Drogba kończy karierę

13.03.2018 09:45

Występujący od 2015 roku w Stanach Zjednoczonych, najsłynniejszy iworyjski napastnik, Didier Drogba ogłosił zakończenie kariery. Startujący właśnie sezon ma być tym ostatnim dla piłkarza z Wybrzeża Kości Słoniowej – o czym poinformował sam zainteresowany w programie telewizyjnym „Telefoot”.


W niedzielę 11 marca Drogba obchodził swoje czterdzieste, co ponownie wywołało dyskusję o końcu jego kariery. Przeszło stukrotny reprezentant WKS, występujący obecnie w Phoenix Rising, którego jest też współwłaścicielem, przyznał, że ten moment właśnie nadchodzi.


- Czas na zakończenie kariery już nadszedł. Wciąż cieszy mnie gra w piłkę, jestem zadowolony z łączenia roli piłkarza i współwłaściciela klubu, ale teraz, kiedy mam już 40 lat, pora powiedzieć sobie po prostu „dość” - mówił Didier Drogba.


Iworyjczyk zamierza rozegrać w barwach Phoenix Rising jeszcze jeden sezon. Ten w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w United Soccer League, startuje w najbliższy weekend.

Afrykański napastnik zostanie zapamiętany przede wszystkim jako wyborny snajper Chelsea Londyn, z którą wygrał praktycznie wszystkie trofea. W sumie wystąpił w ponad 250 meczach, zdobywając w nich dokładnie 104 bramki. Legenda. 

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Mundial 2018, Skróty meczów 0

 1. Liga typerów

  1. Piłka nożna Akropolis - Syrianska
   1
   82%
   X
   0%
   2
   18%
  2. 1
   62%
   X
   19%
   2
   19%
  3. 1
   32%
   X
   23%
   2
   45%
  4. Piłka nożna Assyriska BK - Umea
   1
   91%
   X
   5%
   2
   5%
  Więcej
 2. Warci obserwowania

  Zobacz więcej
 3. Mundial 2018: Polska vs Kolumbia

  Jakim rozstrzygnięciem zakończy się drugi mecz Biało-Czerwonych na MŚ w Rosji?

  1. Wygrana
  2. Remis
  3. Przegrana
 4. Wiadomości sportowe

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd