Inne Edward Gaming 1:0 Cloud9

Moja truskawka na torcie jeśli chodzi o drugi tydzień spotkań w Mistrzostwach Świata League of Legends. Dokładnie chodzi o spotkanie Edward Gaming z Cloud9.Zdecydowanie największą sensacją pierwszego tygodnia rywalizacji jest wynik uzyskany przed Edward Gaming. Faworyci publiczności rozpoczęli ten turniej od trzech porażek w trzech spotkaniach i tylko perfekcyjny drugi tydzień i mnóstwo szczęścia może spowodować, że drużyna ta wyjdzie z grupy A. Nic lepszego dla tej drużyny niż tydzień wolnego przytrafić się nie mogło. Po niezwykle wyrównanym, lecz przegranym spotkaniu z ahq e-Sports Club zmierzyli się z obrońcami tytułu SK Telecom T1 i mimo, że wygrywali przez 3/4 mapy, a ich przewaga w kluczowym momencie wynosiła ponad 10k złota to nie udało im się zamknąć tego spotkania i ostatecznie Mistrzowie Świata odwrócili losy meczu. Myślę, że porażka z Cloud9 na zakończenie pierwszej rundy była pochodną dwóch pierwszych przegranych. Mistrzowie Chin mogli być absolutnie sfrustrowani, bo przystępowali do spotkania z bilansem 0:2, a równie dobrze mogli mieć 2:0.


Nie można jednak zapominać, że Edward Gaming to naprawdę mocna drużyna, która była typowana do minimum półfinału przed rozpoczęciem mistrzostw. Wciąż mogą odwrócić losy grupy A. W meczu z Cloud9 zbudowali niezłą kompozycję, ale kompletnie nie potrafili jej wykorzystać. Po pierwsze agresja Scouta - zawodnika środkowej alei zespołu Edward Gaming obróciła się przeciwko niemu i został dość mocno ukarany przez swoją 'nadgorliwość'. Śmiało można powiedzieć, że położył im przez to mecz, bo drużyna chciała się skupić raczej na późniejszym etapie gry, a przez te indywidualne błędy Cloud9 odjechało w złocie, zbudowało przewagę w itemach i zamknęło mecz przed rozkręceniem się tej kompozycji zbudowanej przez Edward Gaming. Scout to świetny midlaner i ta jego upartość w pickowaniu Luciana jest przynajmniej dziwna. Mam nadzieję, że w drugim tygodniu pokaże dużo większy rozstaw postaci. Trzeba również pochwalić Cloud9, które potrafiło tę zranioną zwierzynę 'dobić', bo zagrali swój zdecydowanie najlepszy mecz na tych mistrzostwach i można powiedzieć, że są bardzo zadowoleni po tej pierwszej rundzie.


Liczę, że przez ten tydzień w ekipie EDG dojdzie do swoistego 'resetu'. Teraz formuła się zmienia i każda grupa rozstrzyga rywalizację w jeden dzień, a do tego trzeba dużej odporności psychicznej. W pierwszych dwóch przegranych, w których Chińczycy mogli wygrać mieli dużo do stracenia i dużo do zyskania. W tym meczu przeciwko C9 nie mają kompletnie nic do stracenia, a zyskać mogą naprawdę dużo i to presja wyniku może ciążyć na zespole z Ameryki, który w tym meczu może wykonać milowy krok do awansu z grupy. Historia mistrzostw świata w Lola zna takie przypadki, w których drużyny mające po pierwszym tygodniu 0:3 potrafiły wyjść z grupy. Liczę tu na powtórkę rozrywki, bo ani ja ani publiczność nie wyobraża sobie fazy Play-Off bez mistrzów Chin grających na własnym terenie. Jeszcze chciałbym zauważyć, że grupa A będzie 'zamykać' rywalizację. Uważam to za celowe działanie organizatorów, którzy chcą dać dla EDG jak najwięcej czasu na ochłonięcie po pierwszym tygodniu i specjalnie dali tą grupę na sam koniec. Do tego EDG zagra dopiero po spotkaniu SK z Ahq w każdej innej grupie zespoły, które po pierwszym tygodniu zajmują pierwsze miejsce w tabeli swoją rywalizację rozpoczynają meczem numer dwa i potem grają od razu w trzecim spotkaniu. W grupie A, zaś EDG zagra w spotkaniach dwa i trzy i to jeszcze z drużynami na papierze łatwiejszymi, a ostatni mecz rozegrają na zamknięcie grupy z liderem. Można powiedzieć, że EDG do spotkania z SK będzie wiedziało, czy wygrana da im tie break, a może nawet bezpośredni awans. Znów można zauważyć, że w każdej innej grupie ostatnim meczem są spotkania między pierwszą, a drugą ekipą w grupie A zaś między pierwszą, a ostatnią. 'Rozpisałem się tak dużo o rozpisce' ponieważ uważam, że EDG może również wygrać z ekipą SKT, która może poluzować dla swoich kolegów z Chin, a kurs na to obecnie wynosi około @3.50. Podsumowując wszystko robione jest tak, żeby EDG przynajmniej jeszcze o ten awans powalczyło i myślę, że będą również jakieś próby dekoncentracji zespołu C9. Nie można popierać takich nieczystych zagrań, ale można na nich zarobić. Uważam, że zobaczymy tutaj kompletnie inne EDG, które zdeklasuje swoich rywali, a dla tego typu daję 85% szans na powodzenie.

Typ: 1 (OTH)Dodane przez: @Mariusz7Kurs: 1.60 Porównaj kursyTotolotekDodano: 2018-03-24 05:21
Wejdzie? Tak100%Nie0%

Bonus od

  Komentarzy (0)

  Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
  Musisz być zalogowany

  Analizy bukmacherskie

  Co nowego na BetOnline? 0

  1. Popularne typy użytkowników

  2. Liga typerów

   1. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   2. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   3. 1
    ?%
    -
    2
    ?%
   4. 1
    ?%
    X
    ?%
    2
    ?%
   Więcej
  3. Reprezentacja Polski - powołania

   Czy Adam Nawałka powinien powołać do reprezentacji Polski Ukraińca Tarasa Romanczuka, który od dwóch tygodni cieszy się polskim paszportem?

   1. Tak, to bardzo dobry zawodnik
   2. Nie, jest za słaby
   3. Nie, w kadrze nie powinni grać naturalizowani piłkarze
  Pokaż więcej postów
  Zgłoś błąd