Siatkówka Trentino Diatec 3:0 Modena

19 lutego rozegranych zostanie sześć spotkań Lega Pallavolo Serie A1 mężczyzn. Na pierwszy plan wybija nam się konfrontacja Diatec Trentino z Azimut Modena, drugiej i czwartej drużyny ligowej tabeli. Początek tego siatkarskiego widowiska zaplanowano na godzinę 18:00.

Gospodarze dzisiejszego starcia na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej zmagań zajmują pozycję wicelidera. Szans na pierwsze miejsce nie mają już żadnych, ale drugiego miejsca muszą wciąż bronić przed zakusami dwóch innych ekip. Jest ono o tyle istotne, że daje lepsze rozstawienie w fazie play-off, co może mieć naprawdę kluczowe znaczenie przy wyrównanym poziomie czterech czy nawet pięciu klubów walczących między sobą o scudetto. Pozwoli też uniknąć półfinałowej rywalizacji z Lube Civitanovą, która wyrosła na największego faworyta zmagań na Półwyspie Apenińskim oraz zapewni łatwiejszego przeciwnika w ćwierćfinale.

Apetyt na zajęcie drugiego miejsca mają też wciąż Sir Safety Conad Perugia i Azimut Modena. Ta druga drużyna ma trzy oczka straty do paczki z Trydentu i dziś postara się ją zniwelować w bezpośrednim pojedynku. Można więc śmiało powiedzieć, że będziemy mieli do czynienia z tzw. meczem o sześć punktów. Z pewnością nikt tego spotkania nie odpuści co zapowiada nam wielkie emocje i kawał siatkarskiego widowiska.

Hity ligi włoskiej mają to do siebie, że rzadko kończą się w trzech setach, a najczęściej tie-breakami. Dotyczy to też rywalizacji pucharowej, czego świadkami byliśmy kilka tygodni temu w Final Four Coppa Italia. Moim zdaniem warto z tego korzystać i grać konsekwentnie overy setowe czy punktowe. Summa summarum to nam się opłaci. Z tego właśnie powodu proponuję dziś over 3,5 seta.

Dzisiejsza batalia będzie już czwartą w tym sezonie jaką stoczą Trento i Modena. Oto jak wyglądały trzy poprzednie:

1) Superpuchar Włoch (24 września 2o16): Trentino vs Modena 1:3 (19:25; 23:25; 25:21; 23:25)

2) Serie A1 (20 listopada 2o16): Modena vs Trentino 3:2 (25:15; 18:25; 25:20; 23:25; 15:8)

3) Puchar Włoch (28 stycznia 2o17): Trentino vs Modena 3:2 (26:28; 30:28; 22:25; 30:28; 15:13)

Widać gołym okiem jak bardzo zacięte były te starcia. Nie inaczej bywało w przeszłości. Każdy z ostatnich meczów bezpośrednich kończył się przynajmniej czterema setami. Aż połowa z nich tie-breakami. Tylko 1 z 12, czyli +-8%, ostatnich potyczek kończyła się w trzech setach. Biorąc pod uwagę tylko mecze ligowe, w których gospodarzem był klub z Trydentu, mamy przynajmniej cztery partie w trzech ostatnich meczach. Na podstawie tych statystyk łatwo dostrzec value jakie daje nam zakład na over 3,5 seta po kursach na poziomie @1,40 i ciut wyższych. Adekwatnym byłby @1,30 czy nawet trochę niżej.

Można jeszcze wspomnieć o tym, że drużyna z Trydentu wygrywała u siebie zarówno z Civitanovą, jak i z Perugią, ale potrzebowała na do tego za każdym razem czterech odsłon. Z kolei Modena na wyjeździe wygrała z Perugią (3:1). Można do tego dorzucić wynik finału Pucharu Włoch, w którym Trentino przegrało z Civitanovą 1:3.

O sytuacji kadrowej po obu stronach nie ma co się specjalnie rozpisywać przy okazji tego typu. Na tym etapie sezonu wszyscy wiedzą jakie są składy. Informacji o absencjach liderów poszczególnych ekip brak i to jest najważniejsze.

Szanse na wejście mojej propozycji oceniam ostrożnie na jakieś 75%.

Alternatywne typy:

Over 150,5 @1,40 Unibet

Over 177,5 @1,54 Unibet

Typ: 3,5+ (OTH)Dodane przez: @badys87Kurs: 1.43 Porównaj kursyPinnacleDodano: 2024-04-24 22:43