Brzęczek o trzech napastnikach

18.03.2019 15:05


W poniedziałek 18 marca rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami eliminacji UEFA EURO 2020 z Austrią (21 III) i Łotwą (24 III). Tego dnia odbyła się również pierwsza oficjalna konferencja Jerzego Brzęczka.


Selekcjoner Biało-Czerwonych musiał zmierzyć się z szeregiem pytań o sprawy personalne, w tym o kontrowersyjne powołania dla Arkadiusza Recy czy Jakuba Błaszczykowskiego. Ze względu na wyborną formę napastników nie mogło również zabraknąć kwestii ich jednoczesnego pomieszczenia w składzie.

Takie rozważania zawsze będą. Kwestią podstawową jest ten czas, który mamy do dyspozycji. Przy dłuższym zgrupowaniu można przećwiczyć takie warianty (...) Przyjmując wariant grania trzema napastnikami w pierwszym składzie i w którymś momencie tracimy gola, gra się nie układa. I co wtedy? Mam ściągać jednego z nich przegrywając? Nie będzie to do końca logiczne. Trzeba wiedzieć, że nie liczba ofensywnych zawodników będzie decydowała. Na pewno mamy komfort trójki atakujących, którzy prezentują wysoką formę (…) Problemem jest to jak wykorzystać potencjał tych zawodników z meczów klubowych i przenieść to na reprezentację” - wyjaśnił Jerzy Brzęczek (cytat za laczynaspilka.pl).

Na konferencji trener polskiej drużyny narodowej przyznał również, że w najbliższych meczach o punkty prowadzony przez niego zespół zagra w jednym z dwóch typowych dla nas ustawień, 1-4-4-2 lub 1-4-2-3-1. Żadnych eksperymentów nie należy się spodziewać, bo to nie jest czas na nie.

Więcej o dzisiejszej konferencji Jerzego Brzęczka możesz przeczytać na blogu poświęconym EURO 2020.


Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Polska eliminacje Euro 2020

  Ile punktów Polska zdobędzie w najbliższych meczach el Euro 2020?

  1. 6 punktów
  2. 4-3 punkty
  3. 1-2 punkty
  4. Ani jednego
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd