Piłka ręczna W.Plock 25:25 Kristiandstad

Kolejny typ z Ligi Mistrzów. Tym razem nikogo nie zaskoczę, bo w starciu Orlen Wisły Płock z IFK Kristianstadem typuję dodatni handicap na tych drugich.

 

Trochę nie miałem przekonania co do meczu w Szwecji, bo spodziewałem się lepszych kursów rzędu 2.2-2.3, a było zaledwie @1.95 więc odpuściłem sobie wygraną Szwedów i trochę szkoda, bo mecz wygrali choć nie bez problemów, bo druga połowa to był prawdziwy roller coaster i ten mecz w sumie mógł pójść w dwie strony. To był zdecydowanie mecz bramkarzy, bo Kappelin kapitalnie bronił szczególnie w pierwszej połowie, a Wichura od kiedy wszedł na parkiet zastępując Morawskiego i zarówno Szwed jak i Polak na koniec mieli naprawdę dobre wyniki 38% i 39% skuteczności w bramce. W ogóle te spotkanie było bardzo równe we wszystkich statystykach tylko ta najważniejsza wskazywała +1 na korzyść Szwedów. Na taki przebieg meczu złożyło się kilka elementów. Po pierwsze najlepszy mecz w sezonie rozegrał De Toledo, który zdobył 6 bramek i był głównym motorem napędowym do pogoni za Szwedami. Po drugie... sędziowie. Duet, który gwizdał w tym spotkaniu czyli Jesper Kirkholm Madsen i Henrik Mortensen nie zaliczą tego spotkania do udanych. Myślę, że Duńska para chcąc wypaść jak najbardziej obiektywnie aż zaczęli promować zespół Wisły Płock. W pierwszej połowie dwa ewidentne błędy na korzyść wicemistrzów Polski i również podobnie w drugiej połowie przynajmniej dwie bardzo duże pomyłki.

 

Myślę, że ten mecz jeśli będzie sędziowany normalnie powinien być wyrównany z lekką przewagą Szwedów. Po pierwsze dochodzą mnie słuchy, że trener Orlen Wisły Płock Piotr Przybecki podejdzie do tego spotkania z przysłowiowym 'nożem na gardle'. Atmosfera panująca szczególnie w gronach kibicowskich wymusiła nerwowe ruchy na prezesie Adamie Wiśniewskim i mówi się, że ultimatum dla Przybeckiego to wyjście z grupy w Lidze Mistrzów, a bez wygranej tu ze Szwedami wyjście z grupy stanie się misją praktycznie niemożliwą mając w terminarzu wyjazdy do Szeged, Nantes, Barcelony, Skopje i mecze domowe z Zagrzebiem i Lowen. Do tego sam poziom gry. Szwedzi w pierwszym starciu zaprezentowali się dużo lepiej drużynowo. Bardzo rzadko zdażało się, że Gudmundsson czy Lagergren kończyli akcję po indywidualnych akcjach zaś u Nafciarzy praktycznie wszystkie bramki De Toledo, Duarte i Ivicia to szybkie indywidualne decyzje. Kolejny atut to szybkość zespołu Szwedzkiego. Wiadomo, że Orlen Wisła Płock żyje z kontr i ataków w drugie tempo. Problem stwarza się kiedy trafią na jeszcze szybszą drużynę niż są nią sami, a tak właśnie wyglądało to w Szwecji. Na spokojnie zneutralizowali szczególnie kontry wicemistrzów Polski praktycznie do zera. Problem? Największym problemem była obrona 5-1. Kiedy Przybecki zmienił system obrony z 6-0 na 5-1 wtedy Szwedzi ewidentnie sie pogubili tak jakby nie byli przygotowani na ten wariant ze strony Polaków. Jednak nauczeni doświadczeniem na pewno ostro potrenowali grę przeciwko takiemu ustawieniu i mam nadzieję, że ta bezradność została wyeliminowana.

 

Nie chcę być tutaj złym prorokiem, ale w rywalizacji czysto sportowej wydaje mi się, że znów górą będą mistrzowie Szwecji. Na dzień dzisiejszy prezentują dużo dojrzalszy i ułożony handball, a to ciekawe, bo są drużyną ogólnie młodszą od Wisły. Niestety od samego początku sezonu w Płocku brak większego pomysłu na grę. Problemem jest brak Tarabochii, ale i Marko nie rozwiązałby braków na środku rozegrania. Wisła przypomina trochę zbieraninę utalentowanych chłopaków, którzy 'jadą' na tym talencie, ale nie ma w tym większego zamysłu taktycznego. Myślę, że dni Piotrka Przybeckiego w Wiśle są policzone, a ten mecz może przelać 'czarę goryczy' i zmiana trenera nastąpi szybciej niż się wszyscy spodziewali. Dla tego typu daję mocne 75% szans na wejście. Powodzenia!

Typ: 2 (+1.5) (OTH)Dodane przez: @Mariusz7Kurs: 2.17 Porównaj kursyFortunaDodano: 2018-03-20 20:23
Wejdzie? Tak100%Nie0%

Bonus od

  Komentarzy (0)

  Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
  Musisz być zalogowany

  Analizy bukmacherskie

  Co nowego na BetOnline? 0

  1. Wiadomości sportowe

  2. Popularne typy użytkowników

   20.03 20:45
   1
   40%
   X
   40%
   2
   20%
   20.03 20:45
   1
   75%
   X
   0%
   2
   25%
   20.03 20:30
   1
   100%
   -
   2
   0%
   20.03 20:45
   1
   0%
   X
   0%
   2
   100%
   20.03 20:30
   1
   100%
   -
   2
   0%
  3. Reprezentacja Polski - powołania

   Czy Adam Nawałka powinien powołać do reprezentacji Polski Ukraińca Tarasa Romanczuka, który od dwóch tygodni cieszy się polskim paszportem?

   1. Tak, to bardzo dobry zawodnik
   2. Nie, jest za słaby
   3. Nie, w kadrze nie powinni grać naturalizowani piłkarze
  Pokaż więcej postów
  Zgłoś błąd