Heynen trenerem Perugii!

11.07.2019 19:50

Selekcjoner polskiej drużyny narodowej w piłce siatkowej mężczyzn, Belg Vital Heynen, został dziś ogłoszony nowym trenerem włoskiego giganta, Sir Safety Conad Perugia, gdzie zastąpił legendarnego Lorenzo Bernardiego. 


Włodarze Perugii zdecydowali się na zmianę na ławce szkoleniowej po sezonie, w którym pomimo zainwestowania ogromnych środków finansowych udało się wywalczyć jedynie Puchar Włoch. Vital Heynen, który będzie miał okazać pracować w nowym klubie między innymi z Wilfredo Leonem, ma wprowadzić klub na samym szczyt światowej siatkówki. 

„Dlaczego Perugia? Z trzech konkretnych powodów. Pierwszym z nich jest prezydent, ponieważ kiedy z nim rozmawiałem, od razu poczułem chemię i to, że mamy podobne spojrzenie. Drugi to Perugia, rozumiana jako miasto i jako społeczność. Perugia to miasto, które żyje siatkówką (…) Trzeci to zespół, zespół na najwyższym poziomie, który będzie musiał walczyć o wszystko, przede wszystkim o mistrzostwo Włoch, które uważam za najważniejszy cel. W przeszłości miałem jakiś kontakt z włoską siatkówką, ale dla mnie aspekt emocjonalny jest ważną rzeczą i po raz pierwszy czułem, że sytuacja, zespół i chwila były idealne by podjąć wyzwanie (...)” - powiedział Vital Heynen (cytat za sirsafetyperugia.it).

Przypominamy, że w minionym sezonie klubowym Vital Heynen pracował w VfB Fredrichshafen. Rozstając się z „Fryderykami” twierdził, że robi to ze względu na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Jak się jednak okazało, po raz kolejny w historii sportu, są propozycje, których odrzucić po prostu nie sposób.

Fot.: Sir Safety Conad Perugia/Twitter

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Liga typerów

  1. 1
   23%
   X
   17%
   2
   60%
  2. 1
   67%
   X
   19%
   2
   14%
  3. 1
   35%
   X
   11%
   2
   54%
  4. 1
   32%
   X
   29%
   2
   39%
  Więcej
 2. Polska eliminacje Euro 2020

  Ile punktów Polska zdobędzie w najbliższych meczach el Euro 2020?

  1. 6 punktów
  2. 4-3 punkty
  3. 1-2 punkty
  4. Ani jednego
 3. Wiadomości sportowe

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  20 PLN bez depozytu w Etoto. Kod promocyjny: BETONLINE Odbieram bonus