Siatkówka Polska 3:0 KanadaSobota na siatkarskich parkietach to między innymi drugi dzień zmagań w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który odbywa się w krakowskiej TAURON Arenie. W dniu dzisiejszym zobaczymy pojedynek reprezentacji Polski z drużyną narodową Kanady oraz starcie Rosjan z Francuzami. Początek tych spotkań zaplanowano na godziny 15:00 i 18:00.

Na tapetę biorę potyczkę Biało-Czerwonych z ekipą Klonowego Liścia, która od tego sezonu prowadzona jest przez Stephane Antigę, z którym nasi siatkarze zdobyli przed trzema laty mistrzostwo świata. Zarówno zawodnicy jak i trener będą chcieli sobie coś udowodnić, więc szykuje nam się ciekawy spektakl. Zakładam, że oba zespoły wystąpią w składach zbliżonych do optymalnych i dlatego w roli faworyta stawiam naszą reprezentację.

Tradycyjnie zaczynamy od składów, bo to jednak podstawa.

POLSKA:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Michał Kędzierski, Grzegorz Łomacz
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj
Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski
Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
Libero: Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Nie ma tu żadnych niespodzianek. Są wszyscy najlepsi. Za nami bodajże trzy gry kontrolne z mocnymi Słoweńcami, gdzie podopieczni Fefe De Giorgiego stopniowo się rozkręcali. Wczoraj pokazali się z niezłej strony przeciwko Francuzom, którzy miewają momenty kosmicznej wręcz siatkówki i potrafią sobie świetnie radzić nawet bez takich gwiazd jak N'Gapeth, Tillie czy Rouzier.  

KANADA:

Rozgrywający: TJ Sanders, Brett Walsh
Atakujący: Sharone Evans Vernon, Bradley Gunter
Środkowi: Daniel Jansen VanDoorn, Lucas Van Berkel, Graham Vigrass, Arthur Szwarc
Przyjmujący: Nicholas Hoag, Jason DeRocco, Ryley Barnes, Steven Marshall
Libero: Bryan Duquette, Blair Bann

>>>Pomijając brak tych najbardziej doświadczonych jak Schmitt czy Duff, których w tym roku nie oglądaliśmy w drużynie Stephane Antigi, na pierwszy plan wychodzi nieobecność nowego kapitana i największej gwiazdy reprezentacji Kanady, przyjmującego Gordona Perrina. Nie ma też drugiego podstawowego przyjmującego, Stephena Maara. Ta para wyglądała bardzo dobrze w Kurytybie podczas Final Six. Nie jestem przekonany czy zaliczający przeciętny sezon Hoag i DeRocco będą w stanie ich zastąpić. "Obawy" dotyczą przede wszystkim elementu przyjęcia, który potrafią strasznie kaleczyć. To w potyczce z taką ekipą jak Sborna może mieć ogromne znaczenie.<<<

Powyższy akapit pochodzi z analizy do wczorajszego meczu Kanada-Rosja, ale zawiera się w nim wszystko, co najistotniejsze także w kontekście dzisiejszego starcia z Polakami. W piątek podopieczni Stephane Antigi nie poradzili sobie ze Sborną, przygrywając 1;3. Byli drużyną widocznie słabszą. Nie radzili sobie przede wszystkim z blokiem rywali. Widać brak siatkarzy, o których wspomniałem powyżej.

Nasi siatkarze po fatalnej Lidze Światowej potrzebują zwycięstw, żeby budować pewność siebie i dobrą atmosferę w zespole przed startem Mistrzostw Europy, które odbędą się przecież w naszym kraju. Potrzebują też złapać rytm meczowy i z tego powodu uważam, że dziś pewne zmiany w składzie się pojawią, ale totalnej rewolucji raczej się nie spodziewam. 

Szanse na wejście mojej propozycji oceniam ostrożnie na jakieś 70%+. 

Typ: 1 (OTH)Dodane przez: @badys87Kurs: 1.40 Porównaj kursyForbetDodano: 2018-03-21 06:21
Wejdzie? Tak100%Nie0%

Bonus od

  Komentarzy (0)

  Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
  Musisz być zalogowany

  Analizy bukmacherskie

  Co nowego na BetOnline? 0

  1. Popularne typy użytkowników

   21.03 23:50
   1
   100%
   X
   0%
   2
   0%
   21.03 10:00
   1
   100%
   -
   2
   0%
   21.03 18:30
   1
   50%
   -
   2
   50%
   21.03 10:00
   1
   0%
   -
   2
   100%
   21.03 10:35
   1
   100%
   -
   2
   0%
  2. Reprezentacja Polski - powołania

   Czy Adam Nawałka powinien powołać do reprezentacji Polski Ukraińca Tarasa Romanczuka, który od dwóch tygodni cieszy się polskim paszportem?

   1. Tak, to bardzo dobry zawodnik
   2. Nie, jest za słaby
   3. Nie, w kadrze nie powinni grać naturalizowani piłkarze
  3. Wiadomości sportowe

  Pokaż więcej postów
  Zgłoś błąd