Typy bukmacherskie

Online: osób

Nauka typowania>zajrzyj bo naprawdę warto!

Forum bukmacherskie :: Analizy i Typy Graczy :: Dzienniki typerów
 1. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 24-11-2013 10:30 #1
  Jest w życiu wiele dziedzin w których sporo osób uważa się za fachowców niestety tylko nieliczni osiągają w nich prawdziwe sukcesy.

  I tu od razu nasuwa się pytanie dlaczego właśnie ci nieliczni? Otóż zarówno w każdej dziedzinie życia, nauki, sportu wymagana jest konsekwencja w dążeniu do celu. Konsekwencja czyli nauka ,a dokładniej wyciąganie wniosków z dotychczasowych porażek, błędów. Cały czas powinniśmy uczyć się od lepszych, tych, którzy mają większe doświadczenie w danej dziedzinie i większe sukcesy.
  Dyscyplina o której chce was edukować moi drodzy jest jak rwąca rzeka, którą tylko najlepszy kajakarz może sobie płynąć w dół z jej nurtem,ale kiedy i on popełni błąd,lub zaszarżuje co nieco może skończyć się to dla niego wywrotką i końcem pięknej przygody.

  Dlatego właśnie gra u bukmachera to dokładnie rwąca rzeka z szeregiem zakrętów, niespodzianek, nieoczekiwanych zdarzeń,jak i sytuacji w których każdy z was może znaleźć się po raz pierwszy w życiu.


  Dlaczego właśnie ja założyłem ten temat, mógłby ktoś spytać, skoro mam minus w temacie jak stąd do Morza Bałtyckiego. Otóż pragnę wyjaśnić,że forum dla mnie jako dla bardzo doświadczonego (chyba najbardziej na tym i nie tylko forum) JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE FORMĄ ROZRYWKI I ZABAWY. Kto jeszcze tego nie zauważył trudno NIECH TO POZOSTANIE JEGO PROBLEMEM.
  Tak więc życie w realu , a w necie różni się diametralnie i właśnie w tym tutaj temacie chciałbym przekazać wam chociażby po części to co na pewno każdemu nawet temu ,który uważa się za dobrego typera na pewno nie zaszkodzi,a wprost przeciwnie przyda się po trzykroć.
  *************************************************************************************************

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 24-11-2013 10:31

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 2. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 24-11-2013 10:40 #2
  Lekcja 1> czyli ogólny zarys problemu gry u bukmacherów

  Na początek chciałbym by każdy z was ( ponieważ jak sądzą wielu z was to ludzie młodzi lub bardzo młodzi), zrozumieli co oznacza słowo bukmacher. Otóż bukmacher to człowiek-instytucja, która pozwala nam zawierać tzw zakłady wzajemne ,losowe na poszczególne zdarzenia sportowe, życiowe, rozrywkowe, które to dopiero mają się odbyć. Naszym zadaniem jes odgadnięcie jak to dane zdarzenie będzie przebiegało lub jak się zakończy. W zależności od stopnia prawdopodobieństwa trafienia danego zdarzenia bukmacher ocenia swój stopień ryzyka tzw, kursem który my za odpowiednią stawkę możemy zagrać. I teraz zaczyna się główna zabawa.

  Co widzimy wchodząc do bukmachera np. naziemnego?
  Włączony telebim ,lub Telewizor z pokaźnym ekranem na którym widać jakieś tam zdarzenie sportowe, które się akuratnie odbywa, Na drugim ekranie wyświetlane są aktualne kursy i wyniki live ,które można sledzić na bieżąco. ściany w ofertach, lub tablice ze zdarzeniami i aktualnymi kursami. Gazetki na stołach z aktualną ofertą dnia.
  Teraz zadam wam podstawowe pytanie po co to wszystko? Otóż to tak jak w dobrym markowym sklepie, gdzie wystawiony jest towar najlepszej jakości i tylko po to byś ty jako klient dokonał w nim zakupu..
  Co jest jednak najbardziej nakręcajace szczególnie młodych niedoświadczonych graczy. otóż jak zakupimy sobie tzw gazetkę-oferte na cały tydzień to już na pierwszej stronie zobaczymy jak łatwo i prosto można zarobić bardzo pokaźne pieniądze. Otóż z milionów kuponów jakie zostały złożone u buka bukmacher wybiera te kąski ,które robią ogromne wrazenie szczególnie właśnie na młodych niedoświadczonych graczach. Otóż bukmacher czarno na białym pokazuje nam ,ze np. w punkcieXXX w Białym stoku zawarto zakład ze 15 zdarzeniami i za 5zł wygrano np. 78tyzł. Toż to prowokacja czystej wody, mająca na celu wprowadzić młodych ludzi w stan ogłupienia ,który przekaże im do mózgu informacje >"skoro ktoś mógł wygrać mogę i ja"

  Zgadza się dokładnie , można wygrać u bukmachera, ale mając za wzorzec takie kosmiczne tasiemce młody człowiek głupieje i najczęściej robiąc dokładnie to samo lub podobnie puszcza kupon z 5-10 zdarzeń licząc ,że może mu się uda. Praktycznie jego szanse by w kolejnym numerze jego kupon tym razem znalazł się na okładce są jak szanse wylotu na księżyc przeciętnego obywatela ziemskiego globu.

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 24-11-2013 11:04

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 3. Snip10 Administrator avatar Postów: 1199
  Data rejestracji: 03.01.12
  Dodany: 24-11-2013 10:43 #3
  ELITTYPER napisał/a:
  Jest w życiu wiele dziedzin w których sporo osób uważa się za fachowców niestety tylko nieliczni osiągają w nich prawdziwe sukcesy.


  Trafiłeś w sedno sprawy - a jednak nadal zakładasz kolejne tematy i kompromitujesz własną ''fachowość'' w grze u buka...
  ''Tu sarai la forza mia''
 4. klara85 Użytkownik avatar Postów: 5
  Data rejestracji: 22.11.13
  Dodany: 24-11-2013 11:09 #4
  [quote]ELITTYPER napisał/a:
  Jest w życiu wiele dziedzin w których sporo osób uważa się za fachowców niestety tylko nieliczni osiągają w nich prawdziwe sukcesy.

  Cały czas powinniśmy uczyć się od lepszych, tych, którzy mają większe doświadczenie w danej dziedzinie i większe sukcesy.  Dlaczego właśnie ja założyłem ten temat, mógłby ktoś spytać, skoro mam minus w temacie jak stąd do Morza Bałtyckiego. Otóż pragnę wyjaśnić,że forum dla mnie jako dla bardzo doświadczonego (chyba najbardziej na tym i nie tylko forum) JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE FORMĄ ROZRYWKI I ZABAWY. Kto jeszcze tego nie zauważył trudno NIECH TO POZOSTANIE JEGO PROBLEMEM.


  1.Tak to prawda nieliczni potrafią ograć buka
  2.Tak to prawda,trzeba się uczyć od lepszych którzy maja lepsze doświadczenie itd.
  3.Tak to prawda,jesteś jednym z najbardziej doświadczonych typerów-krzykaczy.Prawdopodobnie nigdy niczego
  nie osiągnąłeś i nie osiągniesz w życiu(przerost ego nad możliwościami umysłowymi) .
  4.To tylko pobieżna analiza(FORMA ROZRYWKI I ZABAWY)
 5. thelorian Użytkownik avatar Postów: 59
  Data rejestracji: 08.02.11
  Dodany: 24-11-2013 16:28 #5
  Ale komik z Jelita
 6. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 24-11-2013 22:04 #6
  Lekcja druga > czyli po co gracie u bukmachera

  Po wstępie w którym uczuliłem was na pewne aspekty bukmacherki i ich pułapek wizualnych przechodzimy do lekcji nr 2 czyli bardzo prostego pytania " Po co gracie u bukmachera"
  Wbrew pozorom pytanie wydaje się idiotyczne, ale nic bardziej mylnego, bo czy na pewno każdy z was zadał sobie to pytanie?
  A oto możliwe odpowiedzi:
  1. ta najprostsza to oczywiści gram by wygrać!
  I tu zaczyna się główny problem potencjalnych graczy. Jaki już tłumacze. Gram by wygrać tak naprawdę nic nie oznacza. Czemu? A temu, że samo wygrywanie nie musi w pełni usatysfakcjonować. Bowiem jeżeli ktoś będzie grał po 2 zl kupon dziennie i z obawy, że nie trafi będzie grał kursy 1X o wartościach kursu 1,15 to będzie wygrywał dziennie ,030 gr i braknie mu na gazetki ofert w STS ( o podatku nie wspomnę.) Dlaczego podałem taki przykład? A to dlatego żeby udowodnić ,że nie zawsze odczujemy satysfakcje pomimo wygranej.
  Dlatego też przechodzimy do tego co pragnie w większości każdy grający. A czego pragnie.
  Pragnie jak największej wygranej przy jak najmniejszym nakładzie finansowym. A to niestety kolejny problem grających, bo właśnie w tym miejscu zaczyna się pułapka z zakresu matematyki i stopnia prawdopodobieństwa.

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 24-11-2013 22:14

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 7. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 24-11-2013 22:50 #7
  LEKCJA 3 > wybór celu gry

  To, że tak naprawdę z gry u bukmachera żyje zaledwie 3% grających jest niezaprzeczalnym faktem potwierdzonym w różnego rodzaju najczęściej nieujawnionych szerszej opinii statystykach, które prowadzą firmy bukmacherskie. I mylił by się ten, który pomyślał by że te 3% żyje tylko z samej gry. Kolejne około 5-7% typerów żyje ale z innych typerów nie z zawieranych zakładów, ale z tzw doradztwa bukmacherskiego ( płatne stronki,portale, blogi z dziwnymi abonamentami itp. Kolejni frajerzy dają się nabierać na smieszne w większości lewe archiwa z typami i najdziwniejsze w świecie zasady. Jak masz miesiąc na minusie kolejny abonament gratis Trzeba być idiotą do kwadratu by dać się nabierać na takie typy numery. A co dziwne idiotów nie brakuje, a i lewych fachowców przybywa jak grzybów po deszczu. Wszystko to jest w 90% nielegalne, gdyż kazda forma działalności oparta o pobieranie jakichkolwiek opłat to już podlega pod działalność gospodarczą i związaną z tym podatkami ( Zus, podatek dochodowy i vat) Kazda legalna firma powinna oficjalnie podać swój adres, NIP, telefon kontaktowy itd. Spróbujcie dodzwonić się do jakiegokolwiek płatnego portalu, lewego fachowca,lub poznać jego adres. ( chociaż znam wyjątki) (0% lewusów działa w necie w oparciu o stronki, blogi i emaile) Owszem konto podadzą na które należy im wpłacić, ale często znikają niczym kamfora wtedy kiedy minus w statystykach powtarza się kolejny miesiąć)
  Są i ci mądrzejsi, którzy żerują na tych ,którzy nie mają możliwości technicznych i finansowych,a sami by chcieli zarobić pokazująć swoje umiejętności. Taki portal pobiera od potencjalnego kandydata kase np. 50zł i za to daje mu szanse wykazać się czy dobrze typuje. Frajer typuje nie wiedząć o tym,ze jest już 300w kolejce , który zapłacił 50zł tylko po to by móc się wykazać,,ze jest dobry. Ale portal już na nim zarobił i pokazuje na bieżąco najlepsze typy upewniająć kolejnych frajerów ,ŻE JEDNAK MOŻNA ZAROBIĆ TYLKO TRZEBA WYKUPIĆ ABONAMENT O dziwo jak nawet awansujesz na typera podającego płatne typy i tak na tobie zarabia portal dając ci jakiś procent od podanego abonamentu.
  ***************************************************************
  A wszystko to co napisałem powyżej to zwyczajne wykorzystywanie ludzkiej naiwności. Czemu spytacie? A temu, że ludzie w swojej naiwności i pazerności na to,że w końcu otrzymają złoty środek na wygrywanie zamiast zarabiać tracą kolejne pieniądze żyjąc tylko nadzieją. No bo skoro ci wszyscy super zajebiści fachowcy są tacy super ,to czemu sami nie grają swoich genialnych typów isami sobie na nich nie zarabiają. Czemu? Sami sobie na to pytanie odpowiedzcie!

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 24-11-2013 23:05

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 8. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 00:27 #8
  LEKCJA 4 > wybór celu gry (szczegóły)

  Przed przystąpieniem do gry u bukmachera musisz sam siebie zapytać czy :
  1. Gram dla przyjemności i traktuje kupony podobnie do totolotka (wejdzie to wejdzie i jest fajnie. Nie wejdzie to trudno)
  2. Chce koniecznie wygrać za wszelką cenę
  3. Poluje na dużą wygraną za małe stawki , a co mi tam może kiedyś wreszcie wejdzie. W końcu kiedyś musi.
  4. Podchodze do gry profesjonalnie czyli.?? ( tłumaczenie poniżej)
  *********************************************************************************

  Jeżeli wybierzecie punkty 1 i 3 to ja w tym miejscu mówię wam Cześć , hej fajnie było!
  Jeżeli wybierzecie punkt 2 najprawdopodobniej skończycie jak mój bardzo fajny kolega, którego już z nami nie ma na tym ziemskim padole, bo koniecznie i za wszelką cene chciał wygrać. Chciał tak bardzo,ze wziął już na dobrze zadłużoną sytuacje swojego życia pożyczke w wysokość i 15tysięcy, którą podżyrował mu tata. w sumie mająć taką kase miał taki plan. Puszcze pare grubszych kuponów i się odkuje. Na początku nie farciło, więc szybko chciał odbić to co stracił z pożyczki by chociaż nie mieć kolejnego długu. Niestety "karta nie szła mu zajebiśćie" Kolejny i kolejny kupon to kolejne wtopy. W akcie beznadziei zagrał za wszystko co miał na jeden "zajebiście pewny mecz. Nie będę wam mówił, że szczęście było blisko, gdyby nie podyktowany karny w 94 minucie doliczonego czasu. Reszte pomine milczeniem.
  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 9. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 00:40 #9
  LEKCJA 4 > wybór celu gry (szczegóły- ciąg dalszy)

  Jeżeli chcecie wygrywać musicie wybrać sposób gry profesjonalny. Jak samo słowo profesjonalizm takie też musi być nasze postepowanie. Co oznacza profesjonalizm w grze u bukmachera? Oznacza to ,ze traktujemy grę zajebiście poważnie i poświęcamy jej tyle czasu ile tylko pozwala nam nasza praca, życie i stan cywilny. Przyjmuje opcje najbardziej do was pasującą, czyli, że jesteście młodymi ludźmi i albo studentami, albo uczniami liceum, lub zawodówki, albo młodymi żonkisiami dopiero co po ślubie.
  Co więc należy zrobić w pierwszej kolejnośći?

  Moja rada jest następująca. Dobierzcie sobie 2-3 kolegów, którzy również chcą wgrywać lub dorabiać u bukmacherów. Muszą to być osoby, które darzycie pełnym zaufaniem i których stan posiadania czyt. majętności jest zbliżony do waszego. Dlaczego proponuje wam grę w kilku nie samemu. Stare powiedzenie mówi " Co dwie głowy to nie jedna" W sytuacji kiedy tych głów jest 3-4 prawo błędu zmniejsza się z każdym członkiem o daną wartość. Spytacie dlaczego. Dlatego ,że każdy z was ma określone w życiu doświadczenia i właśnie one mogą być wam przydatne w podejmowaniu kluczowych decyzji przy puszczaniu i wyborze kuponów u bukmachera.
  Idealną sytuacją jest dobór takich kolegów z których każdy ma określone zainteresowania i doświadczenia sportowe. Mowa oczywiście o wiedzy danej dyscypliny sportowej i doświadczeniu z tym związanym.
  Jeżeli dobraliśmy sobie ekipę powiedzmy 2 kolegów, tworzymy trzy-osobowy team, który musi stanowić jedność.

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 01-12-2013 00:55

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 10. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 00:57 #10
  Lekcja nr 5 Przygotowanie gruntu pod grę i ustalenie żelaznych-nienaruszalnych zasad.

  1.Przygotowanie gruntu pod grę to oczywiście zatoczenie szerokiego łuku na polu bukmacherskim i wyboru bukmacherów do gry, u których będziemy grali.

  Rozeznanie rynku firm bukmacherskich.

  Zanim wpłacimy nasze środki na konto u danego bukmachera, powinniśmy dokładnie sprawdzić jego wiarygodność. Możemy to zrobić na kilka prostych sposobów. Wydaje się, że najlepszym z nich jest przewertowanie stron internetowych, bądź forum bukmacherskich, na których znajdują się informacje i opinie na temat interesującego nas bukmachera online.
  Kolejne rozwiązanie to sprawdzenie tzw. rankingów.
  Im wyższy ranking ma dana firma, tym większa pewność, że naszym środkom finansowym nic nie grozi i będą one mogły zostać wypłacone. W ostateczności, zawsze możemy porozmawiać ze znajomymi, którzy mieli do czynienia z bukmacherem, któremu zamierzamy powierzyć swoje środki, gdyż ich opnie mogą okazać się przydatne

  Dobry antywirus to podstawa bezpieczeństwa w zakładach bukmacherskich przez internet.

  Jeżeli mamy już „upatrzonego bukmachera”, warto byłoby pomyśleć o zabezpieczeniu własnego komputera. W Polsce mylnie panuje powszechne przekonanie, że programy antywirusowe są rzeczą zbędną. Oczywiście nawet najlepsze zabezpieczenie nie daje nam 100 % pewności ochrony naszych informacji, jednak w dużym stopniu ogranicza ich wyciek. Dlatego, też warto choć w minimalnym stopniu skorzystać z pewnych zabezpieczeń. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tu oprogramowanie typu Ad-Aware, które zwiększa bezpieczeństwo naszego komputera przed wszelakimi wirusami, programami do spamowania lub innymi zagrożeniami czychającymi na nas w Internecie. Oprogramowanie antywirusowe wiąże się wprawdzie z pewnymi kosztami, jednak warto je ponieść, gdyż minimalizuje ono w dużym stopniu ryzyko utraty naszych środków. Koszt antywirusa to ok. 70-100 zł rocznie.

  Jakie hasła stosować do logowania się na konto bukmacherskie i gdzie je lokować?


  Hasła to prawdziwe "pole do popisu" dla każdego z nas. Stosując hasła powinniśmy jednak pamiętać o pewnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy używać różnych loginów i haseł dla kont bukmacherskich, a różnych np.
  dla skrzynek pocztowych, komunikatorów typu gg, czatów. Pamiętajmy o bardzo ważnej rzeczy. Rejestrując się na każdym serwisie internetowym zostawiamy swoje dane właścicielowi strony. Co to oznacza w praktyce? Nieuczciwy właściciel danego portalu może wykorzystać te hasła do sprawdzania na innych forach. Wtedy grozi nam stosunkowo duże niebezpieczeństwo. Dobrym nawykiem jest stosowanie haseł składających się z liczb, które można łatwo zapamiętać np numer PESEL, datę urodzin itp. Jeśli już stworzymy swoje konto bukmacherskie pamiętajmy, żeby nie zaznaczać opcji "zapamiętaj hasło" w naszej domyślnej przeglądarce internetowej. Dlaczego? Takie rozwiązanie jest ryzykowne, gdyż ostatnio słyszymy o wirusach, odczytujących i przechwycających takie hasła.
  Wielu graczy zachowuje też swoje hasła do wszystkich kont bukmacherskich w "jednym" pliku na dysku lub umieszcza je na poczcie e-mail – co niestety nie jest rozsądnym posunięciem.W przypadku skrzynki e-mail często jest tak, że hasło mamy "wklepane" automatycznie po wpisaniu poprawnego loginu użytkownika. Ponadto niektóre skrzynki pocztowe są bardziej podatne ataki z zewnątrz czyli tzw. spam, który np. zachęca nas do klikania w podejrzane linki. Warto też, co jakiś czas wprowadzać nowe hasła! Starym jak świat i chyba najlepszym sposobem przechowywania swoich danych dostępu do konta gracza jest zapisywanie loginów i haseł na zwykłej kartce,która niestety czasem może się nam zagubić. Pamiętajmy tu o ważnej kwestii, nasze życie w każdej chwili może się skończyć, więc poinformujmy rodzinę, o miejscu przechowywania danych, gdyż w wypadku naszej śmierci i braku wiedzy z ich strony o naszych finansach, pieniądze z konta mógłby z czasem zawłaszczyć sobie bukmacher.

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 01-12-2013 01:11

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 11. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 01:14 #11
  Lekcja 5>>> cd

  Weryfikacja danych – na co zwracać uwagę?

  Coraz częściej spotykanym działaniem ze strony każdego bukmachera jest weryfikacja danych użytkownika konta. Oczywiście takie rozwiązani ma swoje plusy i minusy. Zaletą jest fakt, że dzięki weryfikacji firma bukmacherska jak i my sami mamy pewność, że w przypadku włamania się na nasze konto i próbie wypłacenia środków, właściwie nie sposób oszukać bukmachera internetowego, który prosi zazwyczaj o przesłanie kopii dowodu osobistego, paszportu lub karty kredytowej, dzięki czemu możemy czuć się w zasadzie bezpiecznie. Minusem systemu weryfikacji danych jest to, że czasem analiza przesłanych dokumentów trwa kilka dni, co może denerwować wielu z nas. Coś kosztem czegoś, nasze bezpieczeństwo jest chyba jednak ważniejsze. Procedura weryfikacji danych ma więc na celu ochronę naszych pieniędzy przed wypłatą ze strony oszustów, jest ona jednak stosowana wybiórczo (raz na jakiś czas). Zwróćmy uwagę na jeden istotny fakt dotyczący procesu sprawdzania danych. Zaufanie do bukmachera jest ważne, ale ostrożności nigdy za wiele. Pamiętajmy, że przesyłając dane np. kopię karty kredytowej czy skan dowodu osobistego, zasłońmy część istotnych danych, tak by weryfikujący nie wiedzieli zbyt dużo o nas. Warto zwrócić uwagę na fakt, że żaden z pracowników firmy, ani tym bardziej nikt obcy nie ma prawa spytać się Nas o hasło do konta! Takie sprawy należy natychmiast zgłaszać pomocy technicznej naszego bukmachera – tzw. supportowi!
  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 12. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 01:18 #12
  Legalność hazardu w Polsce  Czy wzajemne zakłady sportowe są w naszym kraju nielegalne? Dlaczego nasze państwo tak bardzo chce kontrolować zakłady w Internecie? Co grozi klientom największych firm bukmacherskich? Jakie są najnowsze uregulowanie prawne? Na te wszystkie pytania, postaram się wam odpowiedzieć,by wasza wiedza była pełna za co się zabieracie i czym ryzykujecie.

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę

  Jest takie polskie powiedzenie: Jeśli nie wiadomo, o co chodzi – to chodzi o pieniądze. Sformułowanie to doskonale pasuje do problematyki omawianego zagadnienia. Serwisy bukmacherów internetowych, na których grają Polacy, pomimo tego, że są polskojęzyczne to bazują na serwerach zagranicznych, które ulokowane są w krajach tzw. rajów podatkowych. Korzystanie z nich nie jest w żadnym stopniu opodatkowane, a więc w rozumieniu naszego prawa nielegalne. W związku z tym rząd polski za punkt honoru postawił sobie wojnę z bukmacherami online, a co za tym idzie również z polskimi klientami tych serwisów. Walkę, której w dłuższej perspektywie nie mógł wygrać i do czego już nas przyzwyczaił... pozytywnie (dzięki Bogu) nas zawiódł. Pozostaje jednak pytanie czemu nasze "tęgie głowy" zamierzały walczyć z hazardem w sieci? Wszystko zaczęło się od afery hazardowej z udziałem ministra Drzewieckiego w tle i jego rzekomych powiązań z właścicielami "jednorękich bandytów".
  Jak to często w takich sytuacjach bywa doszło do reakcji łańcuchowej, a politycy swoją złość skierowali właśnie w stronę firm bukmacherskich. Jako, że sytuacja finansowa naszego kraju nie jest najlepsza (patrz dług publiczny) rządzący "szukają" cięć i nowych źródeł dochodu. Doskonale w ten krajobraz wpisywałyby się wpływy z firm świadczących usługi hazardowe w sieci. Jako, że posiadały one swoje siedziby i licencje działania w krajach pieszczotliwie zwanych "" – gdzie progi wahają się w przedziale od 0,5 – 5 %, skarb państwa nie mógł liczyć na żadne wpływy do budżetu – a to już nie podobało się naszym politykom. Drugim, nieco ukrytym celem było nastraszenie ludzi sankcjami za zawieranie zakładów w internecie, co miało odbić się w zwiększeniu dochodów prosperujących w Polsce naziemnych firm bukmacherskich takich jak: STS, Fortuna, Millenium czy Betako. A pamiętajmy, że zwiększenie dochodów bukmacherów lokalnych, to także wyższe wpływy z tytułu podatków.

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 01-12-2013 01:30

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 13. luciu6 Użytkownik avatar Postów: 72
  Data rejestracji: 15.03.11
  Dodany: 01-12-2013 01:23 #13
  twoja głupota jest przerażająca
 14. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 01:34 #14
  Państwo kontra bukmacherzy internetowi

  Na początku były szumne zapowiedzi polityków. Szerokie uprawienia dla Urzędów Skarbowych, które miały monitorować polską sieć czy też zapowiedzi prowadzenia rachunków w polskich bankach przez firmy bukmacherskie, co miało w dużym stopniu zwiększyć kontrolę, nad jak to się wyrażało większość polityków "szarą strefą". A może by tak... Kolejnym "znakomitym" pomysłem władzy miała być inwigilacja naszych kont bankowych. Otóż wedle zamysłu rządzących banki prowadzące swoją działalność na terenie RP miałyby współpracować z Urzędami Skarbowymi w celu wymiany informacji o wpłatach na konta bukmacherskie. Pomijając fakt, że "Skarbówka" musiałaby namierzyć takiego delikwenta (gracza) i udowodnić jego winę (przelewy oraz to, że gracz obstawiał zakłady) miałaby twardy orzech do zgryzienia. Jaki? Zatrudnienie armii ludzi, którzy zdobywali by tego typu informacje dla naszego fiskusa. Nie sądzę by banki, "owiane" tajemnicą handlową skłonne byłyby łatwo udzielić tego typu informacji nawet bez potrzeby zasłaniania się prawem, które przewiduje, że nikt nie może mieć wgląd na nasze konto bankowe, chyba, że toczy się wobec niego postępowanie, na wniosek którego zostanie oficjalnie wydane żądanie sądu lub prokuratora o ujawnieniu tego typu wiadomości. Poza tym, który z banków naraziłby się swoim klientom? Nie zapominajmy, że graczy w Polsce jest zapewne kilkaset tysięcy i należą oni według wielu opinii do jednych z najlepszych na świecie – o czym świadczyć mogą zatrudnienia w największych bukmacherach internetowych na stanowiskach analityków zwanych inaczej oddsmakerami. Ale nie odbiegając od tematu. Który z banków byłby na tyle nielojalny, by wydać swojego klienta, a co za tym idzie stracić z tego powodu tysiące następnych? Odpowiedź jest prosta - żaden.

  A bukmacher sobie kpi..

  Co na to bukmacherzy? A no nic. Bawią się w najlepsze – używając bardziej wyuzdanego slangu można byłoby stwierdzić – A melanż trwa. Trwa bo trwać musi, są klienci jest i kasa. Groźby, kary i restrykcje? Nie ma problemu możemy się procesować – prawo w końcu jest po naszej stronie. Dlaczego Skarb Państwa nie wystąpi przeciwko firmom bukmacherskim, czy nawet zwykłym graczom? Bo dobrze wie, że nic nie ugra. Straty finansowe mogą jednak ponieść organizatorzy wydarzeń sportowych lub serwisy reklamujące firmy bukmacherskie. Komiczna sytuacja miała miejsce w lutym 2010 r. Jednak nie do śmiechu było zapewne działaczom Vive Kielce. Nowelizacja ustawy hazardowej postawiła Mistrzów Polski w niezwykle ciężkiej sytuacji przed starciem w ramach Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych z niemieckim Rhein Neckar Lowen. Do ustawy hazardowej wprowadzono wtedy kilka poprawek i firmy bukmacherskie nie mogły w Polsce reklamować się już podczas imprez sportowych. Problem tkwił w tym, że sponsorem najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych spośród Europejskich Pucharów – Ligi Mistrzów była wtedy... firma bukmacherska. Vive, jak każdy inny klub, podpisało przed sezonem zobowiązanie do stosowania się do dyrektyw Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). Jednym z punktów jest właśnie umieszczenie reklam sponsorów wyznaczonych przez EHF. Federacja nie przyjmowała więc tłumaczenia, że w Polsce nowego roku (1 stycznia 2010 r) coś takiego jest zabronione. Klub z Kielc stanął przed poważnym dylematem: jeśli zostawiłby reklamy – groziłaby mu kara z tytułu naruszenia przepisów ustawy; jeśli zdjąłby reklamy – zostałby wykluczony z rozgrywek LM

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 01-12-2013 01:40

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 15. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 01:44 #15
  Prawo unijne po stronie bukmacherów.

  Panowie posłowie muszą jednak podszkolić się nieco w prawie unijnym. Ich propozycje choć ciekawe nie mają żadnych szans na zastosowanie dlaczego? Dlatego, że jesteśmy w UE – a tutaj pierwszeństwo w hierarchii ma prawo wspólnotowe przez prawem krajowym. Jako, że "usługi bukmacherów online świadczone są tak naprawdę
  w rzeczywistości poza granicami Polski i zgodnie z Artykułem 49 traktatu o swobodzie przepływu osób, usług i kapitału na terenie Unii Europejskiej". Pierwszy mit dość szybko i skutecznie obalono. Żeby jednak rozwiać wszelkie wątpliwości postanowiliśmy umieścić część tekstu jaki swego czasu wysyłał na skrzynkę e-mail swoim klientom Betsson cytujemy: "Zgodnie z prawem UE, podmiot z innego kraju członkowskiego (Malta) może świadczyć usługi w innym kraju członkowskim (Polska) bez potrzeby posiadania w nim jakiegokolwiek stałego zakładu pracy/filii/przedstawicielstwa". Czasami wydaje się nam, że państwo chciało zrobić z zakładów online swój własny monopol. Niestety znowu się nie udało.. ehh nie ma szczęścia ten nasz rząd.

  Legalność hazardu

  Nasz rząd po raz kolejny zawiódł i wywiesił białą flagę – co nas oczywiście niezmiernie cieszy. To, że ani przez chwile żaden z graczy korzystających z zakładów przez internet nie czuł się zagrożony to jedno, natomiast fakt, że rządzący po raz kolejny się ośmieszyli, to drugie. Niestety jak to ktoś mądrze powiedział z internetem nie da się wygrać i nikomu ta sztuka się jeszcze nie udała – powtarzamy to jak mantrę. Luka tak naprawdę jest w polskim systemie prawnym. Dlaczego? Dlatego, że do niedawna jeszcze obowiązująca ustawa z 1992 r. nie uwzględniała zawierania wzajemnych zakładów bukmacherskich przez internet. Polskie prawo jest więc w tej kwestii martwe, tak samo jak martwe jest przy egzekwowaniu przepisu dotyczącego przymusu tymczasowego zameldowania. Jako, że nie przewidywało ono zawierania zakładów internetowych (nie przewudywało powstania sieci), to według polityków nie powinniśmy obstawiać zakładów online, gdyż są nielegalne? Kiepski sposób rozumowania. Niestety nasi politycy, zapewne próbując odwrócić uwagę od innych rzeczy, uznali, że ta afera może im wyjść na dobre i w konsekwencji co pokazuje ostateczny finał – niczego nie ugrali. Pomimo "usilnych" prób jedyną zmianą na jaką było ich stać jest słynny już dopisek do ustawy: "lub przez sieć Internet". Żebyśmy nie byli posądzeni o wyjęcie z kontekstu przedstawiamy całość art 14 ust.3 ustawy:
  "Przyjmowanie zakładów wzajemnych dozwolone jest – stosownie do udzielonego zezwolenia – wyłącznie w punktach przyjmowania zakładów wzajemnych lub przez sieć Internet". Kończąc nasze rozważania, pragniemy uspokoić graczy przymierzających się do wpłaty środków do bukmachera internetowego – nic Wam nie grozi. Zakłady bukmacherskie online na mocy ostatniej nowelizacji ustawy są w Polsce dziś legalne i nie ma powodów by czuć się w jakikolwiek sposób zagrożony złożeniem depozytu w firmach bukmacherskich.

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 01-12-2013 01:50

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 16. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 02:03 #16
  Dylemat początkującego gracza – czyli czym się kierować w wyborze bukmachera internetowego?  W dobie postępu technologiczno – informacyjnego każdy gracz posiadający dostęp do sieci internetu stoi przed poważnym dylematem. U jakiego bukmachera zagrać? Który z nich oferuje najlepsze kursy i promocje? Czy każdy jest stabilny i gwarantuje nam bezpieczeństwo wypłaty naszych środków?

  Na co warto zwrócić uwagę?

  Za pomocą, jakich narzędzi możemy skontaktować się z pracownikami firmy w razie kwestii spornych? Jakie metody płatności i wypłat środków oferują nam bukmacherzy? Na te i inne ważne pytania postaram się udzielić wyczerpującej odpowiedzi właśnie w tym rozdziale pracy.
  Jakimi cechami bukmacherów warto się kierować dokonując ich wyboru?

  1. Ranking SBR i BRV –są one odzwierciedleniem poziomu bezpieczeństwa finansowego danego bukmachera. Szereguje on buków internetowych od tych najbardziej wiarygodnych i bezpiecznych, po najmniej wiarygodnych, według dwóch kategorii oznaczonych literami alfabetu od A+ (najlepsi) do F (najgorsi) lub proporcjonalnie cyframi od 1/10 do 10/10. Oba rankingi są bardzo ważne. Dlaczego? Załóżmy, że wygramy pieniądze, a bukmacher będzie niewypłacalny. Co wtedy?

  2. Wysokość kursów – ta cecha ma niebagatelne znaczenie dla wielu graczy, zwłaszcza zawodowych. Wielu typerów niestety rezygnuje z wysokich kursów, np. dla atrakcyjnych ofert bonusowych, uważając je za lepsze rozwiązanie.

  3. Wysokość limitów – kolejny niezwykle ważny czynnik dotyczący jednak wyłącznie graczy zawodowych. Limity nakładane są zazwyczaj na profesjonalnych graczy, którzy wygrywają znaczne sumy pieniędzy. W tej sytuacji bukmacher, by ograniczyć swoje straty nakłada na klienta pewną maksymalną barierę stawki, której nie może on niestety przekroczyć. Takie ograniczenie nie dotyczy tzw. „graczy rekreacyjnych”.

  4. Bogactwo oferty – wysokie kursy to jedna, ale odpowiednio bogata oferta to druga część przysłowiowego medalu. Szczególnie ważna jest dla graczy, preferujących wybrane dyscyliny sportowe. Chodzi tu o typerów specjalizujących się np. w samej koszykówce, czy piłce nożnej. Wybierają oni wtedy ofertę zakładów najbardziej rozbudowaną z danej dyscypliny. Inni wolą natomiast bukmacherów, którzy specjalizują się w zakładach live czy wydarzeniach z udziałem zwierząt.

  5. Wysokość bonusu i łatwość jego obrotu – jest to jeden z zabiegów marketingowych oferowanych przez bukmacherów internetowych. Jego celem jest przyciągnięcie jak największej liczby nowych klientów, a także danie szansy na powrót do gry starym, nieaktywnym już graczom. Bonus jest niedostępny dla profesjonalnych typerów. 
Z pozoru bonus daje większy kapitał początkowy, lub zakład bez ryzyka, – co oznacza duży komfort dla gracza. Sama inicjatywa nie jest zła, jednak ma swoją „drugą twarz” –warunki jego obrotu. Trudności, bowiem pojawiają się, kiedy w regulaminie bonusu pojawi się ultimatum kilkukrotności jego obrotu np. zakładając wpłatę 100 zł i bonus 100 % otrzymujemy 200 zł na nasze konto. Wtedy musimy obrócić wpłatą początkową (100 zł w tym przypadku) i naszym bonusem (100 zł) określoną przez bukmachera ilość razy. Jeżeli w regulaminie widnieje zapis 5 krotności obrotu to oznacza, że wy wypłacić środki musimy postawić zakłady, za co najmniej 1000 zł, przy minimalnym kursie, który narzuca nam bukmacher Tak postawione wymagania stają się, zatem trudne dla wykonania dla słabszych, nieodpornych psychicznie graczy.

  6. Oferowane metody płatności/wypłaty – to kolejny ważny czynnik, którym powinni się kierować gracze zwłaszcza z Polski. Wyróżniamy kilka sposobów dokonania wpłat: przelew bankowy, przelewy 24 (15 minutowe), portfel elektroniczny moneybookers, bony z kodami aktywującymi Ukash, wpłaty poprzez kardy kredytowe i wiele innych. Dlaczego o tym jednak piszę? Powód jest prozaiczny, część firm bukmacherskich nie ma swoich kont bankowych w Polsce, więc przy niektórych przelewach pobierane są dość spore prowizje. Dlatego zanim wpłacimy pieniądze, sprawdźmy metody płatności. Podobna sytuacja dotyczy wypłat z konta.

  7. Zaradność, dostępność i język supportu – to kolejne bardzo istotne cechy, jakimi powinien się odzwierciedlać solidny bukmacher internetowy. Support to jednostka mająca za zadanie odpowiedzieć na wszelkie (także niewygodne) pytania od swoich klientów. Dotyczą one najczęściej problemów z wpłatami/wypłatami, skarg i zażaleń np. za źle rozliczone zakłady. Dlatego tak ważne są dostępność i język, którym posługuje się support. Łatwiej będzie nam dochodzić swych racji, jeżeli będzie on dostępny 24 h na dobę w języku polskim. Nie każdy „buk” spełnia takie wymogi.

  Wybór bukmachera naszym zdaniem

  Według nas kluczowych i chyba najważniejszym czynnikiem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze bukmachera są predyspozycje danego gracza, a co za tym idzie odpowiednio dopasowana do nich oferta na zakłady sportowe danej firmy. To ostatnia, nieco pomijana przez większość typerów rzecz na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Pamiętajmy, że nie w każdej dyscyplinie jesteśmy wyjątkowo dobrze zorientowani, więc dopasujmy wybór swojego bukmachera optymalnie tzn. wybierzmy tego, który ma najbardziej rozbudowaną ofertę na dyscypliny, z których „czujemy się mocni”. Po co wpłacać pieniądze tam, gdzie nie będziemy mieć satysfakcjonującej nas oferty? Pamiętajmy - bonusy to nie wszystko

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 01-12-2013 02:05

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 17. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 09:55 #17
  Wybór bukmachera u którego założymy swoje konto> lista najlepszych buków

  Jeżeli już zapoznaliśmy się z ogólnymi zasadami zamieszczonymi w postach powyżej przystępujemy do wyboru bukmachera u którego zamierzamy założyć swoje knto, zdeponować pieniądze i zacząć profesjonalną grę.

  Lista najlepszych buków na stronie
  www

  Moja ocena bukmacherów w największym możliwym skrócie ( jeżeli ktokolwiek chciałby dokładniejsze info, proszę o kontakt na priv, a dostarczę wszystko co jestem w stanie o danym buku wiedzieć)

  bet 365
  ******
  Brytyjski bukmacher internetowy Bet365 to niewątpliwie prawdziwe "odkrycie" branży bukmacherskiej ostatnich lat.

  William Hill

  William Hill to tradycyjny angielski bukmacher internetowy i naziemny z ponad 70 – letnią tradycją

  BetVictor

  BetVictor to niezwykle renomowany i prestiżowy bukmacher brytyjski z bogatą tradycją. Od 30 lat działa legalnie jako bukmacher, od ponad 10 lat na rynku online

  ]Unibet

  Unibet to skandynawski bukmacher, który jako pierwszy pojawił się na rynku internetowym w j. polskim!

  ]Betsson

  Choć Betsson powstał na początku XXI wieku, to już zaliczany jest do ścisłej czołówki branży e-hazardowej.

  Paddy Power

  Paddy Power to najbardziej znany na świecie irlandzki bukmacher internetowy. Dobra oferta i realizowane błyskawicznie wypłaty środków z konta gracza.

  ]Sportingbet

  Sportingbet to renomowany, a zarazem wysoko notowany brytyjski bukmacher, mający swą siedzibę w Londynie.

  ]Betsafe

  Betsafe to jeden z najszybciej rozwijających się bukmacherów internetowych na europejskim rynku

  Sbobet

  Bukmacher online Sbobet to bardzo popularny bukmacher przede wszystkim na rynku azjatyckim.

  ]Bet-at-home

  Bet-at-home to renomowany austriacki bukmacher operujący głównie na obszarze Europy Środkowej. Pewny i godny zaufania bukmacher.

  ]Bwin

  Uwaga, Bwin zdecydował, że odejdzie z rynku środkowej i wschodniej Europy nie oferując swoich usług graczom. Bwin dzięki niezliczonej ilości dyscyplin sportowych jest prawdziwym gigantem w świecie zakładów bukmacherskich, jednak niskie limity zmniejszają ocenę o jedną gwiazdkę.

  ]Pinnacle

  Pinnacle Sports to amerykański bukmacher internetowy, wyróżniający się najwyższymi kursami i rekomendacją graczy.

  Betfair

  Firma Betfair jest jedną z największych i najbardziej cenionych firm oferujących zakłady wzajemne online.

  Mybet

  UWAGA! Mybet strona jest w języku polskim lecz nie akceptuje rejestracji graczy z Polski. Mybet to jedyna wiodąca niemiecka firma bukmacherska, należąca do renomowanej grupy PEI Limited.

  ]Expekt

  Bardzo dobry i solidny bukmacher internetowy działajcy na rynku od 1999 roku. Jako drugi bukmacher online zaoferował swój serwis w języku polskim dlatego tak wielu polskich typerów posiada w Expekt konta.

  888sport

  888sport to brytyjski bukmacher należący do Cassava Enterprises Limited firmy, która prowadzi jedno z najpopularniejszych i najstarszych kasyn internetowych 888. Dobra oferta na zakłady piłkarskie, niestety brak zakładów na żużel i większość polskich lig, a te które są oferty dodawane są dość późno.

  188bet

  188bet — młody i prężnie rozwijający się bukmacher internetowy. Kilka lat na rynku, a można stwierdzić, że stał się rozpoznawalną marką w Europie.

  ]Redbet

  Redbet to skandynawska mieszanka dobrej oferty, przyzwoitych kursów przy zachowaniu gwarancji płynności finansowej

  ]Betclic

  Znakiem firmowym bukmachera Betclic są wysokie limity, atrakcyjna strona oraz kompleksowy support w języku polskim.

  10Bet

  Bukmacher 10Bet, założony w 2003 roku, prowadzi działalność w Wielkiej Brytanii posiadajac brytyjska licencje.

  Sportsinteraction

  Sportsinteraction to lider rynku e-hazardowego w Kanadzie. Bukmacher oferuje bardzo dobre kursy na US Sports.

  Titanbet

  Bukmacher Titanbet jest jednym z najmłodszych stażem bukmacherów internetowych na świecie

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 01-12-2013 10:40

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 18. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 10:46 #18
  Porównywanie kursów bukmacherskich.

  Przebrneliśmy przez największą, ale niezmiernie istotną dla zawodowej gry mękę rozpoznania ogólnych zasad, prawa, oraz rynku bukmacherskiego. Teraz zanim przystąpimy w swojej grupie do planu gry musimy zawsze pamiętać o tym ,że przed wyborem jakiegokolwiek zdarzenia dokładnie u bukmacherów u których mamy konta ( ważne by każdy z naszej 3-4 osobowej grupy miał konta przynajmniej u 2-3 innych bukmacherów niż drugi kolega.
  Teraz możemy zacząć powoli przymierzać się do wyboru typów i porównywania ich kursów u poszczególnych bukmacherów, ale byłoby zgrozą gdybyśmy zaczęli grę bez podstawowych ustaleń finansowych, które stanowią podstawę zawodowej gry.

  ]Ustalenia podstawowych zasad gry w zawodowej grupie

  Zasada wszystkich zasad to to ,ze nigdy,ale to nigdy nie łamiemy obranych sobie zasad!

  1. Zasada równości wkładu>> oznacza to,że przed przystąpieniem do gry ustalamy równy wkład dla każdego członka zawodowej grupy.

  Przysłowiowo mówiąć do tzw działki czyt wspólnej kasy każdy wnosi taki sam równy wkład:
  Przykład: Patrząc na polskie realia uważam ,że zawodowa grupa powinna wnieść wkład minimum po 2000zł od osoby. Tak więc przyjmujemy,ze mając 4 osobową grupę dysponujemy majątkiem o wartości 8000zł i takim też tutaj w tym temacie będziemy obracać.

  2. Zasada zawierania zakładów za maxymalnie 5% wartości posiadanego wkładu czyli nigdy nasz kupon nie może przekroczyć 400zł.

  -oznacza to że możemy zagrać 1 zakład za maxymalnie 400zł, lub np. 4 zakłady po 100zł. Nigdy suma zawartych zakładów nie może przekroczyć na 5% wartości naszego aktualnie posiadanego wkładu.

  3. Zasada rozliczania po meczu i kolejnych kuponów. Oznacza to ,że kolejne zaplanowane kupony możemy puścić dopiero po rozliczeniu wcześniejszych bowiem wówczas znamy nasz stan posiadania i możliwości zagrywki, które mogą się zmieniać na plus lub na minus w zależności od posiadanego wkładu.

  4. Zasada doboru typów. Polega na tym ,że po wstępnym wyborze typów kandydatów do zagrania wybieramy te najpewniejsze , a zgodnośc na puszczenie tego danego typu musi buć w grupie 100%. Jeżeli chociaż jedna osoba w grupie ma wątpliwości co do danego typu taki typ nie może zostać zagrany.

  Edytowane przez ELITTYPER dnia 01-12-2013 11:58

  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!
 19. TomorrowLand2013 Użytkownik avatar Postów: 129
  Data rejestracji: 08.05.13
  Dodany: 01-12-2013 11:19 #19
  Może dopiszesz skąd kopiujesz tekst? -> www
 20. ELITTYPER Użytkownik avatar Postów: 1829
  Data rejestracji: 08.10.13
  Dodany: 01-12-2013 11:40 #20
  TomorrowLand2013 napisał/a:
  Może dopiszesz skąd kopiujesz tekst? -> www


  Żadna tajemnica. i TAK SEGREGUJE TO CO NAJWAZNIEJSZE
  Odpowiedni sposób gry, wiedza sportowa, czutka typerska sposobem na buka!