Drogba kończy karierę

13.03.2018 09:45

Występujący od 2015 roku w Stanach Zjednoczonych, najsłynniejszy iworyjski napastnik, Didier Drogba ogłosił zakończenie kariery. Startujący właśnie sezon ma być tym ostatnim dla piłkarza z Wybrzeża Kości Słoniowej – o czym poinformował sam zainteresowany w programie telewizyjnym „Telefoot”.


W niedzielę 11 marca Drogba obchodził swoje czterdzieste, co ponownie wywołało dyskusję o końcu jego kariery. Przeszło stukrotny reprezentant WKS, występujący obecnie w Phoenix Rising, którego jest też współwłaścicielem, przyznał, że ten moment właśnie nadchodzi.


- Czas na zakończenie kariery już nadszedł. Wciąż cieszy mnie gra w piłkę, jestem zadowolony z łączenia roli piłkarza i współwłaściciela klubu, ale teraz, kiedy mam już 40 lat, pora powiedzieć sobie po prostu „dość” - mówił Didier Drogba.


Iworyjczyk zamierza rozegrać w barwach Phoenix Rising jeszcze jeden sezon. Ten w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w United Soccer League, startuje w najbliższy weekend.

Afrykański napastnik zostanie zapamiętany przede wszystkim jako wyborny snajper Chelsea Londyn, z którą wygrał praktycznie wszystkie trofea. W sumie wystąpił w ponad 250 meczach, zdobywając w nich dokładnie 104 bramki. Legenda. 

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Co nowego na BetOnline? 0

 1. Popularne typy użytkowników

 2. Liga typerów

  1. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. Reprezentacja Polski - powołania

  Czy Adam Nawałka powinien powołać do reprezentacji Polski Ukraińca Tarasa Romanczuka, który od dwóch tygodni cieszy się polskim paszportem?

  1. Tak, to bardzo dobry zawodnik
  2. Nie, jest za słaby
  3. Nie, w kadrze nie powinni grać naturalizowani piłkarze
 4. Wiadomości sportowe

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd