Siatkówka Japan - France

W niedzielny poranek czekają nas dwa mecze rozgrywek Ligi Światowej 2015. W pierwszym z nich reprezentacja Korei Południowej zmierzy się z drużyną narodową Czech. Mnie obchodzi jednak drugie spotkanie, a więc starcie siatkarzy z Kraju Kwitnącej Wiśni z Trójkolorowymi. Dojdzie do niego w Shimadzu Arenie w Kyoto. Początek o godzinie 7:10 czasu polskiego.

Moja propozycja na to spotkanie to zakład France (-14,5). Linia nie jest zbyt niska jak na męską siatkówkę, ale z pewnością podopieczni Laurenta Tille są ją w stanie pokryć. Gdyby to ode mnie zależało nie wystawiłbym handicapu poniżej +/-17,5. Moim zdaniem to jest ten poziom, gdzie mamy w zasadzie fifty-fifty. Ostrożnie do sprawy podchodząc, bo wydaje się, że i takie handi Trójkolorowi byliby w stanie pokryć. Tak czy inaczej na zakładzie FRA (-14,5) mamy niezłe value IMHO.

Opieram się przede wszystkim na tym co było można zobaczyć w sobotę rano, kiedy to Japończycy i Francuzi konfrontowali się ze sobą po raz pierwszy w XXVI edycji FIVB World League. N'Gapeth i jego koledzy z drużyny narodowej nie mieli najmniejszych problemów, żeby rozbić Azjatów. Dwa pierwsze sety to miazga. Europejczycy wygrywali je 25:12 i 25:14. Jak więc widać w dwóch pierwszych odsłonach wykręcili przewagę aż 24 małych punktów!!! Trzecia partia to w zasadzie klasyka siatkówki. Faworyt, który rozbił przeciwnika w pył myśli, że mecz się sam dokończy i popada w tarapaty. Ostatecznie jednak Francja zdołała się ogarnąć i uratować nawet tego trzeciego seta. Na przewagi 28:26. W sumie w całym meczu, jeśli o małe punkty chodzi francuska ekipa zwyciężyła różnicą 26 oczek.

Nie trudno się domyślić, że europejska drużyna górowała nad przeciwnikiem przede wszystkim na siatce. W ataku 54% do 37%, co przełożyło się na 39:30, gdy mówimy o zdobyczy punktowej. W bloku różnica jeszcze większa, bo 11:1. Podopieczni Laurenta Tille spisywali się też lepiej w polu zagrywki. Generalnie, kto oglądał to spotkanie, ten wie, że Francja jest zespołem przynajmniej o dwie klasy lepszym i powinna dość regularnie i wysoko ogrywać Japonię. Tym bardziej, że przed tygodniem, rywalizowali z mocniejszą drużyną narodową Korei Południowej i również zwyciężyli dwukrotnie i dość pewnie. Najpierw 3:1 i różnicą 16 małych punktów. Dzień później nie oddali już nawet seta, a w małych punktach byli lepsi ponownie o  16 oczek.

Na tym w zasadzie można by zakończyć tę analizę, ale można się jeszcze cofnąć do zeszłego roku, kiedy to obie reprezentacje rywalizowały ze sobą aż czterokrotnie. Wszystkie pojedynki wygrali oczywiście Francuzi. Wszystkie za komplet punktów. Jeśli chodzi o małe punkty to tylko raz nie udało im się pokryć linii na poziomie +/-14,5. W tym jednym przypadku byli lepsi o "zaledwie" 12 punktów. Poza tym zwyciężali różnicą 18, 20 i 25 małych punktów, czyli dość swobodnie pokrywali obecną linię.

Tak naprawdę jedynym ryzykiem dla tego typu jest podejście Trójkolorowych. Jeśli wyjdą na parkiet w przekonaniu, że pojedynek numer dwa sam się wygra to mogą się zdziwić i mieć na początku problemy. Zakładam jednak, że gdyby nawet ziścił się ten czarny scenariusz to będą w stanie otrząsnąć się w dalszej części meczu i ponownie w dwóch setach wykręcić kilkanaście oczek przewagi.

Szanse na wejście mojej propozycji oceniam na jakieś 60%, ostrożnie podchodząc do sprawy. Jakąś alternatywą dla tego zakładu może być ten z handicapem setowym France (-2,5), ale wydaje mi się on bardziej ryzykowny. Faworyci lubią głupio gubić sety. Zresztą Trójkolorowi byli tego bardzo blisko już w sobotę.

Typ: France (-14,5) (OTH)Dodane przez: @badys87Kurs: 1.70 Porównaj kursyBet365Dodano: 2024-03-29 06:08