Siatkówka BKS Aluprof Bielsko-Biala 2:3 Siodemka Legionovia Legionowo


W jedynym piątkowym i zarazem pierwszym meczu trzynastej kolejki rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet dojdzie do spotkania BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała z Legionovią Legionowo. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 18:00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi na swojej antenie Polsat Sport.

Bukmacherzy zdecydowanego faworyta tej konfrontacji widzą w drużynie gospodarza. Kurs na wygraną bielszczanek to mniej więcej @1,20. Moim zdaniem jest on i tak wyższy niż być powinien, bo różnica w potencjale obu ekip jest jednak większa niż to miało miejsce przy okazji poniedziałkowego pojedynku z Pałacem Bydgoszcz, kiedy mieliśmy podobne kursy. Jeszcze lepiej wyglądają linie handicapu punktowego, w tym przede wszystkim ta proponowana przeze mnie (BKS -9,5). Dostrzegam tu naprawdę spore value.  

W ostatniej serii spotkań obie ekipy wygrały swoje pojedynki. Bielszczanki pewnie ograły wspomnianą Bydgoszcz (3:0 i +17), a Legionovia sprawiła chyba największą sensację rozgrywek, pokonując 3:2 Budowlane w Łodzi. Tabela jednak nie kłamie. W przypadku BKS-u było to oczekiwane i planowe zwycięstwo. W przypadku legionowianek był to najprawdopodobniej jednorazowy wyskok.

Podopieczne Tore Aleksandersena zajmują szóstą pozycję w stawce, z bilansem sześciu wygranych w dwunastu meczach i ze stratą sześciu oczek do czwartych w tabeli Budowlanych Łódź. Legionovia wygrała zaledwie trzykrotnie i zajmuje przedostatnią pozycję. Nie jest to dziełem przypadku, a mniej więcej odzwierciedleniem aktualnej dyspozycji. Choć cały czas będę się upierał, że gra BKS-u jest lepsza niż wskazywałaby na to punktowa zdobycz.

Zakład dotyczy małych punktów, więc skupmy się na tym jak to wygląda w przypadku meczów domowych BKS-u i wyjazdów Legionovii. BKS z ekipami spoza TOP4 grał tak: 3:2 i +19 z KSZO; 2:3 i +14 z Impelem; 3:0 i +26 z Toruniem; 3:1 i +9 z Muszynianką i 3:0 i +17 z Bydgoszczą. Legionovia na obcym terenie: 1:3 i -8 z KSZO; 3:1 i +18 z Impelem; 0:3 i -31 z ŁKS-em; 0:3 i -14 z Toruniem; 1:3 i -8 z Muszynianką; 2;3 i -1 z Pałacem i 3:2 i -17 z Budowlanymi. Bielszczankom zdecydowanie bliżej do łódzkich ekip niż pozostałych przeciwników legionowianek i dlatego jestem w miarę spokojny o losy typu. 

 

BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA
Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz (kontuzja), Julia Nowicka
Atakujące: Katarzyna Konieczna,
Przyjmująca: Emilia Mucha, Aleksandra Jagieło, Olivia Różański, Gina Mancuso
Środkowe: Dominika Sobolska, Nia Grant, Kornelia Moskwa, Martyna Świrad
Libero: Izabela Lemańczyk, Aneta Wilczek

LEGIONOVIA LEGIONOWO
Rozgrywające: Alicja Grabka, Paulina Szpak
Atakujące: Anna Bączyńska, Małgorzata Jasek
Przyjmujące: Beata Mielczarek, Magdalena Damaske, Ewelina Mikołajewska, Aleksandra Rasińska
Środkowe: Joanna Pacak, Klaudia Alagierska, Alicja Wójcik
Libero: Adrianna Adamek, Anna Korabiec


Sztab szkoleniowy zespołu z Bielska-Białej będzie miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki z wyjątkiem rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz, której uraz okazał się groźniejszy niż się pierwotnie wydawało. W ostatnich dniach do klubu dołączyła znana z gry w OrlenLidze Amerykanka Gina Mancuso, która ma zwiększyć rywalizację na lewym skrzydle. Patrząc na to zestawienie personalne, naprawdę nie widać w nim przypadkowych siatkarek. Jagieło i Konieczna to doświadczone zawodniczki z mniejszą lub większą przeszłością reprezentacyjną. Sobolska podobnie, z tym, że w reprezentacji Belgii. Mucha to jedna z ciekawszych, polskich lewoskrzydłowych U-25. Amerykanki też dały się poznać z dobrej strony. Do tego masa najzdolniejszych dziewczyn z SMS-u z Nowicką, Różański i Świrad na czele. 

Drużyna gości jest jedną z najmłodszych, jeśli nie najmłodszą w całej stawce. Brak tu klasowych zawodniczek czy nawet doświadczonych ligowych przeciętniaków. Jest za to mnóstwo zdolnej młodzieży, z której za kilka lat cała polska siatkówka może mieć sporo pociechy. Przed sezonem odeszło kilka ciekawych zawodniczek z Bociek, Chojnacką, Połeć czy Skibą na czele. W ich miejsce przyszły Damaske, Jasek czy Mielczarek, ale summa summarum zespół został jednak osłabiony i prawdopodobnie do ostatniej kolejki będzie się bił o utrzymanie w elicie.

Nie mam wątpliwości, że Bielsko u siebie jest faworytem tego pojedynku i powinno wygrać za komplet punktów i wysoko, jeśli chodzi o małe punkty. 

Szanse na wejście mojej propozycji oceniam bardzo ostrożnie na jakieś 65%.

Typ: BKS (-9,5) (OTH)Dodane przez: @badys87Kurs: 1.62 Porównaj kursyFortunaDodano: 2018-10-23 13:54
Wejdzie? Tak100%Nie0%

Bonus od

  Typer: @badys87

   • Średnia skuteczność: 61.93%
   • Średni kurs: 1.57
   • Ostatnie typy:
    1. x
    2. x
    3. x
    4. x
    5. x
    6. x
    7. x
    8. x
    9. x
    10. x
  • Ulubione sporty

   Siatkówka 86,22% Piłka nożna 12,87%
  • Ulubieni bukmacherzy

   Bet365 20,88% Fortuna 20,46%
  Yield użytkownika

  Komentarzy (0)

  Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
  Musisz być zalogowany

  Analizy bukmacherskie

  Typy bukmacherskie, Skróty meczów, Typy na dziś 0

  1. Popularne typy użytkowników

  2. Liga typerów

   1. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   2. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   3. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   4. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   Więcej
  3. Krzysztof Piątek

   Czy Krzysztof Piątek zmieni klub?

   1. Tak - i to już zimą!
   2. Tak, ale dopiero na koniec sezonu
   3. Nie
  Pokaż więcej postów
  Zgłoś błąd