Kubacki i Stoch na podium!

12.01.2019 18:00

Sobotni konkurs na dużej skoczni w Predazzo (HS 135) wygrał zdecydowanie niesamowity Japończyk Ryoyu Kobayashi, który przy okazji wyrównał rekord Adama Małysza z 2003 roku. Tuż za nim uplasowali się jednak dwaj reprezentanci Polski.


Kobayashi, który zwyciężył dziś po raz szósty z rzędu, znokautował rywali, oddając dwa najdłuższe skoki konkursu. Drugi z nich, na odległość 136 metrów (pierwszy tylko metr krótszy), to aktualny rekord skoczni w Predazzo, który ponad 15 lat temu ustanowiła polska legenda tej dyscypliny, Adam Małysz.

Spośród zawodników, którzy dziś po raz kolejny stanowili tylko tło dla rewelacyjnego Japończyka, który ustanawia kolejne rekordy Pucharu Świata w skokach narciarskich, najlepiej wypadli dwaj biało-czerwoni, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, który wskoczył na podium z piątej pozycji po pierwszej turze.

W sobotę punktowali też inni reprezentanci naszego kraju, Piotr Żyła (7.) i Stefan Hula (29.). Dzięki znakomitej postawie w dniu dzisiejszym, polscy skoczkowie powrócili na czoło klasyfikacji Pucharu Narodów, wyprzedzając o kilkadziesiąt punktów Niemców.

Kolejne zawody na włoskim obiekcie już jutro, w niedzielę 13 stycznia o godzinie 17.00. Godzinę wcześniej rozpoczną się kwalifikacje. 

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

 2. Liga typerów

  1. Piłka nożna Cameroon - New Zealand
   1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. Piłka nożna Netherlands - Canada
   1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. Piłka nożna Ecuador - Chile
   1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. Polska eliminacje Euro 2020

  Ile punktów Polska zdobędzie w najbliższych meczach el Euro 2020?

  1. 6 punktów
  2. 4-3 punkty
  3. 1-2 punkty
  4. Ani jednego
 4. Wiadomości sportowe

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd