Siatkówka Francja - USA
W piątek po jednym dniu przerwy, wznawiamy zmagania w Pucharze Wielkich Mistrzów w piłce siatkowej mężczyzn. Zespoły przeniosły się z Nagoi do Osaki, gdzie dokończą rozgrywki. Zdecydowanie najciekawszym pojedynkiem trzeciego dnia będzie konfrontacja reprezentacji Francji z drużyną narodową Stanów Zjednoczonych. Jej początek zaplanowano na godzinę 8:40 czasu polskiego.

Ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu bukmacherzy Fortuny, ale też innych firm bukmacherskich faworyta w rywalizacji Francji z Amerykanami widzieli pierwotnie w Europejczykach. Początkowo na USA można było złapać nawet @2,60. Mnie udało się uchwycić @2,45. Gigantyczne value jak dla mnie. Zwłaszcza, że w swoim notesie przy tym meczu zaznaczyłem, że Jankesi są do gry po kursie od @1,50 wzwyż.

Po paru godzinach bukmacherzy zweryfikowali swoje pierwsze wskazania i teraz można złapać co najwyżej @1,72. Czy ten kurs dalej jest warty ryzyka? Zgodnie z tym, co napisałem powyżej wg mnie tak. Choć trzeba pamiętać, że FIVB World Grand Champions Cup rządzi się trochę swoimi prawami i w poprzednich edycjach było naprawdę sporo niespodzianek. Zresztą w tej obecnej też. Co tu dużo szukać, dla mnie 13 września okazał się wyjątkowo pechowy - dwie wtopy na faworytach, po pięciosetowych bojach, choć w obu przypadkach dobrze się rozpoczynało.

O obu ekipach pisałem sporo w ostatnich dniach, więc tylko pokrótce przypomnę to co istotne, uzupełniając stare treści o obserwację z czwartkowych starć.


FRANCJA:
Rozgrywający: Toniutti, Brizard
Atakujący: Boyer, Patry
Przyjmujący: Clevenot, Lyneel, Rossard
Środkowi: 
Le Goff, Chinenyeze, Bultor
Libero: Grebennikov, Tillie

USA:

Rozgrywający: Christenson, Shoji
Atakujący: Patch, Clark
Przyjmujący: Sander, Anderson, Russell, Jaeschke
Środkowi: Holt, Smith, Jendryk, Averill
Libero: Shoji, Watten

Porównując do pierwszej imprezy sezonu, jaką były zmagania w FIVB World League, do amerykańskiego teamu wracają największe gwiazdy, których w "Światówce" brakowało. Mowa oczywiście o Matthew Andersonie i Maxwellu Holcie. Tak zbudowana ekipa powinna się liczyć w walce o końcowe zwycięstwo w Pucharze Wielkich Mistrzów.

Francuzi natomiast muszą sobie radzić bez dwóch największych, obok rozgrywającego Toniuttiego gwiazd, przyjmującego N'Gapetha i środkowego Le Roux. Spore osłabienia. Trzeba też przypomnieć, że Kevin Tillie w dalszym ciągu nie może wspomóc kolegów w ataku i gra tylko jako libero, a w porównaniu do poprzedniego sezonu poza kadrą jest też pierwszy atakujący Antonin Rouzier.

Amerykanie jak do tej pory zmiażdżyli Japończyków i sensacyjnie przegrali z Iranem. Porażka z Persami poniesiona została na własne życzenie. Jankesi grali przez dwa pierwsze sety naprawdę fajną siatkówkę, pewnie je wygrywając 25:20 i 25:17. Później przyszło charakterystyczne rozluźnienie i przegrany na przewagi trzeci set i wszystko się posypało jak domek z kart. Generalnie jednak USA z meczu z Japonią i dwóch setów z Iranem powinno sobie poradzić z Francją.

Trójkolorowi ograli Azjatów, ale wyglądali w konfrontacji z nimi jednak zdecydowanie słabiej od Amerykanów. Wystarczy wspomnieć, że drugiego i trzeciego seta wygrywali najmniejszą możliwą różnicą. Wcześniej, na inaugurację, po zaciętym boju przegrali 0:3 z Brazylią, która moim zdaniem też nie zagrała wielkich zawodów.

Reasumując, uważam, że Anderson i spółka powinni sobie poradzić z osłabionymi Trójkolorowymi. Przede wszystkim dzięki większej sile ognia na siatce i skuteczniejszemu blokowi. Pod warunkiem, że będą potrafili ograniczyć trochę błędy własne, które bywają wciąż ich zmorą.   

Szanse na wejście mojego typu oceniam na jakieś 60% najmniej.

Typ: 2 (1X2)Dodane przez: @badys87Kurs: 2.45 Porównaj kursyFortunaDodano: 2018-03-25 06:53
Wejdzie? Tak100%Nie0%

Bonus od

  Komentarzy (0)

  Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
  Musisz być zalogowany

  Co nowego na BetOnline? 0

  1. Popularne typy użytkowników

  2. Liga typerów

   1. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   2. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   3. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   4. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   Więcej
  3. Reprezentacja Polski - powołania

   Czy Adam Nawałka powinien powołać do reprezentacji Polski Ukraińca Tarasa Romanczuka, który od dwóch tygodni cieszy się polskim paszportem?

   1. Tak, to bardzo dobry zawodnik
   2. Nie, jest za słaby
   3. Nie, w kadrze nie powinni grać naturalizowani piłkarze
  4. Wiadomości sportowe

  Pokaż więcej postów
  Zgłoś błąd