Mundial 2026 w Ameryce Północnej

13.06.2018 13:35

W 2026 roku po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Świata odbędą się w aż trzech krajach. Zorganizują je Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk – zdecydował Kongres Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).


W finale rywalizacji o prawo organizacji największej piłkarskiej imprezy na świecie spotkały się dwie kandydatury. Ze zjednoczonymi siłami trzech krajów Ameryki Północnej do końca walczyło Maroko, ale w ostatecznym głosowaniu wyraźnie przegrało (65 do 134).

Decyzją FIFA Mundial 2026 będzie pierwszym, w którym o puchar rywalizować będzie aż 48 drużyn. Z tego też powodu od samego początku wspólna kandydatura USA, Kanady i Meksyku miała większe szanse. 

Nie be znaczenia były też prognozy finansowe. W przypadku północnoamerykańskiej kandydatury były one ponad dwukrotnie wyższe. Mowa aż o 11 miliardach dolarów zysku, przy 5 mld szacowanych przez Maroko.

Rekordowa będzie też liczba stadionów, na których zagoszczą uczestnicy FIFA World Cup 2026. Będzie ich aż 22. Z czego 16 w Stanach Zjednoczonych i po 3 w Kanadzie i Meksyku. W sumie w 34 dni rozegranych zostanie na nich aż 80 spotkań.

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

 2. Liga typerów

  1. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. Piłka nożna Augsburg - Schalke
   1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. Krzysztof Piątek

  Czy Krzysztof Piątek zmieni klub?

  1. Tak - i to już zimą!
  2. Tak, ale dopiero na koniec sezonu
  3. Nie
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd