Sprinty czyli 4 szybkie biegi w walcze o medal IO

Livo Niskanen Livo Niskanen
1:0
Alexey Poltoranin Alexey Poltoranin

Kolejną konkurencja w biegach narciarskich będą sprinty techniką klasyczną. Panowie będą ściągać się na dystansie 1.4 km ( dokładnie 1371m),  dwa solidne podbiegi jak widać na profilu w sumie ponad 54m pod górę , jak na sprint to naprawdę dość dużo.

Wybrałem pojedynek w którym według mnie nie będą się liczyć w walczę o medale ale ciężki profil trasy przekonał ich ze w klasyku mogą powalczyć o niezłe pozycje. Zarówno Fin i Kazach w tym IO stawiają na bieg na 50 km w którym obaj powinny liczyć się do ost km. Sprint według mnie potraktują treningowo a jak się nadąży okazja to powalczą o wysokie miejsca.

W sprintach obaj startują bardzo rzadko przeważnie jak jest jakiś mini tour i one liczą się do ogólnej klasyfikacji. W tym roku obaj startowali w Kusammo, Lillehammer Lenzerheide Planica wszystkie oprócz Szwajcarskich zawodów odbyły się w klasyku odo wyniki :

                                               Livo                       Alexey

Kusammo                           13                           18

Lillehammer                      10                           29

Lenzerheide                      23                           37

Planica                                 8                             40

 

Jak widać  Kazach  zawsze miał kłopot z Q do głównych zawodów tu będzie trochę łatwiej po do 30 powinny obaj awansować a wynika to z tego ze z każdego kraju tylko 4 reprezentantów może wystartować . Ale czas w Q będzie w tym przypadku bardzo ważny według mnie – im lepsze miejsce tym lepszy miejsce  w ćwierćfinale i miejsce w końcowej klasyfikacji przy odpadnięciu na tym samym etapie. Według mnie obaj skończą zawody właśnie na ćwierćfinale   i stąd tak ważne miejsce w Q. bo nie ma co ukrywać ze , jak na tych podbiegach mogą coś nadrobić tak na finiszu z takim Norwegami czy Szwedami a nawet Hakola czy nawet słabszym w tej technice Włochem Pellegrino na finiszu nie maja szans.  Najlepiej oczywiście aby trafili na ten sam bieg i wszystko wtedy rozegranie zostanie w biegu ale szanse na to sam dość małe wiec jak to w sprintach będzie trzeba liczyć na trochę szczęścia

Według mnie jeszcze jedna ważna rzecz , to wiek oby zawodników nie ma co mówić ale te sprinty chodź liczą tylko 1.4km sa bardzo wyczerpujące ( 4 biegi do finały ) a nie wypominając wieku Kazacha ma on już ponad 30l niby nie dużo jak na biegacza ale według mnie wszystkie siły będzie nastawiał na bieg na 50. Już rezygnacja ze skaitlonu może o tym świadczyć bo jak w klasyku powalczyłby z najlepszymi tak w łyżwie pewnie uplasowałby się koło 15 miejsca co najwyżej. Tu jak pisałem tez na medal nie ma co liczyć bo wszystkich na tych podbiegach nie zgubi. Livo natomiast potraktuje te zawody jak w skitlonie gdzie tylko mocno pracował w klasyku(to on rozerwał tak naprawdę grupę swoim tempem) a resztę dystansu przebieg jak w treningu co dało mu i tak niezłe miejsce (19).

Mam nadziej ze moje przypuszczenia okażą się dobre a jak nawet Kazach będzie biegał na 100% to nie starczy na fina co świadczą tegoroczne wyniki

Twój typ

Bukmacherzy 1X2

Typy użytkowników

 1. dc Typ dc na ten mecz:
  • Typ: 1 (Sprint)
  • Kurs: 1.63
  • Totolotek

Ostatnie 10 meczów

ZawodnicyZRP
Livo Niskanen Livo Niskanen401
Alexey Poltoranin Alexey Poltoranin202

Ciekawostki

 • Alexey Poltoranin

Szanse na zwycięstwo

 1. 0% na wygraną

  Livo Niskanen

 2. 0% na wygraną

  Alexey Poltoranin

 3. 0% na remis

Jak typują nasi użytkownicy

 1. 0% na wygraną

  Livo Niskanen

 2. 0% na wygraną

  Alexey Poltoranin

 3. 0% na remis

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Analizy bukmacherskie

Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

 1. Liga typerów

  1. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  2. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  3. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  4. 1
   ?%
   X
   ?%
   2
   ?%
  Więcej
 2. Krzysztof Piątek

  Czy Krzysztof Piątek zmieni klub?

  1. Tak - i to już zimą!
  2. Tak, ale dopiero na koniec sezonu
  3. Nie
 3. Wiadomości sportowe

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd