Siatkówka Canada W. - Puerto Rico W.

W Hawanie trwa turniej kwalifikacyjny do Pucharu Świata w piłce siatkowej kobiet. Udział w nim biorą reprezentacje Kuby, Dominikany, Portoryko i Kanady. W niedzielę, trzeciego i ostatniego dnia imprezy, rozstrzygną się losy dwóch pierwszych miejsc, które dają prawo gry w FIVB World Cup 2015 (Japonia, 22 VIII - 6 IX). Przed nami starcia Portorykanek z Kanadyjkami (21:30 czasu polskiego) i Kuby z Dominikaną (start o północy).

Mnie interesuje przede wszystkim to pierwsze spotkanie. Bezpieczną opcją wydaje się zakład na zwycięstwo Portorykanek bez żadnych handicapów - 85% IMHO. Później pod względem pewności jest zakład Puerto Rico (-1,5 seta) - jakieś 70%. Ja postanowiłem poszukać jednak największego value i to znalazłem na typie z handicapem punktowym na poziomie +/- 12,5. Póki co mają to w swojej ofercie tylko Betsson i Betsafe, ale z czasem może pojawić się i Bet365. Generalnie linie do -14,5 włącznie wydają się jak najbardziej do gry.

Sytuacja po dwóch dniach zmagań jest następująca. Komplet, a więc dwa zwycięstwa i sześć punktów, mają w swoim dorobku Dominikanki, które są obecnie zdecydowanie najlepszą drużyną ze strefy NORCECA, jeśli wyłączyć aktualne mistrzynie świata, czyli reprezentację Stanów Zjednoczonych. Ich zwycięstwa w żaden sposób więc nie dziwią. Im już krzywda w Hawanie nie powinna się stać. Korespondencyjny bój o drugi bilet do Kraju Kwitnącej Wiśni stoczą Portorykanki i Kubanki, które mają na swoim koncie po jednej wygranej. Najmniejsze szanse mają reprezentantki Klonowego Liścia, których jedynym urobkiem są dwa wygrane sety. Po jednym w każdym ze spotkań.

Portorykanki grają jako pierwsze i muszą zrobić wszystko, żeby wygrać za trzy punkty i najlepiej bez straty seta. Tak, żeby nie mogły zostać wykolegowane przez Kubanki i Dominikanki w meczu kończącym hawański turniej. Z pewnością stać je na to, żeby rozbić siatkarki z Kanady, bo wielokrotnie robiły to w przeszłości. Poza tym na Kubę przyleciały w praktycznie optymalnym zestawieniu, o czym jeszcze przed pierwszym meczem mówił ich trener na konferencji prasowej.

Jose Mieles, coach of Puerto Rico: “I am bringing the full squad, the same that was at the Grand Prix and the 2014 Worlds, so we have all our cannons and the established objectives of trying hard for the ticket. At the end of the season in the island, the girls reported and went to Canada for warm-up matches with a junior team to identify players who can contribute to our program right now. But the team kept training for the start of a long 2015 season when we have seven competitions which are going to be very strong but this one is fundamental as we go for the qualification to the World Cup".

Portorykanki dobrze rozpoczęły zmagania podczas turnieju kwalifikacyjnego na Kubie, bo na dzień dobry, w kluczowym pojedynku, pokonały drużynę narodową gospodarza. Wygrana w stosunku 3:1 jest fundamentalna w kontekście walki o Puchar Świata. Zwycięstwo to przyszło stosunkowo łatwo, bo siatkarki z Gorącej Wyspy były w stanie dotrzymać kroku tylko w setach numer dwa i trzy, które kończyły się minimalną różnicą. Auri Cruz i jej koleżanki pierwszego z nich przegrały 23:25, a kolejnego w tym samym stosunku wygrały. Odsłony numer jeden i cztery to już wyraźne wygrane 2x 25:17. Wczoraj poniosły natomiast zakładaną porażkę z Dominikaną (0:3), Choć wydaje się, że mogły powalczyć więcej, a tak pierwszy set 26:28, a potem już bęcki 20:25 i 15:25.

Tak czy inaczej jest to ekipa ze zdecydowanie większym potencjałem niż Kanadyjki. Pokazały to zresztą w ubiegłym roku podczas serii World Grand Prix, gdzie awansowały do turnieju finałowego drugiej dywizji. Kanada ma w swoich szeregach kilka niezłych siatkarek jak znane z parkietów Orlen Ligi Tabitha Love czy Jaimie Thibeault, ale nie jest drużyną mocną. Wyraźnie odstaje od trójki pozostałych uczestników. Ten realny obraz nieco zaciemnia wynik osiągnięty z Dominikaną. Porażka 1:3 i tylko 86:92 to jednak nie wynik ich dobrej postawy, a fatalnej dyspozycji dnia podopiecznych Marcosa Kwieka. Widać to po statystykach ataku. Tylko 27% i masa błędów własnych to rzadkość u tej reprezentacji.  Wczoraj udało się urwać seta Kubie, ale w małych punktach już wyraźnie odstawały 81:96.

Jeśli tylko Portorykanki zagrają na swoim przeciętnym poziomie, jak z Kubą właśnie, to powinno to w zupełności na Kanadę wystarczyć. Powinno wystarczyć na wygraną 3:0/1 i dość wyraźną w małych punktach. Poziom +/-14,5 wydaje się być tym adekwatnym do poziomów obu ekip. U buka wisi +/-12,5 i moim zdaniem warto zaryzykować i wstrzelić się w tą niszę.

Szanse na wejście mojej propozycji oceniam na jakieś 60%-65%.

Typ: Puerto Rico (-12,5) (OTH)Dodane przez: @badys87Kurs: 1.80 Porównaj kursyBetssonDodano: 2024-03-29 13:32