Heynen odpowiada na zarzuty

16.07.2019 10:55

Choć reprezentacja Polski, występująca w rezerwowym zestawieniu, zdobyła brązowy medal Siatkarskiej Ligi Narodów 2019, to głównym tematem w mediach jest zachowanie Vitala Heynena. Belgijski szkoleniowiec postanowił odnieść się do tych zarzutów. 


Przypominamy, że Vital Heynen nie poprowadził Biało-Czerwonych w meczu o trzecie miejsc z Brazylią. Selekcjoner był w tym czasie na pokładzie samolotu, żeby zdążyć do Zakopanego na poniedziałkowy trening zawodników, którzy szykują się do olimpijskich eliminacji. Było to zresztą zapowiadane wcześniej, ale zamieszanie wzięło się stąd, że zdziwienie tą decyzją wyraził sam Prezes PZPS. Pojawiły się też informacje, że o wylocie swojego trenera nic nie wiedzieli również sami zawodnicy i członkowie sztabu.

„Jestem bardzo zaskoczony tym, co się wydarzyło, bo zawodnicy o wszystkim wiedzieli. Rano, przed meczem, rozmawiałem z nimi na temat wszystkich możliwych scenariuszy. Rozmawiałem też z zawodnikami indywidualnie (…) Poinformowałem o tym PZPS i zostało to zatwierdzone przez wysoko postawionych działaczy, którzy zresztą kupili mi bilet powrotny” - powiedział Vital Heynen w rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty”.

Niestety dyskusja wokół decyzji selekcjonera przykryła gigantyczny sukces, jaki odniosła drużyna złożona głównie z młodych zawodników. Warto więc przypomnieć, że w nagrodę pięciu z nich otrzymało powołania na zgrupowanie w Zakopanem. Mowa o Bartoszach Bednorzu i Kwolku, Macieju Muzaju i Łukaszu Kaczmarku oraz Karolu Kłosie, kapitanie Biało-Czerwonych podczas turnieju w Chicago.

Więcej informacji ze świata siatkówki na Blogu Volley24!

Fot.: FIVB/volleyball.world


Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Liga typerów

  1. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 2. Marco@Marcodzisiaj dodał nowy kupon

  Bukmacher: Forbet Skuteczność: 0%. Yield: -100%
 3. Polska eliminacje Euro 2020

  Ile punktów Polska zdobędzie w najbliższych meczach el Euro 2020?

  1. 6 punktów
  2. 4-3 punkty
  3. 1-2 punkty
  4. Ani jednego
 4. Wiadomości sportowe

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
  500 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD500Odbieram bonus