Kowalczyk przepadła w ćwierćfinale

13.02.2018 12:26

Niemoc polskich sportowców podczas ZIO w Pjongczangu wciąż trwa. Dziś dotknęła Justynę Kowalczyk, naszą multimedalistkę w biegach narciarskich. Polka przebrnęła przez kwalifikacje sprintu stylem klasycznym, ale z rywalizacji o medal odpadła już na etapie ćwierćfinałów. 


Sprint nigdy nie był koronną konkurencją naszej wielkiej mistrzyni, ale w klasyku już nieraz potrafiła pozytywnie zaskoczyć. Tak było m.in. podczas ZIO w Vancouver, kiedy stanęła na drugim stopniu podium.


Dziś jednak miłej niespodzianki nie było. Już poranne kwalifikacje ostudziły nieco nastroje. Kowalczyk znalazła się w najlepszej trzydziestce, ale dopiero na dwudziestym drugim miejscu, z pokaźną stratą do najlepszej Stiny Nillsson (+11,26 s).


Polka pobiegła w piątym ćwierćfinale, a jej rywalkami były Rosjanka Neprajewa, Szwajcarka Van Der Graaff Szwedka Dyvik, Szwedka Dyvik, Niemka Henning i Norweżka Oestberg. Nasza reprezentantka wyprzedziła tylko Niemkę, zajmując piąte miejsce w swoim biegu i tym samym pożegnała się z wtorkowymi zawodami.


Przed Justyną Kowalczyk jeszcze jedna szansa medalowa. W niedzielę 25 lutego pobiegnie w biegu na 30 km stylem klasycznym, który z założenia miał być dla niej tym najważniejszym podczas XXIII ZIO w Pjongczangu. 


Sprawdź terminarz występów Polaków! 

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

 2. Liga typerów

  1. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. Wiadomości sportowe

 4. Krzysztof Piątek

  Czy Krzysztof Piątek zmieni klub?

  1. Tak - i to już zimą!
  2. Tak, ale dopiero na koniec sezonu
  3. Nie
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd