pomocnik Grzegorz Krychowiak.


Najwięcej pytań zadanych szkoleniowcowi dotyczyło nie meczu z Kolumbią, ale przegranego spotkania z Senegalem (1:2). Dziś do tego nie ma jednak co wracać. Liczy się tylko dzisiejszy pojedynek. Czy pomoże nam w nim Kamil Glik?

Kamil jest w pełnym treningu z drużyną, cały czas nadrabia zaległości. Podobnie jak w przypadku naszego ustawienia, jak i składu, który wybiegnie na boisko, to decyzje zostaną podjęte dopiero po oficjalnym treningu. Mnie naprawdę cieszy to, że Kamil wraca do pełnej dyspozycji. Wykazuje olbrzymią determinację i to rzadki przypadek, by po takiej kontuzji tak szybko dojść do sprawności. Potrzebny jest również czas. Czy on nadszedł? Zadecyduję po treningu.” - poinformował Adam Nawałka.

Piłkarze towarzyszący trenerowi podczas spotkania z dziennikarzami również ograniczyli się do okrągłych zdań. Płynął z nich jeden przekaz, który można zamknąć w kilku słowach - chcemy wygrać z Kolumbią i damy z siebie wszystko, żeby tak się stało.

Kolumbia ma wielu świetnych zawodników, na czele z Jamesem Rodriguezem, ale my przede wszystkim staramy się skupiać na swojej grze. Poprzedni mecz przeanalizowaliśmy, wyciągnęliśmy wnioski, musimy wyeliminować błędy, po jakich straciliśmy dwa gole z Senegalem i teraz będziemy chcieli zagrać świetny mecz" - przekonywał Grzegorz Krychowiak.

Początek pojedynku z Kolumbijczykami, do którego dojdzie na stadionie w Kazaniu, o godzinie 20:00. Obie ekipy przegrały swoje pierwsze spotkania, więc dziś nie mogą sobie pozwolić na kolejną porażkę, bo będzie ona oznaczać odpadnięcie z Mistrzostw Świata w Rosji już po fazie grupowej. [Sprawdź bonusy na MŚ!]


Fot.: FIFA TV

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Wiadomości sportowe

 2. Warci obserwowania

  Zobacz więcej
 3. Największa niespodzianka MŚ 2018 to...

  Największa niespodzianka MŚ 2018 to...

  1. Słaba dyspozycja Polski
  2. Ostatnie miejsce Niemców w grupie
  3. Drużyna Argentyny i forma Messi'ego
  4. Przewracający się Neymar
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd