Najważniejszy bój młodzieżówki

20.11.2018 06:05

We wtorek 20 listopada o godzinie 18:00 w portugalskim Chaves reprezentacja Polski do lat 21 rozegra swój najważniejszy mecz. Stawką jest nie tylko awans do finałów UEFA EURO U21, ale też przedłużenie szans na udział w Igrzyska Olimpijskich Tokio 2020.


Sytuacja przed rewanżem jest stosunkowo prosta. Zwycięstwo 1:0 da podopiecznym Czesława Michniewicza dogrywkę, a każde inne awans. Remis bądź porażka z Portugalczykami oznacza koniec marzeń o europejskim czempionacie i przepustce olimpijskiej.

W Zabrzu Biało-Czerwoni okazali się słabsi o tylko jedną bramkę, ale równorzędnym rywalem dla piłkarzy z południa kontynentu byli tak naprawdę dopiero od momentu, w którym odważyli się zaryzykować, przechodząc z defensywy do ataku. Miało to miejsce w drugiej połowie, już przy stanie 0:1.

Dziś nie ma już czego bronić, więc należy spodziewać się od początku bardziej ofensywnej gry. Zwłaszcza, że problemy zdrowotne przetrzebiły nieco nasze szeregi obronne. Z powodu kontuzji lub choroby nie zagrają dziś zarówno Paweł Stolarski, jak i Paweł Bochniewicz. Do tej pory filary naszej defensywy.

Stawka wtorkowej potyczki jest ogromna. Jest nią awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2019 roku we Włoszech i San Marino. Turniej ten będzie też jedyną szansą na wywalczenie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijski w Tokio, które odbędą się za dwa lata. 

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

 2. Liga typerów

  1. Piłka nożna Spal - Fiorentina
   1
   8%
   X
   19%
   2
   72%
  2. Piłka nożna SM Caen - Strasbourg
   1
   16%
   X
   41%
   2
   43%
  3. Piłka nożna Bordeaux - Toulouse
   1
   84%
   X
   11%
   2
   5%
  4. 1
   81%
   X
   16%
   2
   3%
  Więcej
 3. Warci obserwowania

  Zobacz więcej
 4. Skoki

  Który Polak zdobędzie najwięcej punktów w Pucharze Świata?

  1. Kamil Stoch
  2. Dawid Kubacki
  3. Piotr Żyła
  4. Jakub Wolny
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd