Komisja Ligi o karach dla Lecha

24.05.2018 18:12

W związku z wydarzeniami podczas meczu Lech Poznań – Legia Warszawa w 37. kolejce Lotto Ekstraklasy, Komisja Ligi nałożyła kary na poznański klub – poinformowano w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej.


Komisja Ligi zdecydowała, że po upływie kary nałożonej przez wojewodę wielkopolskiego, który zamknął stadion Lecha Poznań na pięć pierwszych meczów ligowych w nowym sezonie, dodatkowo przez jeden mecz zamknięta będzie trybuna II, a na trzy kolejne spotkania nie będą mogły też wejść osoby, które na meczu Legią znajdowały się na trybunie za bramką.

Ponadto na kibiców „Kolejorza” nałożono też zakaz wyjazdów kibiców do końca 2018 roku oraz najwyższą w historii ligi karę finansową. Mowa o kwocie 120 tysięcy złotych. Dla porównania, Polski Związek Piłki Nożnej ukarał Arkę Gdynia karą 200 tysięcy złotych za incydenty podczas finału Pucharu Polski, który odbył się we wtorek 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.


 „Sytuacja, do jakiej doszło w trakcie meczu w Poznaniu była bardzo poważna i dlatego jako Komisja Ligi podjęliśmy decyzję o nałożeniu jednych z najbardziej surowych kar w historii naszego orzecznictwa. Zależało nam na tym, by mocno ukarać bezpośrednich sprawców tych zdarzeń. Stąd decyzja o zamknięciu stadionu dla osób, które w trakcie meczu z Legią znajdowały się na trybunie ultras, a także zakaz wyjazdowy do końca roku. Dotkliwie został też ukarany klub, który był odpowiedzialny za bezpieczeństwo na meczu” – powiedział po posiedzeniu przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.Sumując kary nałożone przez wojewodę wielkopolskiego i Komisję Ligi Ekstraklasy S.A., Lech Poznań sezon 2018/19 rozpocznie od sześciu meczów domowych w lidze i trzech w kwalifikacjach Ligi Europy bez obecności kibiców.


Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Liga typerów

  1. Piłka nożna Spal - FC Bologna
   1
   43%
   X
   35%
   2
   22%
  2. 1
   66%
   X
   26%
   2
   8%
  3. 1
   22%
   X
   24%
   2
   54%
  4. 1
   50%
   X
   19%
   2
   31%
  Więcej
 2. Krzysztof Piątek

  Czy Krzysztof Piątek zmieni klub?

  1. Tak - i to już zimą!
  2. Tak, ale dopiero na koniec sezonu
  3. Nie
 3. Wiadomości sportowe

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd