Siatkówka BKS Aluprof Bielsko-Biala 2:3 Siodemka Legionovia Legionowo


W jedynym piątkowym i zarazem pierwszym meczu trzynastej kolejki rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet dojdzie do spotkania BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała z Legionovią Legionowo. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 18:00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi na swojej antenie Polsat Sport.

Bukmacherzy zdecydowanego faworyta tej konfrontacji widzą w drużynie gospodarza. Kurs na wygraną bielszczanek to mniej więcej @1,20. Moim zdaniem jest on i tak wyższy niż być powinien, bo różnica w potencjale obu ekip jest jednak większa niż to miało miejsce przy okazji poniedziałkowego pojedynku z Pałacem Bydgoszcz, kiedy mieliśmy podobne kursy. Jeszcze lepiej wyglądają linie handicapu punktowego, w tym przede wszystkim ta proponowana przeze mnie (BKS -9,5). Dostrzegam tu naprawdę spore value.  

W ostatniej serii spotkań obie ekipy wygrały swoje pojedynki. Bielszczanki pewnie ograły wspomnianą Bydgoszcz (3:0 i +17), a Legionovia sprawiła chyba największą sensację rozgrywek, pokonując 3:2 Budowlane w Łodzi. Tabela jednak nie kłamie. W przypadku BKS-u było to oczekiwane i planowe zwycięstwo. W przypadku legionowianek był to najprawdopodobniej jednorazowy wyskok.

Podopieczne Tore Aleksandersena zajmują szóstą pozycję w stawce, z bilansem sześciu wygranych w dwunastu meczach i ze stratą sześciu oczek do czwartych w tabeli Budowlanych Łódź. Legionovia wygrała zaledwie trzykrotnie i zajmuje przedostatnią pozycję. Nie jest to dziełem przypadku, a mniej więcej odzwierciedleniem aktualnej dyspozycji. Choć cały czas będę się upierał, że gra BKS-u jest lepsza niż wskazywałaby na to punktowa zdobycz.

Zakład dotyczy małych punktów, więc skupmy się na tym jak to wygląda w przypadku meczów domowych BKS-u i wyjazdów Legionovii. BKS z ekipami spoza TOP4 grał tak: 3:2 i +19 z KSZO; 2:3 i +14 z Impelem; 3:0 i +26 z Toruniem; 3:1 i +9 z Muszynianką i 3:0 i +17 z Bydgoszczą. Legionovia na obcym terenie: 1:3 i -8 z KSZO; 3:1 i +18 z Impelem; 0:3 i -31 z ŁKS-em; 0:3 i -14 z Toruniem; 1:3 i -8 z Muszynianką; 2;3 i -1 z Pałacem i 3:2 i -17 z Budowlanymi. Bielszczankom zdecydowanie bliżej do łódzkich ekip niż pozostałych przeciwników legionowianek i dlatego jestem w miarę spokojny o losy typu. 

 

BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA
Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz (kontuzja), Julia Nowicka
Atakujące: Katarzyna Konieczna,
Przyjmująca: Emilia Mucha, Aleksandra Jagieło, Olivia Różański, Gina Mancuso
Środkowe: Dominika Sobolska, Nia Grant, Kornelia Moskwa, Martyna Świrad
Libero: Izabela Lemańczyk, Aneta Wilczek

LEGIONOVIA LEGIONOWO
Rozgrywające: Alicja Grabka, Paulina Szpak
Atakujące: Anna Bączyńska, Małgorzata Jasek
Przyjmujące: Beata Mielczarek, Magdalena Damaske, Ewelina Mikołajewska, Aleksandra Rasińska
Środkowe: Joanna Pacak, Klaudia Alagierska, Alicja Wójcik
Libero: Adrianna Adamek, Anna Korabiec


Sztab szkoleniowy zespołu z Bielska-Białej będzie miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki z wyjątkiem rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz, której uraz okazał się groźniejszy niż się pierwotnie wydawało. W ostatnich dniach do klubu dołączyła znana z gry w OrlenLidze Amerykanka Gina Mancuso, która ma zwiększyć rywalizację na lewym skrzydle. Patrząc na to zestawienie personalne, naprawdę nie widać w nim przypadkowych siatkarek. Jagieło i Konieczna to doświadczone zawodniczki z mniejszą lub większą przeszłością reprezentacyjną. Sobolska podobnie, z tym, że w reprezentacji Belgii. Mucha to jedna z ciekawszych, polskich lewoskrzydłowych U-25. Amerykanki też dały się poznać z dobrej strony. Do tego masa najzdolniejszych dziewczyn z SMS-u z Nowicką, Różański i Świrad na czele. 

Drużyna gości jest jedną z najmłodszych, jeśli nie najmłodszą w całej stawce. Brak tu klasowych zawodniczek czy nawet doświadczonych ligowych przeciętniaków. Jest za to mnóstwo zdolnej młodzieży, z której za kilka lat cała polska siatkówka może mieć sporo pociechy. Przed sezonem odeszło kilka ciekawych zawodniczek z Bociek, Chojnacką, Połeć czy Skibą na czele. W ich miejsce przyszły Damaske, Jasek czy Mielczarek, ale summa summarum zespół został jednak osłabiony i prawdopodobnie do ostatniej kolejki będzie się bił o utrzymanie w elicie.

Nie mam wątpliwości, że Bielsko u siebie jest faworytem tego pojedynku i powinno wygrać za komplet punktów i wysoko, jeśli chodzi o małe punkty. 

Szanse na wejście mojej propozycji oceniam bardzo ostrożnie na jakieś 65%.

Typ: BKS (-9,5) (OTH)Dodane przez: @badys87Kurs: 1.62 Porównaj kursyFortunaDodano: 2018-03-25 07:23
Wejdzie? Tak100%Nie0%

Bonus od

  Komentarzy (0)

  Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
  Musisz być zalogowany

  Co nowego na BetOnline? 0

  1. Popularne typy użytkowników

  2. Liga typerów

   1. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   2. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   3. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   4. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   Więcej
  3. Wiadomości sportowe

  4. Reprezentacja Polski - powołania

   Czy Adam Nawałka powinien powołać do reprezentacji Polski Ukraińca Tarasa Romanczuka, który od dwóch tygodni cieszy się polskim paszportem?

   1. Tak, to bardzo dobry zawodnik
   2. Nie, jest za słaby
   3. Nie, w kadrze nie powinni grać naturalizowani piłkarze
  Pokaż więcej postów
  Zgłoś błąd