Górnik Zabrze odwołał się od kar

13.03.2018 15:30

Bartosz Sarnowski, prezes Górnika Zabrze, poinformował we wtorek, że klub złożył już odwołanie od decyzji Komisji Ligi, która nałożyła na „Trójkolorowych” liczne kary po derbowym meczu z Piastem Gliwice.


Przypomnijmy, że tzw. małe debry Górnego Śląska zostały przerwane przez sędziego przed upływem regulaminowego czasu gry, przy stanie 1:0 dla Piasta, ze względu na postawę kibiców gliwiczan, którzy zniszczyli ogrodzenie i wdarli się na murawę, uniemożliwiając dokończenie zawodów.


Pomimo tego, że jako winnych niedokończenia rywalizacji wskazano bezpośrednio fanów Piasta i ukarano klub-gospodarza walkowerem, to drakońskie kary spadły też na Górnika za prowokacyjne zachowanie kibiców gości, które miało przyczynić się do całej awantury.


Klub z Zabrza został ukarany przede wszystkim odjęciem trzech punktów, ale też wynoszącym sześć meczów zakazem wyjazdowym dla kibiców, wysoką karą finansową (40 000 złotych), a fani obecni w Gliwicach także zakazem wstępu na trzy najbliższe mecze domowe.

Prezes Górnika poinformował we wtorek, że klub złożył już stosowne odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zaskarżone zostało nie tylko odjęcie trzech punktów, ale też wszystkie inne sankcje nałożone przez Komisję Ligi, będącą organem Ekstraklasy S.A.. 


Zgodnie z zapowiedziami NKO PZPN, odwołania od decyzji KL mają zostać rozpatrzone w trybie pilnym, co oznacza, że posiedzenie zostanie zwołane w ciągu siedmiu dni od wpłynięcia dokumentów od zainteresowanych klubów.  

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Mundial 2018, Skróty meczów 0

 1. Liga typerów

  1. Piłka nożna Akropolis - Syrianska
   1
   82%
   X
   0%
   2
   18%
  2. 1
   62%
   X
   19%
   2
   19%
  3. 1
   32%
   X
   23%
   2
   45%
  4. Piłka nożna Assyriska BK - Umea
   1
   91%
   X
   5%
   2
   5%
  Więcej
 2. Warci obserwowania

  Zobacz więcej
 3. Wiadomości sportowe

 4. Mundial 2018: Polska vs Kolumbia

  Jakim rozstrzygnięciem zakończy się drugi mecz Biało-Czerwonych na MŚ w Rosji?

  1. Wygrana
  2. Remis
  3. Przegrana
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd