Tenis Marterer, Maximilian 1:3 Sandgren T.

Przed nami szósty dzień zmagań wielkoszlemowego Australian Open. W sobotę dokończenie pojedynków trzeciej rundy i w męskiej drabince czekają nas dwa pojedynki, których kompletnie nikt się nie spodziewał na tym szczeblu rozgrywek. Jedną z par tworzy Marton Fucsovics i Nicolas Kiker, natomiast drugą Maximilian Marterer i Tennys Sandgren i właśnie ten pojedynek postanowiłem wybrać. Początek spotkania planowany jest około 02:30 polskiego czasu.

Marterer obecnie ma 22. lata i obecnie notowany jest na 94. pozycji w światowym rankingu. Szerszej publiczności jest znany głównie z występów w challengerach i to właśnie w tych rozgrywkach święcił triumfy, które pozwoliły mu wejść do pierwszej setki rankingu. W 2017 roku zaliczył cztery finały, z czego trzy były dla niego zwycięskie, jedynie na początku roku przegrał z Bourgue w Cherbourgu. Niemiec jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, bardzo dobre wyniki osiąga na mączce, ale też na kortach twardych, a także w hali (na każdej nawierzchni wygrał po jednym turnieju w 2017 roku). Tegoroczny Australian Open dla Niemca jest bardzo udany, dotychczas w karierze nie wygrał jeszcze spotkania w turnieju wielkoszlemowym, a w Melbourne doszedł już do trzeciej rundy pokonując po drodze w trzech setach rodaka Stebe i Hiszpana Verdasco po pięciosetowej walce.

W przypadku Sandgrena sytuacja jest bardzo podobna, również jest to zawodnik grający regularnie w challengerach, ale z tą różnicą, że Amerykanin większą część roku spędza na turniejach rozgrywanych w USA. W minionym roku zanotował pięć finałów, z dwóch wychodził jako triumfator, raz na kortach twardych, a raz na amerykańskiej mączce. Początek sezonu nie zapowiadał, że Amerykanin znajdzie się w tym miejscu Australian Open. W turniejach przed AO rozegrał w sumie cztery pojedynki, wygrał tylko jeden z Przysiężnym. W Melbourne poradził sobie najpierw z Chardym, a następnie wyeliminował powracającego po długiej przerwie Wawrinkę. Warto zaznaczyć, że oba te spotkania wygrał bez straty seta, co jest jeszcze większym zaskoczeniem.

Pojedynek dwóch zawodników, dla których obecna runda i tak już jest życiowym rezultatem (na chwilę obecną), a jeden z nich będzie grał dalej. Faworytem na papierze jest Marterer, ale myślę, że wynik jest tutaj sprawą otwartą. Najrozsądniejszym typem na to spotkanie wydaje się być over 3.5 seta, bo ciężko wskazać, który z nich mógłby wygrać ten pojedynek do zera (chyba, że Sandgren chciałby kontynuować swoją passę). Myślę, że o Niemcu jeszcze usłyszymy i powoli będzie wdrapywał się do czołówki męskiego tenisa, ale w jutrzejszym pojedynku nie będzie miał łatwego zadania. Niemniej jeśli miałbym typować zwycięzcę to stawiam na Marterera po długim, pięciosetowym boju. Czy założenia są słuszne to zweryfikuje kort, ale minimum cztery sety w tym spotkaniu wydają się być niemal pewne.

Typ: over 3.5 seta (OTH)Dodane przez: @DeuceKurs: 1.55 Porównaj kursyForbetDodano: 2024-03-29 13:42