Magiera trenerem kadry

20.03.2018 08:45

Na poniedziałkowej konferencji prasowej, władze Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalnie zaprezentowały nowego trenera drużyny narodowej do lat 20. Został nim Jacek Magiera, który poprowadzi Biało-Czerwonych podczas Mistrzostwach Świata U-20, które odbędą się w przyszłym roku w Polsce.


Nowy selekcjoner juniorskiej reprezentacji naszego kraju swoje pierwsze, trenerskie kroki stawiał w Legii Warszawa, gdzie po zakończeniu kariery piłkarskiej został włączony do sztabu szkoleniowego.


W stołecznym klubie był także odpowiedzialny za prowadzenie zespołu rezerw. W 2016 roku objął pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec, ale po kilku miesiącach wrócił do Warszawy, żeby objąć pierwszy zespół Legii, z którym wygrał mistrzostwo kraju oraz występował w europejskich rozgrywkach. „Wojskowych” opuścił we wrześniu minionego roku, po porażkach z FK Astana.

Od początku obecnego roku był zatrudniony w PZPN na stanowisku Zastępcy Dyrektora Sportowego ds. Rozwoju Piłki Młodzieżowej, gdzie odpowiada za nadzór nad reprezentacjami młodzieżowymi, udział w kształceniu trenerów oraz w procesie szkolenia. Teraz jego głównym zadaniem będzie zbudowanie kadry na Mistrzostwa Świata U-20, które w 2019 roku odbędą się w Polsce. 

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Co nowego na BetOnline? 0

 1. Popularne typy użytkowników

 2. Liga typerów

  1. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. Wiadomości sportowe

 4. Transfer Lewandowskiego

  Czy Robert Lewandowski odejdzie w najbliższym okienku transferowym z Bayernu Monachium?

  1. Tak, odejdzie do Realu Madryt
  2. Tak, przejdzie do innego klubu niż Real
  3. Nie!
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd