AO: Świątek i Majchrzak z awansem!

11.01.2019 10:55

Zarówno Iga Świątek, jak i Kamil Majchrzak, przebrnęli trzy rundy kwalifikacji do turnieju głównego Australian Open, dzięki czemu będzie im dane zadebiutować w pierwszym tegorocznym turnieju wchodzącym w skład Wielkiego Szlema.


17-letnia nadzieja polskiego tenisa odprawiła kolejno Serbkę Olgę Danilović, Hiszpankę Alionę Bolsovą Zadoinov i dzisiaj w nocy Amerykankę Danielle Lao. Poważne problemy warszawiance sprawiła tak naprawdę tylko pierwsza z rywalek, która była blisko wyrzucenia Polki za burtę eliminacji.

Teraz przed zdolną nastolatką znacznie poważniejsze wyzwanie, bo za takie należy uznać pojedynek z Rumunką Aną Bogdan, która jest sklasyfikowana na 81. miejscu rankingu WTA. Dla porównaniu Iga Świątek zajmuje 178. pozycję. Spotkanie to zaplanowano na wtorek.

W razie sukcesu w II rundzie czekać będzie najprawdopodobniej Włoszka Camila Giorgi (faworytka starcia ze Słowenką Dalilą Jakupović). Dalej zaczynają się już schody, bo na kolejnym etapie może czekać Czeszka Karolina Pliskova.

Polska tenisistka i tak nie ma powodów do narzekań. Zwłaszcza, jeśli spojrzeć kogo wylosował Kamil Majchrzak, a ten zmierzy się Japończykiem Keiem Nishikorim, rozstawionym z ósemką. 

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Popularne typy użytkowników

 2. Liga typerów

  1. Piłka nożna Cameroon - New Zealand
   1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. Piłka nożna Netherlands - Canada
   1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. Piłka nożna Ecuador - Chile
   1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 3. Wiadomości sportowe

 4. Polska eliminacje Euro 2020

  Ile punktów Polska zdobędzie w najbliższych meczach el Euro 2020?

  1. 6 punktów
  2. 4-3 punkty
  3. 1-2 punkty
  4. Ani jednego
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd