Piłka ręczna RK Borac Banja Luka 31:25 Haslum HK

W tym tygodniu zdecydowałem się również na jeden, może dwa typy z rewanżowej drugiej rundy w pucharze EHF. Mój pierwszy wybór padł na starcie Bośniacko- Norweskie pomiędzy Borac Banja Luka i Haslum.

W pierwszym meczu padł dość sensacyjny wynik, otóż skazywany na porażkę zespół z Bośni wygrał 29:28 dzięki fantastycznej pierwszej połowie wygranej 17:9. Haslum w drugiej części gry goniło wynik, ale zabrakło czasu i w rewanżu będą musieli odrabiać straty. Co jeszcze ciekawsze było to... pierwsze zwycięstwo Borac Banja Luki w tym sezonie. W sumie to sezon na razie dla nich bardzo nieudany. Dostali możliwość organizacji turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzów i zajęli w tym turnieju czwarte miejsce na... cztery zespoły. W meczu półfinałowym po dogrywce przegrali z Alplą Hard, a w spotkaniu o trzecie miejsce przegrali nawet z drużyną, z Holandii. Zmagania w SEHA lidze również zaczęli bardzo słabo. Rozpoczęli od trzech wyjazdowych meczów ze Spartakiem Vojput, Nexe i Maks Strumicą i tylko w tym ostatnim meczu udało wywalczyć się punkt (remis 30:30). Potem było już tylko gorzej. W czwartej kolejce przyjechał do nich PPD Zagrzeb i nie zostawił żadnych złudzeń ogrywając ich wysoko 21:35. Nic nie wskazywało na dobry wynik w Pucharze EHF, a tu jednak dość sensacyjne zwycięstwo chociaż Mieszkow Brześć szybko zweryfikował formę Bośniaków rozbijając ich na Białorusi 42:18. Trzon zespołu stanowią bardzo doświadczeni zawodnicy Bojinovic, Mikic, Nikolic, Obradovic czy Trivundza wszyscy urodzeni w latach 77-85 (czyli od 30 do 38 lat). Uzupełnieni przez młodszych Vujovicia, Stankovicia, Selicia, Sekaricia czy Efendicia. Jednak nie ma co się oszukiwać wszyscy zawodnicy Borac to na scenie Europejskiej 'no name', a ich potencjał nie jest za wysoki.

Myślę, że Norwegowie przyjadą tutaj podjąć walkę o awans do trzeciej rundy Pucharu EHF. Zresztą mogliby sobie odpuścić po pierwszej fatalnej połowie w Norwegii, którą przegrali 9:17. jednak było widać mobilizację w drugiej i udało się wyciągnąć wynik, który w rewanżu jest wciąż sprawą otwartą. Haslum dość dobrze rozpoczęło sezon wygrywając cztery z pięciu spotkań i jedno remisując, a potem przyszła zadyszka. Porażki na wyjeździe z Fyllingen i Arendal oraz bardzo boląca wtopa u siebie z Kolstad. Morale przed pucharem na pewno nie były wysokie i przegrali czwarty mecz z rzędu chociaż w drugiej połowie już pokazali bardzo dobry handball. Wyższą formę potwierdzili w meczu z Stavanger bardzo pewne zwycięstwo 36:30 i wszyscy jak jeden mąż mówią, że teraz celem jest awans do trzeciej rundy pucharu EHF. Od rywali skład na pewno różni się wiekowo. Po pierwsze nie ma tutaj żadnego zawodnika po 30tce, a najstarszymi zawodnikami są tutaj Tjemsland, Patriksson, Roe i Tobiassen (od 27 do 29 lat), ale mają dużo ciekawych młodych nazwisk, które w przyszłości powinny zawędrować do Bundesligi np. Schonningsen, Horgen, Pedersen, Strickland, Nyfjall (najskuteczniejszy w Haslum w pierwszym spotkaniu) czy tez Tennfjord. Młody skład, ambitny z bardzo szybkim rozegraniem i niezłą kontrą. Doskonale zdają sobie sprawę z te, że żeby się pokazać trzeba osiągać wyniki w Pucharach.

Mecz zapowiada się na prawdziwą batalię. Wiadomo, że na Bałkanach gra się dość ciężko, a publiczność jest mocno szowinistyczna i lubi wywierać presję na arbitrach. Jednak Haslum jest dużo lepsze technicznie, mają szybszych zawodników i widać, że nie jadą tam by złożyć broń tylko spróbować wydrzeć awans dalej. Myślę, że kwestie awansu będą rozstrzygać się do ostatnich minut meczu, a taka opcja jak +2.5 gola dla Haslum wydaje się dosyć bezpieczna bo jakbym miał typować wynik spotkania to raczej szedłbym w stronę Norwegów. Daje temu betowi śmiało 75% szans na powodzenie.

Typ: 2 (+2.5) (OTH)Dodane przez: @Mariusz7Kurs: 1.85 Porównaj kursyBetssonDodano: 2024-03-28 09:12